Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti nem akadtatok volna ki,...

Ti nem akadtatok volna ki, hogy engedjem el hozzá ezután a gyereket?

Figyelt kérdés
Holnap lesz egy hete hogy a gyerekkorházban kötöttünk ki 2 éves fiammal mert anyósoméknál az állára meg az alsó ajkára fújta a hideg zsíróldot. Úgy hozta haza hogy a gyerek üvöltött és csak a kezembe nyomta hogy van e égési. Persze azonnal orvost hívtunk, aki egyenesen a mentőknek szól mérgezés veszélye miatt. Kiderült hogy a gyerek azért volt felügyelet nélkül mert az anyósom meccsre készült és a haját szárította. A vegyszer pedig lent a mosogató alatt volt. Persze úgy tett hogy nem gondolta volna hogy hozzá nyúl. Szerencsére nem történt semmi komoly gond. De azóta is az jár a fejembe mi lett volna ha a szemébe kerül vagy lenyeli. S nem szivesen engedem el hozzá megint annak ellenére hogy eddig ilyesmi nem fordult elő. Ti mit tennétek, hogy éreznétek.
2013. okt. 5. 14:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Sajnálom, hogy ilyesmi történt.

De azt gondolom, hogy az anyósodnak ez jó lecke volt arra, hogy ezért nem szabad elérhető helyen veszélyes anyagokat tárolni, mert tragédia lehet a vége.

Ne hánytorgasd, és ne vádold. Akár veled is megtörténhetett volna... Sok olyan baleset van, ami egyszerűen nem megelőzhető. Örüljetek, hogy nem történt nagyobb baj, de ne úgy kezeld őt, mintha kútba esett volna szegény gyerek. Plusz a kisfiad is megérezné az ambivalenciát közted és a nagyi között, amit ő meg nem fog érteni.

Bocsáss meg neki, beszéljétek meg, hogy legközelebb ne hagyja felügyelet nélkül, ha nála van a pici.

2013. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Én nem vinném többet. Persze velem is előfordulhat ilyen baleset akkor sem vinném többet. Egyszerűen számomra a bizaom elvesztésével jár, igy akiben nem bizok arra nem hagyon a gyerekemet.
2013. okt. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

Nálam ez a bizalomvesztést jelentene. Mert igenis figyejen oda a gyerekre. És velem ez nem fordulhatna elő, de nem azért mert szuperanya vagyok hanem: 1.mert figyelek, hogy a veszélyes dolgokat ne érje el.

2. Mert nem hagyom felügyelet nélkül, ha olyan helyen vagyunk ahol elérhetné.

Ez azért nem az az eset, amikor a gyerek elesik motorozás közben, vagy a kanapéról leugrik és megüti magát! Na az tényleg bárkivel előfordulhat. Ez sokkal súlyosabb kategória! Tragédia is lehetett volna a vége. És sajnos nem a nagyin múlott h nem lett az. Szóval sztem nem figyel oda a gyerekre és ne kockáztasd meg, hogy legközelebb vajon oda fog-e figyelni rá vagy sem. Te is vagy a férjed legyen ott velük. Mert mégiscsak a gyerekedről van szó!!! Üdv

2013. okt. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Nem hagynám a gyereket ismét rá. Vagy én vagy a férjem ott lenne, de egy ilyen nagymama nem vigyázhatna rá ismét egyedül. Nem várnám meg, amíg tényleg valami nagy baj történik, akkor mit mond, bocsi, nem figyeltem...
2013. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Azt nem értem hogy tudta a 2 éves gyerek kinyitni a hideg zsíroldót!? A fújósat le lehet zárni, a másik meg gyerekzáras... na mindegy.
2013. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
Majd ha megnő és tud vigyázni magára, akkor mehet a mamihoz, ha az nem képes odafigyelni...
2013. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom nem volt lezárva...
2013. okt. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

az tegye szívére a kezét, akinek nincs az otthonában semmi veszélyes.


bármikor bármi megtörténhet. nem kell ahhoz zsíroldó. elég, hogy megbotlik a gyerek, és a szájára esik meg millió dolog.



szerencsére az én gyerekem soha nem érezte úgy, hogy vegyszerekkel játsszon. pedig bármikor kinyithatta volna a mosogató alatti szekrényt, de valahogy mégsem tett ilyesmit, és valahogy tisztában is voltam azzal, hogy nem kell ilyesmitől tartanom. ez valahogy megmagyarázhatatlan, de szerintem egy gyerekről a szülei meg a nagyszülei tudhatnák, hogy mire képes abból, hogy milyen dolgokat tesz, hogyan viselkedik stb...



egyébként meg gyanús nekem ez a kérdés.

hogy tud egy kétéves kinyitni egy zsíroldót. vagy pohárban tárolták?

2013. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Én is kiakadnék és többet nem lehetne ott a gyerek nélkülünk. (A férjem is így gondolja.)

Azért ez tényleg nem az a kategória, hogy elbotlik a küszöbben vagy ugrándozik a kanapén és leesik.

Persze, vannak veszélyes anyagok a háztartásban, de olyan magasan vannak, hogy ne tudja elérni, vagy gyerekzár van a szekrényen, hogy ne tudja kinyitni.

A két évesek egyébként ezekben a dolgokban baromi okosak, a pindurka kis kezük ügyes, egyszer látja, hogyan kell eltekerni az elejét a spriccelős flakonnak, másodszorra ismételni fogja. Ezért is tesszük számukra elérhetetlen helyre.

Szerencsére nem történt nagy baj, de én biztos nem várnék arra, hogy legyen. Rengeteg olyan gyerek fekszik a baleseti sebészeten, akiknél azt hitte a nagyi vagy anyuci, hogy jaaaj, ezt úgyse tudja....Nem kellene eljutni idáig, ha a felnőtt felelősségteljesen figyelne a kicsi gyerekre.

2013. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
16:14es: Te is csak a nagy szerencsének köszönheted hogy a gyerkőcök nem ittak vegyszert a mosogató alól... Ugyanmár! Szerinted itt az a probléma hogy veszélyes vegyszer volt a lakásában?! Nem! Itt az a probléma hogy elérhető helyen volt+a nagymama nem figyelt rá. Mert az, hogy elérhető helyen van, még önmagában nem okoz gondot. De hogy a nagyinak fontosabb volt a haját szárítani, mint hogy az unokája épségére figyeljen, na az a gáz! Én kisebb dolgok miatt sem engedem el a fiamat a "mostoha nagyijához".
2013. okt. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!