Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csak addig tökéletes...

Miért csak addig tökéletes minden anyós/após, amíg önállóak a gyerekek?

Figyelt kérdés
Sok anyós/após nem indította el a gyerekét az életben, hogy önállóak legyenek. Aztán ha a gyereknek mégis sikerült magától, családja lett, akkor anyós/após az első sorba a legbüszkébbek. Aztán ha viszi a gyerekek hitele a házukat, odaköltöznek anyós/apóshoz, egyből a gyerek, meg a meny/vő lesz a legszemetebb. Miért ilyen pénzmotiváltak a szülők?
2013. okt. 7. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a szülő nyakára költözni,és kész.
2013. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én 49 évesen örülnék, ha a fiam a feleségével és a picivel megint velem élnének. Nincs szebb annál, hogy látod a picit felnőni. Nem értem, sokaknak hogy lehet ennél MINDEN más fontosabb?! Az minek csinált gyereket?
2013. okt. 7. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Nézd ez nem pénzmotiváltság.


Teljesen más egy távolabbi kapcsolat, ahol nincs felelősség, alkalmazkodás, mint egy együttélés.

Ha a gyerekek ténylegesen önállóak, akkor mi a fenének költöznek haza a szülőkhöz?

Van albérlet is. Nehogy a szülő legyen a hibás, ha a gyereke felfordítja az egész életét előre láthatóan hosszú távon.

2013. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy a 3-as is írja, távolról könnyebb szeretni. Az együttélés ritkán konfliktusmentes még akkor is, ha normális, rendes, toleráns emberekről van szó mindkét részről.
2013. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem sem a pénzről szól. Inkább arról, hogy két, más értékrendet képviselő család összeolvad. Hosszútávon baromi nehéz elviselni a másikat.

Példa:

Az anyós szeret hétkor takarítani, a meny meg nyolcig aludni.

Itt valakinek változni kell. Vagy az anyuka hagy fel évek-évtizedek megszokásával, vagy a meny.

Ott vannak a közös helyiségek. Reggelente tumultus van a vécén pl.

Én szeretek ott újságot olvasni. De ha mondjuk másnak is kell, akkor megint változtatni.

A különélésnél megmarad privát szféra. Az együttélés nehezebb.

2013. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok


Imádom anyós és anyukámat is.

2-3 napig tök jól megvagyunk ha nálunk vannak,vagy mi nálunk.Harmadik nap már jó hogy jövünk haza vagy ők mennek el,mert terhes hogy nincs privát szféra.

2013. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták:D Anyósnak olyan messze kell laknia, hogy papucsban ne tudjon átjönni:D Azon felül, hogy szeretme anyósomat, s anyám helyett anyám, s családja lányukként kezel, jobb, hogy nem lakunk együtt, mert sajnos volt egy rövidebb időszak, mikor kénytelen voltam szinte náluk lakni...borzasztó:D

Nagyjából mi is önállóan álltunk a lábunkra (külföldre jöttünk szerencsét próbálni, fejenként 250 ezer volt a zsebben szülőktől. Ennek pont ma 6 éve), és nem csodálkoznék rajta, ha kicsit haragudnának érte, ha csődbe mennénk és hazakullognánk a nyakukra gyerekestől. Rettenetesen szégyelném magam, és azon lennék, mihamarabb újra talpra álljak...nem ismerem a lehetetlent, elvállalnék minden melót (így kezdtük).

2013. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk magasfokú általánosítás. Biztos van ilyen is, meg számtalan olyan is, aki örül ha a gyereke családostul visszaköltözik hozzá. Van olyan is aki pénzközpontú, meg olyan is, aki inkább csak szülő/nagyszülő és nem érdekli a pénz.

Az én szüleim tuti habozás nélkül megengednék, hogy hozzájuk költözzek családostul, de azért felnőtt fejjel is megkapnám a dorgi-dorgit, hogy felelőtlen voltam és hogy hogy hagyhattuk, hogy ennyire összecsapjanak a hullámok a fejünk felett, hogy odalett a házunk. Pontosan tudnám, hogy nem a pénz miatt tennék mindezt, hanem mert szerették volna ha sikerül és szeretnének engem biztonságban tudni.

2013. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden normális szülő arra törekszik hogy a gyereke egyszer úgy lépjen ki a családi fészekből hogy megtud állni a saját lábán és elboldogul az élet nehézségeivel. De ugyan akkor mindig tudja hogy ha szükség van rá akkor lesz hová forduljon. Egy rendes szülő tudja egyszerre elengedni és ugyan akkor támogatni is a gyerekét. S egy gyerek nem él vissza a helyzettel. Számomra fontos hogy a családban legyen össze tartás de ugyan akkor senki ne akarja a másikat irányítani. Eléggé szomorú hogy egy szülőnek csak addig számít a gyereke amíg felnő utána nem érdekli hogy boldogul, és fordítva is így. Pedig ennek a kapocsnak örökké kéne hogy tartson.
2013. okt. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!