Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt már nem lehet elviselni,...

Ezt már nem lehet elviselni, terrorizál mind kettőnket, mit tegyek?

Figyelt kérdés
16-éves lány vagyok,2-éve történt össze ismerkedtem egy fiúval,aki jóval idősebb nálam(26éves).Nevelő szülőknél éltem akiknél rosszul ment a sorom,mivel nem engedtek el sehova,főleg nem hogy barátom legyen,és csak egész nap dolgoznom kellett. Találkoztam evvel a fiúval és eltöltöttem vele egy napot majd megismertem a szüleit aminek a hatására úgy határoztam hogy megkérem a páromat hogy a szüleit kérdezze fel hogy elválnának e mint nevelő szülők hogy mi együtt maradhassunk és az életem is megváltozzon.Sajnos mivel elszöktem a másik nevelőimtől ezért a gyámhivatalnak nem közöltünk hogy mi együtt vagyunk,mert féltünk hogy nem engednék meg hogy együtt maradhassunk,és hogy barátom is bajba kerül mivel kiskorú vagyok ráadásul gyámság alatt! Már két éve titokban vagyunk együtt házon belül,viszont ismerősök további rokonok úgy tudják hogy mostoha tesók vagyunk. Az első egy hónapban minden jó volt a szülőkkel,de ez egyre jobban romlott és addig fajult hogy családi viszállyá alakult ki. Minden nap terrorizál minket,és űznek a házból,már nem birok velük szót váltani sem.Kérdésem az hogy ha felvállalnánk ezt a kapcsolatot így mint nevelt gyerek milyen törvényi jog állna rendelkezésünkre? Bajba kerülne emiatt a barátom vagy már vagyok olyan idős hogy ha szabad akaratomból szeretnék vele lenni akkor nem okoz problémát senkinek az ügy ha kiderülne? Előre is köszönöm! Csak értelmes válaszokat kérek! NAGYON FONTOS LENNE NEKEM!!!

2013. okt. 9. 17:34
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia:)Szociálpedagógus vagyok.(tehát gyámügyi kérdésekben illetékes)Mivel már 14.életéved betöltötted,a szexuális élet számotokra legitim.)16.évedet betöltve gyámhatósági engedéllyel házasságot köthetsz.Nem szólhatnak bele.Ez olyan jogokkal ruház fel,mintha nagykorú lennél.Kérdés,hogy ezt akarod e?Kiskorú vagy,nem űzhetnek el,de talán jobb lenne neked más nevelőszülőknél.Jelezd a gyámhatóságnak,NEM TERRORIZÁLHATNAK.Esetleg,ha koliba mennél?Esetleg van ráció arra hogy albérletbe menjetek?(ezt csak házasság után tehetitek),vagy egy elég bonyolult procedúra után.Én úgy vélem koliban/más nevelőszülőknél/bentlakásos intézményben jobb lenne neked és ha a szerelem véget érne sem lennél kiszolgáltatott
2013. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát,erre voltam kiváncsi nagyon sokat segített!!! :)
2013. okt. 9. 18:55
 3/3 anonim válasza:
100%
Nincs mit:-) írj ha még van ezzel kapcs.kérdésed:-) sok sikert
2013. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!