Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezek után mi fog ránk várni?...

Ezek után mi fog ránk várni? Mikre legyünk felkészülve?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy tavaly megbeszéltük anyosekkal hogy a párommal összekoltozzunk.Mivel aposom daganatos beteg volt felajánlották hogy koltozzunk hozzájuk,így mi is tudunk ezt azt besegiteni.Alul ők felül mi laknank.Kis megtakarított pénzünket odaadtuk nekik amiből furdoszobat alakitottak ki maguknak meg vettek új konyha szekrényt.Na most terhes lettem,4dik hónapban vagyok.Párom előhozta a témát hogy akkor odakoltoznek es berendeznenk a felső szintet.Erre kiakadtak hogy miért nem elég nekünk egy szoba?Én így nem akarok odakoltozni mert nem leszl saját életünk.Ti voltatok úgy hogy anyosekkal eltetek eggyut egy háztartásba egy kisbabával?Ugye keszuljek fel a legrosszabbakra?
2013. okt. 23. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Eleve rossz ötlet volt ez a költözés.... Menjetek inkabb albérletbe.
2013. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi akkor költöztünk hozzájuk, amikor a lányom 3 hónapos volt, mert az apósom beteg lett és állandó ápolásra szorult. Egy percig nem gondolkodtam, amikor felmerült, nekem ez természetes volt.

Sajnos egy évig élt csak utána, mi meg itt maradtunk az anyósommal. 3 szoba, ők a kicsibe költöztek, amikor mi visszajöttünk, hogy nekünk kényelmesebb legyen. Hála az égnek, nincs probléma, mi mindent megbeszéltünk az elején. Én bepakolom a mosógépet, ő kitereget (ma már nyugdíjas), kirámolja délelőtt a mosogatógépet, szívesen vigyázott a gyerekre. Főzni nem főz, de nem is baj, viszont lesi helyettem az akciókat és el is megy szívesen olyanért, amiért érdemes.

Én nem bántam meg, ma is ezt tenném. De ehhez kell, hogy használd a szád és beszéljetek meg mindent.

2013. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Csókoltatom anyóspajtást, jól lehúzott benneteket!

Jól látod, ha odaköltöztök nem lesz életetek, csak kihasználna benneteket! Persze kellene egy ingyencseléd az após mellé! Lófaxt nekik, legalább olyan messze menjetek, hogy papucsban ne tudjanak átmenni, akkor lesz nyugalmatok!

2013. okt. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Jól értelmezem? Ti adtátok a szülőknek a pénzt fürdőre és konyhabútorra????

Normális családokban pont fordítva van, mi fiatalok kaptunk pénzt ilyenekre. Ezektől az emberektől jóra ne számítsatok, jó lehúzós fajták. Nagyon rossz véleményem van ezek után róluk.

És eddig akkor nem is éltetek még együtt, úgy adtál nekik pénzt? És együttélés még nem volt, hely sincs igazán ami a tietek lenne és jön a gyerek? Ez így elsőre elég felelőtlen döntésnek bizonyul. Nyugtass meg hogy rosszul értettem. Mert ha ez így van te semmi jóra ne számíts tőlük, és véletlen sem akarj odaköltözni hozzájuk mert csak lehúznak majd. Menjetek külön és lehetőleg tisztes távolságra tőlük.

2013. okt. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Keservesen megbánod te még ezt a költözést.
2013. okt. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Aham!szóval a fürdő konyha felújítás jó volt,most te meg húzd meg magad egy szobában az unokájukkal!?Majd meg kérj még azért is bocsánatot,h éjszaka tápszert zúgattál a mikróban?miért nem csendben a gázon!?

Lehet visszaadni anyóskának a csilli villi konyhaszekrény árát és majd ellehet menni meglátogatni az unokát aki nem abban a házban de még nem is az utcában van!

Na nekem ez a véleményem!

2013. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem költöznék oda, mondom ezt úgy, hogy a parkinsonos nagymamámmal élünk, és 24 órában felügyelek rá szinte, kivéve mikor alszik éjjel, illetve nappal is néha szunyókál. Ha ilyen dolgokban nem tudtok megegyezni akkor ez veszett fejsze nyele!
2013. okt. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Oké, akkor lehet megbeszélni velük, hogy mikor kezdik el törleszteni nektek a konyhabútor és a fürdőszoba árát.


Mert kb. az történt az én olvasatomban, hogy azt mondták kaptok egy emeletet, hogy azért kicsit külön legyetek és cserébe ezért beszálltatok a felújításba. Ennek ellenére csak egy szobát kaptok, de a pénzt már odaadtátok.


Na mármost. A pénzt vissza kellene invesztálniuk nektek, nektek meg sürgősen elmenni egy 1,5 szobás lakásba lakni. Vagy a kezdeti időkre a garzon is jó, míg rendbe nem jöttök.


Legalább tudjátok hányadán álltok. Amúgy amint elkezditek pedzegetni a visszafizetést hidd el máris vissza lesz vonva az "elég nektek egy szoba" mondat. De legalább tényleg tudjátok hogyan álltok.

2013. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Én nem ajánlom,az összeköltözést.Jó volt a kapcsolatom anyámmal,és a férjem is kedvelte őt.

Összeköltöztünk egy nagy házba,fele-fele a tulajdonban.

Nagyon megbántunk,azóta azt hallgatom,hogy szívességet tett nekünk,mert így hogy Ő is beszállt a ház árába,nekünk jót tett mert szép nagy,stb.Persze annak idején ,többször meg lett kérdezve,hogy szeretne e velünk élni,akkor jönni akart ,most meg azt mondja csak mi erőltettük.És van még bőven más probléma is...Ne költözz össze szülőkkel.

2013. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Mosolyogva meg kell mondani "hogy rendben , ők nem adják a felső szintet -nektek nem elég egy szoba,semmi baj.Van 30 napjuk hogy visszafizessék a pénzt - kamatoktól eltekintettek mert milyen rendesek vagytok- és mindenkinek igaza lesz. Ha nem mennek bele adják a felső szintet ez mindig érv lehet hogy ők kényszerítettek bele.... vesztes helyzetben vannak
2013. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!