Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyünk boldogak?...

Hogyan legyünk boldogak? Boldogtalanság, stressz, depresszió, önutálat ellen valami megoldást tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Boldogtalan vagyok a kapcsolatomban,amiből nem léphetek ki a gyerekek miatt.Semmi jó nem történik körülöttünk,állandóan csak a feszültség,a veszekedés.

Szerintem ugyanígy érez a párom is.

Együtt vagyunk a gyerekek miatt,de nagyon sokszor veszekedünk,sokszor úgy érezzük hogy szétrobbanunk az idegtől.

Nagyon szeretném boldoggá tenni de nem tudom. Hogy szeretem e? Nem tudom,és szerintem ő sem tudja mit érez irántam,de valamilyen szinten ragaszkodunk egymáshoz.

Iszonyatosan türelmetlen,és iszonyatosan nyers a modora,ez az ami engem kikészít.

Ő változni nem fog,nem is akar.Állítólag mindig az én hibám az összes veszekedés,mert szerinte én így érzem jól magam. Rettenetesen ocsmányul tud beszélni velem,meg néha a legidősebb gyermekemmel is (aki egyébként az első házasságomból származik)

Ezen szeretnék változtatni,talán még nem késő és tudunk együtt boldogok lenni....

Köszönök minden érdemi hozzászólást.


2012. nov. 10. 22:45
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Önbizalmam nincs,nem tartom magam jónőnek.

Ha épp nem vagyunk rosszban mindig elmondja hogy milyen szép vagyok,meg milyen jók a testi adottságaim,de ha rosszban vagyunk, sokat kapom hogy kövér vagyok meg hájas,meg nézzek már magamra,stb. Olyankor a gyerekeknek is azt mondja hogy a hülye anyátok,az iditóa a nagy hájas stb.

Egyszerűen nem tudom hogy jutottunk idáig.

Bele vagyok betegedve, hogy nem vagyunk olyanok,mint mikor megismerkedtünk

2012. nov. 10. 22:54
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

Próbáld elhinni, hogy nem te vagy a világ közepe, nem mi vagyunk a világ közepe, csak a saját életünknek vagyunk a középpontjában csak magunknak vagyunk fontosak.

El kell fogadni, hogy az életben jönnek mennek az emberek, ki megmarad ki nem, aki akar tesz érte, aki nem azt el kell engedni mert rohadt rövid az a 70-80 év ahhoz, hogy éveket pazaroljunk el feleslegesen.

1 életünk van, nem több.

2012. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
Szerető tartására nem gondoltál?
2012. nov. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, néhány év múlva a vele közös gyerekeid nagy eséllyel ugyanúgy bánnak majd veled ahogy most az apjuk. Ezt látják, tanulják, veled így kell. Ne várd meg!
2012. nov. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem benned is van bőven hiba.


Második házasság, mindkettőből lett gyerek és mindkettő szétmegy.

Ne mondd nekem, hogy mindig a férfiak a szemetek.

2012. nov. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Az ötös hozzászólással szokták sakkban tartani a külvilág véleményétől rettegő nőket. Pedig butaság.
2012. nov. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Egy pár kérdés, mielőtt bármit írnék:

Hogy jöttél vele össze? Miért vagy vele? Valaha voltál belé szerelmes egyáltalán?

A kapcsolatotok elején is úgy viselkedett, mint most?

2012. nov. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

23.09-nek!

Nem mondtam hogy a férfiak a szemetek!

ÉS azt sem mondtam,hogy csak és kizárólag ő a hibás ezért.

Én úgy gondolom,hogy mind a ketten tettünk azért,hogy idáig eljussunk.

Kettőn áll a vásár,a saját felelősségemet nem hárítom.

2012. nov. 10. 23:13
 9/23 anonim ***** válasza:

Milyen külvilág véleményétől rettegő nőket? Ne viccelj már, én is nő vagyok és ez nem a külvilágról szól.

A saját boldogságáért mindenki saját maga felel, akkor is, amikor párt választ.


Nektek azt kellene kiderítenetek, hogy mi okozta ezt az egész helyzetet.

Nem tudom az előző házasságnak mi vetett véget, de a helyedben én megpróbálnék párhuzamot keresni,hátha van, és akkor ott kijavítani. Ez így egyszerűbb lenne. Ha pedig nincs párhuzam, akkor nyilván nehezebb,mert sötétben tapogatózol, akkor inkább az időpontra hagyatkozz, hogy mióta vagytok ilyen helyzetben és akkor mi történt.

2012. nov. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"...Iszonyatosan türelmetlen,és iszonyatosan nyers a modora,ez az ami engem kikészít.

Ő változni nem fog,nem is akar..."

Itt van a gond. Elromlott az első házasságod, olyat kerestél, akiről azt hitted, biztonságban leszel mellette. Az elején csak azt láttad, ez a férfi határozott, magabiztos, pikk-pakk megold mindent. Ugyanezek a tulajdonságok így néznek ki az udvarlás alatt, akkor ugyanis még csak másokkal ilyen. Aztán rájössz, hogy csak simán önző, zsarnok. Nem érdekli a te boldogságod, csak a saját akarata. Belülről már nem olyan szép amilyennek kívülről látszott.

2012. nov. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!