Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miert ellensegesek a baratnok/...

Harleynagyi kérdése:

Miert ellensegesek a baratnok/felesegek valasztotjuk edesanyjaval?

Figyelt kérdés
tudom os idok otta ez egy elfogadot hogy az Anyost utalni kell, Igy mar az elso meg ismerkedes alkalmaval csak negativ oldalat figyelik az Anyosnak persze ez forditot esetben is igy van .Valaki probalta ezt a hagyomanyt meg valtoztatni ??!!!!

2013. okt. 23. 16:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Amiket itt olvasni egyébként, annak 99%-ában az anyós tényleg arcpirítóan parasztul viselkedik. Annak én sem smúzolnék, aki mondjuk rá akar venni, hogy vetessem el a gyerekemet, nehogy ilyen libától szülessen a kicsi fiának unokája.
2013. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Stephen King nem véletlenül mondta, hogy a pókoktól, és az anyósától fél :)


De egyébként én nem utálom az anyósomat. Teljesen elvagyunk egymással, beszélgetni is szoktunk, meg együtt társasozni, kártyázni, ha megyünk őket látogatni.


Ha olyan lenne, mint az ex pasimé volt, (akinek az anyja végigmért, majd közölte, hogy ő jobbat szánt a kisfiának, és ezentúl ne is szóljak hozzá) akkor max a férjem egyedül menne látogatni. Illetve ha mégis találkozunk, a köszönésen kívül más mondanivalóm nem lenne számára.


Ilyen egyszerű.


Nem kezdeném ócsárolni, és szidni és egyebek, mert


a: semmi értelme

b: a férjem anyja, és a férjemet szeretem, tehát őt is elviselem

c: ha szemét típusú anyós lenne, ismerem a férjem, és helyretenné, legalább annyira, hogy ne szólogasson be.


27/N

2013. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én eleinte kifejezetten kedveltem az anyósomat, és úgy éreztem, hogy jóban vagyunk, ő is kedvel engem. De mostanra eléggé elmérgesedett a helyzet. 4 éve vagyunk együtt a párommal, most költözünk össze nem rég, megvolt az eljegyzés és elvileg tavasszal lesz az esküvő. És az anyósom mindig mindenkinek azt panaszolja a jelenlétemben, hogy én nem szeretem őt és, hogy elveszem tőle a kisfiát. És ő ezt viccnek szánja. Huszadjára nem vicces. Minden hétvégén vasárnapi ebéd van nála. Ha nem megyünk el, jön az Armageddon, majd elküldi/elhozza a kaját. Ami két hétig is elég lenne egy kisebb hadseregnek. (Mert én nem tudok főzni, hisz a kisfia fogyott. - Fogyott, mert akart.) Állandóan cseszeget, hogy "fogytál? fogyózol? miértnemeszel? egyélmég?" (A súlyom az elmúlt években nem változott, próbálok egészségesen élni.) A párom kettőnk közt őrlődik, de 2 napja nagyon csúnyán kiborult a bili (rendesen összevesztem az anyjával) és egyikünk pártjára sem állt. Úgyhogy az egyébként jól működő kapcsolatunk anyuci miatt épp egy szakítópróbán megy keresztül. Ha engem választ, akkor biztos, hogy jó messzire el fogunk költözni...
2013. okt. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, biztos sok esetben megvan az okuk az ellenségeskedésre. Inkább azt nem értem, hogy két felnőtt ember miért nem tudja lekezelni úgy a nézeteltéréseket, hogy normálisan el tudják fogadni egymást.

A magam részéről a férjem anyukájánál úgy csináltam, hogy első perctől kezdve én nyitottam felé, megadtam neki a maximális tiszteletet és érdeklődő voltam az ő dolgai iránt. Bejött a dolog, mert jóba vagyunk. Nem tökéletes anya és nem tökéletes anyós sem, mint ahogy én sem vagyok tökéletes feleség és meny, biztos. De toleráljuk egymás dolgait és elfogadjuk egymást. Nem olyan nehéz ez, csak egy picit vissza kell venni az arcunkból :)

Amúgy nálam ami segíteni szokott a toleranciában az az, hogy mindig arra gondolok, hogy anyós szülte meg a szerelmemet aki nekem a legnagyobb boldogságot hozta az életembe, hát csak hálát érezhetek felé és tiszteletet emiatt.

2013. okt. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az Èn "Anyosom" az elso két találkozás alkalmával konkrétan levegőnek nézett...a harmadik talakozasra évek multan kerult sor, akkor normalis volt....még tegezhettem is. Aztan megint eltelt két év es ugy hozta a sors hogy két egymás utáni napon is el kellett menni hozzá és már egész jol éreztem magam. Ugyhogy nem tudom miről beszél....engem nem kedveltek s nem forditva. A arom elozo noje vagy 6 evvel volt idosebb a paromnal azzal haversagba volt az anyos....en meg 9 evvel vagyok fiatalabb a páromal....kb. lánya lehetnék.
2013. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!