Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan ellenségesek...

Miért olyan ellenségesek ebben a kategóriában a válaszolók azokkal a kérdezőkkel, akik nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés

Amíg például "A férjem megcsal, segítenétek?" kérdésre számos hasznos és értelmes válasz érkezik, ha ugyanez úgy néz ki, hogy "A férlyem meg csall, segitenétek?", a válaszolók igen nagy százaléka olyasmi válaszol, hogy "Ezzel a helyesírással nem is csoda".


Vannak kevésbé művelt, kevésbé intelligens emberek, nekik nincs joguk tisztességes választ kapni?


2013. szept. 3. 15:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%

A helyesírás sok mindent elárul az illetőről, és akinek ezen a területen komoly problémái vannak, az más tekintetben is súlyosan terhelt.

Lehet lepontozni, de eddigi tapasztalataim nekem ezt mondják.

2013. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
98%

De van, de ezen az oldalon (más kategóriákban is) annyi az írástudatlan ember, hogy az már tényleg kiábrándító, és az ember hajlamos elveszíteni a türelmét.

Ettől függetlenül normális választ szoktam adni, kivéve, ha nem csak rosszul ír, de unszimpatikus is a kérdező.

Bár nem a helyesírás a legfontosabb dolog az életben, nekem is az a tapasztalatom, hogy sokat elárul valakiről. Manapság meg szinte mintha még "menő" is lenne, ha valaki rövidítve ír, vagy tele van elütésekkel az irománya, mert "jajj, bocsika, a telefonom az oka...". Érdekes, sokszor fórumozok én is telefonról, mégis visszanézem, amit írtam, és az elütéseket javítom.

A kilométeres, tagolások, írásjelek, nagybetűk nélküli szövegeket meg már inkább nem is minősítem.

2013. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%

Mindkét válasz tökéletes! Hozzáfűznivalóm ezek után nincs! :)


De, mégis van egy kis észrevételem ...., hogy ha a válaszolók szólnak a kérdezőnek, hogy helytelenül ír, a legtöbben nagyon primitíven reagálják le. Engem is javítottak, de én megköszöntem.

2013. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
45%

1-esnek üzenem. Az előítélet nem túl szép dolog. Nyilván számos esetben együtt jár a helytelen írás a tudatlansággal, de ez nincs mindig így.


"Vannak kevésbé művelt, kevésbé intelligens emberek, nekik nincs joguk tisztességes választ kapni?"


Csak egy saját példa. A fiam soha az életbe nem fog tudni helyesen írni, mert ez a készség nem alakult ki nála. Azon túl, hogy ilyen problémával küzd elárulom, hogy óvodás kora óta magasabb az iq-ja mint az átlagnak. Tehát ő se írhatna ki kérdést.


Szerintem inkább abból kellene messzemenő következtetéseket levonni, hogy milyen szövegkörnyezetet használ a kérdező. Amúgy ha egyszerűbb emberről van is szó, a kérdezővel egyetértve mondom, hogy a normális válasz őt is megilleti.

2013. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%

Ha a kérdező nem ügyel a helyesírásra, azzal csak azt mutatja, hogy annyira se fontos neki a kérdés, hogy egy pillantással átfussa, mielőtt elküldi. Ráadásul a leendő válaszadókat se tiszteli meg azzal, hogy pontosan leírja, mire is szeretne választ kapni, úgyhogy ne csodálkozzon, ha ennek tükrében kapja a válaszokat.

Amúgy meg úgy vélem, diszlexia és egyéb problémák nem lehet erre kifogás, hiszen minden böngészőben van már helyesírás ellenőrző, ami aláhúzza az elgépelt szavakat, csak végig kell rajta nézni elküldés előtt.

2013. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%
Most őszintén, te komolyan tudnád venni azt, aki azt írja, hogy "A férlyem meg csall, segitenétek?". Mert én nem.
2013. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%
Van azért egy két igen extrém eset, és amelett hogy nem ír helyesen még a szövegértelmezéssel is gondjai vannak. Néha elgondolkozok rajta hogy hol és hogyan élhetnek ezek az analfabéták, és hogyan jutnak internethez, mert talán a 8 osztály sincs meg.
2013. szept. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg ha vki tényleg kéri mások segítségét, akkor megtiszteli őket azzal, hogy viszonylag helyesen ír, átnézi a szöveget, mielőtt elküldi, vagy mondjuk egy nyomorult Word helyesírás-ellenőrzőt végigfuttat rajta. Ha vki ennyire nem képes, csak 2 másodperc alatt "odaböfögi", az miért várja el, hogy más komolyan segítsen neki? A legtöbb esetben, amikor beszólnak, kifejezetten értelmezhetetlen a szöveg, ha az ember nem ül fél órát a szöveg előtt, hogy kisilabizálja. Ráadásul ha ezt kulturáltan elmondják nekik, a legtöbb felháborodik, és úgy viselkedik, mint egy óriáscsecsemő.
2013. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ahogy szóban is, úgy írásban is illik érthetően, szépen megnyilvánulni (nem az elgépelésekről beszélek). Azzal sem szívesen beszélget az ember, aki köpköd, vagy üvöltözik. A hanyag helyesírás kb. ennek az írásbeli megfelelője.

Lehet valaki dyslexiás, de ahogy az "alkatilag kövérek", úgy a dyslexiás "betegek" is kezdenek nagyon elszaporodni valahogy.

Érdekes, akiket ismerek és valóban ilyen problémájuk van, inkább odafigyelnek, nem pedig ezzel takarózva "ámokfutnak" fórumokon.

2013. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
60%
Akkor szólok, és ezt ki is hangsúlyozom, ha egy gimnazista, vagy minimum érettségivel rendelkező ember ír helytelenül.
2013. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!