Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egy darabig anyósoméknál...

Egy darabig anyósoméknál fogunk lakni. Sajnos nekem is ugyanaz a keresztnevem mint neki. Furcsa lesz, ha a nevünket fogják mondani és nem tudjuk kinek szólnak. Hogyan oldjuk meg?

Figyelt kérdés
2013. nov. 7. 19:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Becenév?
2013. nov. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Én inkább laknék egy koszos szuterénlakásban kettesben a párommal mint az anyjával.Én így oldanám meg.
2013. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Ezt az eget rengető problémát! Édesapámnak és nekem is ugyanaz volt a keresztnevünk, mégsem származott ebből probléma évtizedeken keresztül. Első feleségemnek és édesanyámnak is ugyanaz volt, mégsem zavart ez soha senkit. Nem jött ki egyik a másik helyett, ha hívtak, vagy fordítva. És ha egy iskolai osztályban manapság 6 Kevin van, 4 Brandon és 8 Dzsenifer? Akkor megváltoztatják a nevüket?
2013. nov. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
1-es. Ugyanaz a becenevünk, a gyerekes becézést mint pl. Katika egyikőnk sem szereti. Ha ott vagyok náluk sosem tudjuk, hogy apósom kinek szól.
2013. nov. 7. 20:16
 5/20 mantis religiosa ***** válasza:
73%
Mivel alapeset, hogy anyósod van otthon, beszéljétek meg, hogy ha apósod szól anyukád reagál, ha még egyszer, akkor Te. Ha a férjed szól, Ő szólítsa az édesanyját anyunak, így nem lesz gond.
2013. nov. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%
Biztosíthatlak, hogy nem a nevetek lesz a legnagyobb probléma, de ne legyen igazam. Egyébként furcsa nekem, hogy apósod a nejét nagy "anyának" vagy "mamának" szólítja, dehát ahány ház, annyi szokás.
2013. nov. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Közel hatvan évesek, régen az volt a szokás, hogy a keresztnevükön hívták egymást, ezt szokták meg.
2013. nov. 7. 20:27
 8/20 anonim ***** válasza:
39%
szólítsanak akkor téged Cicusnak, vagy Mancinak, vagy Buksinak, vagy Copfosnak, vagy Szöszinek, vagy Aranyhajnak, vagy Józsinak, vagy Bélának, mittudomén...
2013. nov. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%
Anyósod legyen Dzsenifer, te meg legyél mondjuk Dzseni.
2013. nov. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Esetleg tegyen anyósod a "Kati" te meg a "Kiskati". De szerintem elég hamar mmeg fogjátok oldani, emiatt ne nyugtalankodj.


Azokat meg végképp nem értem, akiknek az a probléma, hogy az anyóst a saját férje keresztnéven szólítja, szerintem ez a normális.

2013. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!