Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A lakás, amelyben 18 éve...

A lakás, amelyben 18 éve élünk a nejemmel, illetve immár 3 gyerekünkkel,50%-ban a nejem,50%-ban anyóson nevén van. Anyósom külön álló lakásban lakik egyedül. Követelhet-e tőlünk bármit a lakhatásért cserébe, illetve kitehet-e minket a lakásból?

Figyelt kérdés
2013. nov. 23. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
gondolom azaz állandó lakcímetek.. innentől kezdve senkit nem tehet ki.. másrészt 50%-ban a feleségedé.. tehát ugyanannyi joga van ott lakni mint anyósodnak... nagyobb a ti részetek mint az övé? vagy mit kérhetne tőletek?
2013. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg kérhet(ne) a saját része után lakáshasználati dijat. Viszont ti is kérhetitek akkor, hogy a lakás állagmegóvására költött költségek felét.


Ki nem tehet benneteket, mert a feleséget is tulajdonos, kivéve, ha bírósági eljárást indíttat a közös tulajdon emgszüntetésére, de az azt jelenti, hogy a lakást elárverezik, és a kapott összeget felezik - de egyik fél sem kap jóformán semmit, mert nagyon ár alatt menne csak el.

2013. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát, ha az övé a lakás fele. Akkor annak az ellenértékét miért ne kérhetné. Vagy helyette valamit? Elég fura lenne, ha van egy fél lakásod és nem kérhetsz semmit ezért.
2013. nov. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
félreértelmeztem a kérdést.. azt hittem egy családi házról beszélünk aminek van egy külön álló lakrésze amiben az anyós lakik... így amit feltettem kérdés az elején semmis :) "1"
2013. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha ki tudjátok fizetni, akkor javasolnám, h tegyétek meg. onnantól ő is jól jár, és ti is.

bár nem tudhatom, h mi az oka annak, h hirtelen így megorrolt rátok...

2013. nov. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a feleségednek van haszonélvezete, akkor nem kérhet. Ha nincs, akkor igen, de nem tehet ki.
2013. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én inkább attól tartanék, hogy a fél tulajdont megterhelik.

Amúgy kilakoltatni nem, de a becsült értéket kérheti. Megegyezés híján árverezés és megosztás, ahol a tulajdonosoknak elővételi joga van. Persze ez már a peres út és megannyi tényezőtől függően változhat. Gondolom én..

2013. nov. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!