Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez bunkóságnak tűnhet majd...

Ez bunkóságnak tűnhet majd vagy érthető?

Figyelt kérdés
pároméknál élünk, 2 szintes házban. felső szint csak a miénk. alul vannak anyósék és párom bátyja. szó volt a baba vállalásról is, de én mondtam páromnak nem szeretnék anyós mellett gyereket nevelni, viszont nem 30évesen akarom szülni az elsőt, úgyhogy párommal azt beszéltük, hogy egyszerűen meg kell beszélni anyósékkal, hogy nem lesz folyamatos felfutkosás és folyamatos okoskodás. Én akarok rájönni a dolgokra és akarok babázgatni főleg az első időben, azt akarom, hogy kialakuljon egy rendes napirend a gyereknél. Nem azt mondom, hogy eltiltom tőlük az unokájukat, mert nyilván feljöhetnének délután vagy lemennénk mi, de nekem szükségem van a nyugira, hogy a babával legyek együtt. (főleg mivel régóta vágyom már rá)
2013. nov. 23. 19:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
én meg pont fordítva tusom, hogy pont az első időkben kell a legnagyobb segítség, mert még a szülők ki sem tudják magukat pihenni sem. egy felmérés szerint átlagosan 5 órát alszanak a szülők naponta az újszülött miatt.
2013. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
*tudom
2013. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Érthető, de ettől még meg fognak sértődni.

És jó eséllyel persze megígérik, de aztán úgyis felfutkosnak, és te nem fogsz tudni semmit tenni.

2013. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen jól teszed, ha előre elmondod, mit szeretnél.

Megoldható egyébként, az én 14 éveskoromig egy emelettel feljebb laktak egy társasházban az apai nagyszüleim. Nem volt konfliktus, mindig kérdeztek, mielőtt jöttek, és mi is mindig megkérdeztük, felmehetünk-e.

2013. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
dehogynem tudok :D bezárom az ajtót és mindjárt nem jön be. (na de ez csak vicc) bár ha alvás időben mászkálnának és felkeltenék lehet tényleg bezárnám
2013. nov. 23. 19:59
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

A helyedben nem vállalnék anyósék házában gyereket, inkább legyen kevesebb pénzed, de nyugodt körülmények közt nevelhesd a gyereked. Viszont ha az anyósoddal fogsz élni (mert ez a külön szint dolog nem jelent sokat, úgyis mindig oda fog futkozni hozzád), így sosem lesz nyugtotok, tapasztalatból írom, mikor a párom gyerekkorában a szüleivel a mamájához költözött, azóta pokol lett a családi életük, mert az öreglány mindenbe beleokoskodik azóta is, bár már nem ott él a párom, de ha hazamegy, azért arra az 1-2 órára is elmondja a bölcseleteit, amiket senki nem kért. Ráadásul a párom apjával nagyon rossz a viszonya, így folyamatos harc megy otthon náluk.

Szerintem jobb az öregektől különmenni... Én sem bírnám ki gyerekkel még a saját anyám mellett sem.

2013. nov. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Elvileg megoldás lehetne, hogy a saját lakrészetek ajtaját mindig zárjátok és csak csöngetéssel lehet bejönni.

A szülökkel meg kell beszélni, hogy ez külön lakás, csak akkor jöjjenek, ha elöre szóltak, elvégre nektek is kell magánélet.


De ez tapasztalat szerint az esetek 99,9%-ban nem müködik, mert az anyós-após megsértödik, hogy a "saját házában" ne mondják meg nekik, hogy mikor és hová mehetnek, és csak azért sem tartják be a megállapodást.

Ha meg baba lesz, akkor kizárt, hogy nem jönnek fel, hoyg "sír a baba", mért nem csinálod ezt vagy azt, ha eszükbe jut, hogy kicsit játszani akarnak vele, akkor jönnek és ha éppen alszik, akkor te vagy a hibás, mert "direkt" lefektetted, hogy ne lehessen velük, stb


Vagy beletörödtök, hogy a nagyszülök éjjel-nappal belefolynak az éleletetekbe, vagy elköltöztök, vagy lemondtok a gyerekröl.

2013. nov. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Kicsit groteszk helyzet... értem én, hogy te gyereked, te párod, de nem érzed túlzásnak, hogy a párod szülei egy élet munkájával felépítettek egy házat maguknak, te beteszed oda a fenekedet huszonévesen és a következő húzásod az, hogy kitiltod onnan őket?
2013. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
nem kitiltom őket csak nem akarom, hogy állandóan felfutkosson valaki. szerintem érthető
2013. nov. 23. 20:06
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez sajnos lutri. Megbeszelhetitek, de ugyis a baba szuletese utan derul csak ki, hogy mennyire tartjak tiszteletben a kereseiteket.
2013. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!