Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érthető dolog ez, illetve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érthető dolog ez, illetve biztos, hogy ez annyira természetes dolog és el kéne fogadnom?

Figyelt kérdés

Eljegyzés után vagyunk pár héttel.

Valahogy szóba került a barátnőm exe, és azt mondta, hogy a szívének egy darabja mindig is az övé lesz.

Nekem ez nem esett valami jól, mondtam neki, ennek nem így kéne lennie. Azt válaszolta, ez természetes dolog.

Egyelőre felfüggesztettem az esküvő témát, nehezen emésztem ezt meg.

Ti hogy reagáltatok volna?


2013. szept. 24. 15:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Rosszul esne, de valószínűleg annyira szerette a srácot, hogy egy picit mindig emlékezni fog rá. De ha téged szeret, akkor minden oké.
2013. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%

Nem szeret téged eléggé. Más dolog, hogy nem felejtek el valakit, és egész más, ha a szívem egy darabja még az övé.

Nem zárta le a múltat.

2013. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem természetes dolog ez. Nekem olyan érzésem lenne tőle, mintha azt mondaná, hogy "ha ló nincs, jó a szamás is".

Nekem is rosszul esne, így valószínűleg nem akarnék házasodni. Szerintem találnál olyan lányt, akinek az egész szíve a tiéd :-)

2013. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Nyilván senki sem várja el, hogy felejtse el, nehéz is lenne.

De attól, hogy nem felejti el, szerintem még nem muszáj szeretnie egy picit vagy a szívéből egy darabot adni neki.

2013. szept. 24. 15:25
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, már lassan 5 éve, hogy együtt vagyok a vőlegényemmel. 2 hónap múlva házasodunk. Imádom őt, számomra ő a tökéletes férfi, álmomban sem kaphatnék jobban nála. Boldog vagyok mellette és ezek az érzések kölcsönösek. (Másképp nyilván nem működne.) Viszont, ott az exem, aki igazából nem is az exem, mert csupán szeretője voltam egy családos férfinek 2 éven át, de akkor nekem az a 2 év jelentette a mindent. Szerelmes voltam, nagy reményeket fűztem hozzá, persze a mostani eszemmel már tudom, hogy ez a kapcsolat eleve halálra volt ítélve... Az egésznek meg volt a maga romantikája, aztán idővel abbamaradt. Nem váltunk el haraggal, csapkodással, tök normálisan megbeszéltük a dolgokat. Nekem ez egy szép emlék. És én a mai napig szeretettel gondolok erre az emberre, mert annyi mindent tett értem az idő alatt, míg vele voltam, hogy nem tudom utálni, de még csak levegőnek nézni sem tudom. Szeretem őt. Nem mint férfit, hanem mint embert. A vőlegényemnek is elmeséltem és neki sem esett jól, de megérti elfogadja és tiszteletben tartja. Tudja, hogy az a múlt, ő pedig a jelen és a jövő. :) Csak ez számít.
2013. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%

Így, ahogy mondta, szerintem nem természetes. Az természetes, hogy a múltunk, a régi életünk része marad minden nagy szerelem, tehát mindenkinek vannak szép emlékei ha volt már nagyon szerelmes, főleg ha viszonzottan. Sőt, még az is elképzelhető, hogy marad bennünk baráti(!) szeretet a másik iránt, nem feltétlenül mindenki haraggal válik és nem is kell mindenképp, hogy onnantól már a másik teljesen semleges legyen.


De az kicsit túlzás, hogy a szívünk egy darabja az övé lenne, vagy csak nagyon rossz megfogalmazás. Szerintem a párunkat vagy teljes szívvel kellene szeretnünk, vagy sehogy.

2013. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak nem szerencsésen fogalmazott.

Végül is a szép emlékek nem az eszünkben vannak, hanem a szívünkben.

2013. szept. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó megfogalmazás, csak én pont fordítva gondolom.

Ha halálosan szerelmes vagyok valakibe, és vele tervezem leélni az életemet, akkor az előző szerelmek nyújtotta szép emlékek az eszünkben vannak, nem a szívünkben.

2013. szept. 24. 15:42
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem szerencsétlen fogalmazás, hanem trágya duma. Biztosan akart mondani valami fellengzőset, és hát pont ilyen szarra sikerült, mert túl sok romi regényt olvasott.


Na meg egy nő ne tudná, hogy ilyet nem illik mondani. Bezzeg ha Te mondanád, most óriási hiszti meg gyűrűvisszadobálás lenne.


Én megmondanám, hogy nekem nő nem kell darabokban. Gondolja ezt át.


Van egy pár exem, akit nem szándékozom csak azért utálni, mert szétmentünk, de ettől még semelyik testrészem sem az övék.


Akkor kivétel a dolog, ha az előző pasija meghalt. Mert akkor érthető, egyéb esetben meg gáz.

2013. szept. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
41%
más szemszögből nézve közelíteném meg a kérdést: te nem szereted annyira az illetőt, hogy elfogadd úgy ahogy van, azzal együtt is, hogy esetleg egy kicsit még szeret valakit a múltjából?
2013. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!