Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbocsájtható amit tett?...

Megbocsájtható amit tett? Érthető ebben az esetben?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, diák. Anyámmal volt egy kis összezörrenésünk amikor ideköltözött a barátnőm. Tetemes adósságokat halmozott fel a lakásra, de én próbáltam a saját világomat érintetlenül tartani, éltem a magam diák-életét, magamnak teremtettem meg szinte mindent, az mondjuk tény, hogy nem nagyon fizettem bele a rezsibe.


Amikor a barátnőm ideköltözött már fizettünk neki havonta, de a tartozásai így is gyűltek. Közös költséget, távfűtést, lakáshitelt nem fizetett nagyon sokáig.


Egyszer csak eltűnt két sportkerékpárom és a barátnőm kerélpárja a lakásból, egyetlen komolyabb, egyben mozdítható értékem a lakásban a laptopomon kívül. Közölte, hogy megőrzi 5000 forintért egy ismerőse és csak akkor adja vissza ha 55.000 forintot fizetünk neki visszamenőleg a rezsitartozások miatt.


Azóta sem tudom hol vannak a kerékpárok, a pénzt nem akartuk kifizetni.... visszavásárolni a saját kerékpáromat, és valahogy kínzó érzés belegondolni, hogy ezt megtette velem a saját anyám.


Viszont szorult helyzetbe került, nem tehetett mást, és igaza van, elég sokáig tartott el úgy, hogy nem fizettem a rezsirészem....


Megbocsátható ez az egész?


Számomra elég komoly eszmei értéket képviseltek a kerékpárok, ráadásul a barátnőm biciklije is eltűnt. Összesen 150 ezer forintot értek, az én biciklimet anno 60 ezerért vásároltam, ő 40-ért kapott egy csepel bosst, illetve nekem volt még egy országúti biciklim amire sokat költöttem, új gumik, kerekek, alkatrészek, festék....


Ő nagyjából olyan 30 ezerért tudta őket (ha már pénzzé tette) max 50-ért pénzzé tenni főleg szakértelem nélkül és szerintem fogalma sincs mennyi veszteség volt az egész történeten, már ha eladta őket.


Visszaadni nem akarja őket csak ha fizetünk engem meg szó szerint a sírás kerülget amikor arra gondolok, hogy a zsaroló anyámtól kell visszavásárolni a saját értékeimet... mennyiben normális ez?


2013. szept. 13. 17:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A tartozást anyám halmozta fel hosszú évek alatt, ugyanis úgy gondolta, hogy majd az elvált apámra fog visszaütni, ez egyfajta bosszú volt. Lenyúlta tőle a lakást, kiharcolta, de mégsem volt hajlandó az összes költséget vállalni. Nem akarta beadni a válást, nehogy elveszítse a lakást.


És végülis most én szopok apám nemtörődömsége és anyám bosszúvágya miatt.

2013. szept. 13. 17:30
 2/16 A kérdező kommentje:

Hozzá kell tenni, hogy volt, hogy hosszú hónapokig itthon döglött és nem dolgozott, részben ennek köszönhetőek a komoly tartozások. Én meg úgy oldottam meg, hogy diákhitelen tanultam, illetve azokban a hónapokban amikor itthon voltam is magamat tartottam el (kaja ügyben) sosem fogadott szívesen, hétvégente sem. Amikor a szünetekben haza kellett jönnöm már azzal fenyegetettt hogy feljelent.


De ez az egész viszony azért harapódzott így el, mert tartozott és a sarokba szorított ember ugye harap. Tehetetlenségében.

2013. szept. 13. 17:33
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor fogod még feltenni ezt a kérdést?
2013. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
"Megbocsájtható amit tett? Érthető ebben az esetben?" Anyád legalább ilyen joggal tehette volna fel ezt a kérdést a maga oldalárol!!!!! (Talán még jogosabb is lenne.)
2013. szept. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Minek kellett bnődet odaköltöztetni? Menjetek albérletbe és kész.
2013. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ja, albérletbe, fizessek ki 30-40 et alaphangon csak azért, hogy lehessek valahol ahol ha kifestem a falat, vagy leteszek egy doboz könyvet, lehet fél év múlva vinnem kell v nem lesz az enyém. Oda nem lehet egy konyhabútort felépíteni, berendezni, stb. Az albérlet nem jó. Igenis a családoknak össze kellene tartani.


Ha már megtette azt a szívességet, hogy a világra szart, megtehetné azt is, hogy támogat a felnőtté válásban. És boldog nagymama lehet akinek segítünk majd, ha ad.


De ez... ez az adóssághalmozás, zsarolás, fenyegetés....

2013. szept. 13. 17:54
 7/16 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy nem fizetsz, ott a 2 bicikli ami 3x50ezer, úgyhogy letartoztad amit kell. De jobb ha külön költöztök :)
2013. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Ja szüljön a csajod anyós nyakára. Értelem az nulla.
2013. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nem, nem megbocsátható, normális családban nem eltüntetjük a másik tárgyait hanem megbeszéljük a problémákat...

vagyis megbocsátható, hisz ilyen miatt nem kell örök haragot tartani de ez akkor sem elintézési mód.

2013. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én is sokáig nyeltem a hülyeségeit. Hogy 22 évesen sodrófával akart elverni, aztán amikor kivettem a kezéből és lefogtam, kihívta a rendőrséget, hogy én vertem meg, és látleletet vetetett a fogásnyomokról.... Volt ilyen is.


Persze jó lenne külön költözni, de nem akarom az egész életemet albérletben tölteni. Havi 30-40 csak azért, hogy lakj valahol rosszabb mint egy devizahitel!!

2013. szept. 13. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!