Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetne kompromisszumot...

Hogyan lehetne kompromisszumot kötni párom szüleivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem egy olyan topikot szeretnék most nyitni ahol anyóst szidjuk rendesen, hanem szeretnék tőletek tanácsot kérni.

A lényeg, hogy nem rég amikor itt voltak nálunk nagyon csúnyán váltunk el és ez a találkozás mind két fél számára rosszul végződött. Az, hogy mi miatt mérgesedett el a helyzet azt mondanám, hogy mindannyiunknak egyformán köze van párom Anyukájának Apukájának a két hugának és természetesen nekem is. A problémám az, hogy nem akarják megbeszélni a dolgot csak a múltkori látogatásuk során amit csináltak azzal nagyon megsértettek és meg is bántottak. Ráadásul annak az embernek a születésnapján akit elméletileg szeretnek. Ugye jön a karácsony és felmerült a kérdés, hogy hogy legyen. Nekem nagyon nagy honvágyam van mert húsvét óta nem voltam otthon. Kismama voltam és dolgoztam addig ameddig lehetett illetve a párom is sokat dolgozott és nem akartam magára hagyni, amikor meg mentem volna akkorra veszélyeztetett terhes lettem és így nem mertem bevállalni a másfél órás vonat utat. De az az igazság ezután a balhé után nem tudom mit is csináljak, mert a páromat nem akarom két tűz közé szorítani. Nem szeretném azt, hogy a gyerekek ne ismerjék őket igaz egy jó darabig felügyelet nélkül oda nem mehetnek. Szerintetek mi lehetne egy jó megoldás arra, hogy normalizálódjon a kapcsolatunk? Nem akarom magam rájuk kényszeríteni hogy szeressenek csak fogadják el, hogy én vagyok a fiuk párja és fogadjanak el az unokájuk anyjaként és ne legyen olyan érzésem, ha hozok a gyerekeimmel kapcsolatban egy döntést, hogy magyarázkodni kelljen előttük, hogy miért. Tudom, hogy szeptemberbe nem viselkedtem a legszebben a dédivel kértem, hogy amit mond ne tegye mert nem szeretem azt ha kap a gyerek valamit akkor azt mondja, hogy adj egy puszit mert visszaveszem illetve akkor ami miatt szóltam, hogy oda adom a testvérednek. Engem ez zavart és megkértem arra, hogy ne tegye. Viszont ezért tervezem elnézést kérni is tőle ha találkozunk személyesen. Viszont amikor a párom szülei itt vannak akkor csak az lehet amit ők akarnak. Őszinte leszek veletek nem igazán tudom eldönteni, mi ami még belefér és én lehetnék ebben lazább és engedhetném illetve mi az amit már ne engedjek mert nem fér bele a nevelési elveimbe. 1 tény nem szeretném két féle módszerrel nevelni a gyerekeket, hogy van egy csomó minden amit a maminál lehet és ugyan azt a dolgot meg nem engedem itthon. Itt nem a csoki adása ebéd előtte gondolok, hanem pl, most 3 éves lányomat nem engedem, hogy más tányérjából egyen 1 engem zavar én sem eszek máséból 2 ő most tanulja még, hogy nem eszünk mindenből egy falatot és hagyjuk ott.

Mindenki véleményre kíváncsi vagyok aki épp Nagymama szeretet tölti be azokéra is.


2013. nov. 24. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Most komolyan. Évente hányszor látják a gyereket? Ahogy kiveszem a szavaidból, ritkán. Olyankor el lehet ezt viselni. Oké, szólj, de ha csakazértse csinálja úgy, akkor a családi béke érdekében ezt le lehet nyelni. A gyerek meg megtanulja, hogy nem szabad az év többi részében.


Nem amúgy kicsit fura, amit írtál, mi a fő kérdés?? Mert a kompromisszumot addig nem tudjuk megmondani, míg nem derül ki, min vesztetek össze. Vagy legalábbis számomra nem egyértelműen derül ki...

2013. nov. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
'Nekem' amúgy fura*
2013. nov. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem a főbb problémám az, hogy mindent felülbírálnak amit mondok nekik, amit én próbálom terelni a lányom. A születésnapján rávágtak a gyerekemre mert ők szerintük nincs jól nevelve mert nem bántom a lányom.

Azt hiszik, hogy bármit megtehetnek amit ők akarnak. Viszont a párom miatt és a gyerekek miatt igen is egy elfogadható viszonyra törekednék.

2013. nov. 24. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Párod mit mond erről a helyzetről? Mert szerintem először vele beszéld meg, hogy Ő hogy látja és utána Ő beszéljen a szüleivel. Ti ketten értsetek először egyet és utána a férjed álljon ki melletted és az mellett ahogy Ti döntöttetek. Szerintem a részedről is vannak olyan dolgok amikben lehet engedni. Pl. az hogy most egy tányérból esznek nem jelenti azt, hogy máskor is lehet. Viszont azon, hogy megüti a gyereket azon nagyon kiakadnék és megmondanám, hogy soha többet ilyet meg ne lássak.

Kicsit próbálj meg engedni mert azért vannak a nagyszülők, hogy kényeztessék a gyereket és amíg ez nem veszélyezteti Őket addig szerintem hagyjad, főleg, ha nem találkoztok sokszor.

2013. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Igen tudom, hogy néha engednem kellene. Csak azt érzem velük kapcsolatban, hogy marhára nem érdekli amúgy sem amit én mondok. Mindig kimagyarázzák, hogy amit csinálok az miért nem jó. Azért mieőtt bárki írná, hogy biztos igazuk van azt azért megjegyezném, hogy a bölcsiben oviban is megjegyezték, hogy jól csinálom azt amit csinálok, mert könnyen meglehet vele beszélni dolgokat, ha rosszat csinál. Talán azért annyira rosszat nem csinálok. Tény néha nem tudom befogni a számat. De az a baj velük, hogy ők szerintem azt szeretnék, hogyha eljönnek vagy elmegyünk hozzájuk akkor mi a párommal mehetünk amerre látunk és marhára nem érdekli, hogy én mit is szeretnék. Kezdve azzal, hogy nem kérdeznek semmiről. Tény anyosó, nevelési elvei és az enyémek nagyon különböznek. Talán ebből is fakad sok probléma.

Ment mindenkinek a zöld kéz tőlem. Nem tudom, hogy ki az aki lepontozott titeket.

2013. nov. 28. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!