Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit gondoltok, ha a barátom...

Mit gondoltok, ha a barátom szülei sokkal gazdagabbak, mint mi, attól ezek ellenére lehet bármi negatív érzésük emiatt?

Figyelt kérdés

Tényleg nagyon nagy a különbség kettőnk családja közt, őt egy ötszintes igazi luxus házban élnek, több kocsi, drága nyaralások, minden amit csak el lehet képzelni, mi pedig kölcsönök, adósság, stb... szóval eléggé más világ.

Már másfél éve együtt vagyunk, és úgy érzem nagyon jóban vagyok velük, minden családi programra visznek magukkal, rendezvényekre is, nyaralni is voltam már velük, meg egyébként is van, hogy a barátom apukájával hárman megyünk koncertre, mert ugyanazokat az együtteseket szeretjük, az anyukájával pedig szinte olyan, mintha barátnők lennénk, mindent meg lehet vele beszélni, ezen kívül néha elhív engem, hogy segítsek neki ruhát választani pl, vagy együtt főzünk, stb.

Szóval igazán jó viszonyt ápolok velük tényleg, de attól még bennem van ez, hogy lelkük mélyén nem néznek-e ki engem a családból, vagy nem merül-e fel bennük, hogy engem ez a sok pénz vonzott ide.

Érdekel, hogy mások ezt külső szemlélőként hogy látják, esetleg olyanok, akik a dolog bármelyik oldalán álltak már, mi volt a tapasztalatuk. Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. dec. 2. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Ha gazdag lennék, nem zavarna hogy ha valaki szegény családból jött volna, és az életünk részévé vált.


Másfelől, nálunk a bnőmék pénzesek, és a család persze nem örül nekem kifejezetten. De azért nem szokták szóvá tenni, vagy nem szoktak kiutálni.

2013. dec. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is volt gazdag pasim, de soha nem éreztette a család a különbségeket, pedig ők nem is voltak ennyire kedvesek. Egyébként pedig valószínűleg már megismertek téged annyira, hogy tudják nem a pénzhez, hanem a barátodhoz vonzódsz.
2013. dec. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos tudják, hogy ti nem vagytok olyan anyagi helyzetben mint ők ezért meghívnak koncertezni meg hasonlók mert nekik ez úgyse számít, nektek viszont sok könnyebség lehet. Szerintem nincs semmi hátsó szándék egyszerűen csak kedvelnek és segítenek ahogy tudnak.
2013. dec. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan ennyire vak vagy, hogy nem veszed észre, pont hogy NEM akarják éreztetni a vagyonbeli különbséget? Úristen, hogy mennyire nem látnak az emberek az orruktól tovább...
2013. dec. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóban vagy velük és visznek magukkal akkor ők nem az olyan gazdagok közül valók,akik kinézik az anyagilag rossz sorsú embereket..Szóval ápold tovább ezt a kapcsolatot,mert így jó ahogy van,elfogadnak az anyagi helyzeteddel együtt.
2013. dec. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben, ha már ennyi mindent elfogadok, akkor legalább annyit megtennék, hogy időről-időre egy tálca magam sütötte finomsággal toppannék be, vagy ha egyikük megemlít valami dvd-t/könyvet, akkor azt csak úgy, alkalom nélkül megszerezném és odaajándékoznám, lássák már, hogy nem csak kapni, de adni is szeretek.
2013. dec. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik oldalon vagyok, én vagyok a nő. Az exemmel 3,5 évet voltunk együtt, a mi családunk nagyon tehetős, az övé nem volt. Egy percig sem zavart, vagy gondolkodtam azon, hogy rosszul választottam volna. (Legalábbis sosem néztem a pénzt.) Befogadtuk a családba, ő is jött velünk nyaralni, sokat volt nálunk, szüleim is nagyon szerették, nagyon rendes srác. Aztán úgy hozta a sors, hogy 3,5 év után vége lett, mert nem voltam már szerelmes, már csak a megszokás tartott össze minket. Szakítottam vele. Aztán eltelt pár hét, és visszahallottam olyanokat, hogy a szülei azt mondogatják mindenkinek, hogy azért lett vége, mert az ő fiúk biztos nem pénzes, és nem tudná nekem azt a színvonalat nyújtani amit én "megszoktam". Nagyon rosszul esett, hogy 3,5 év után ilyeneket gondolnak rólam, és persze alapja sem volt. De megpróbáltam nem foglalkozni velük, aki ismer az tudja, hogy közel sem ilyen vagyok, vagy a pénz alapján mérem a párjaim.
2013. dec. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sztem fogadd meg a fentebb írt tanácsokat(süti sütés, könyv-magadtól, vedd észre, h nem éreztetik a különbséget) és emellett még építgesd egy kicsit az önbizalmadat és önértékelésedet.
2013. dec. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Természetesen szoktam nekik adni ilyesmiket, egyébként is imádok ajándékozni bárkinek, leginkább ilyen téren szeretem megélni a kreativitásomat, hogy mindenkiről felfedezni,hogy mivel lehet legnagyobb örömet okozni. És általában szerencsére ez működik. :)

2013. dec. 3. 11:20
 10/11 anonim ***** válasza:
A barátom milliárdos, januárban lesz 2 éve, hogy együtt vagyunk. Elejében titkoltam a kapcsolatot az én környezetemben, mert errefelé mi is gazdagnak számítunk, noha talán csak felső középréteg vagyunk. Soha semmi ellenvetésük nem volt, az első pillanattól kezdve elfogadott a családja. Amúgy a főzés tényleg jó ötlet, ezt én is szoktam, megszerették a magyar ízeket, meg a pálinkánkat is. Külföldiek. :) Ne edd magad kérdező, szerintem kedvelnek. :)
2013. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!