Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családtag, aki tele van...

Családtag, aki tele van negatívumokkal, az egész világ az ellensége, közeli családtagod, sajnálod is, de mégsem lehet rá hatni semmivel, ez betegség? Hogyan lehetne megváltoztani közel 60 évesen?

Figyelt kérdés
Evvel a viselkedéssel minket is bánt, mert mi tehetünk mindenről, hiába bármi igyekezet, hogy lehet negatív emberből pozitívat faragni?

2013. szept. 16. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos egyszerűbb dolgokat is nehéz valakiben megváltoztatni. 60 éves korban én már nem igazán látnék erre esélyt.

Ha lehet, próbáld ignorálni (a viselkedését).

2013. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Őszinteséggel. Egy jobb pillanatában el kell neki magyaráznod, hogy az élet neked sem habos torta, főleg, hogy igyekszel a kedvében járni, mégsem jó.. és hogy ez sokszor dühítő, szomorú és lehangoló. Jó lenne ha ő is egy kicsit tenne valamit a helyzet javítása érdekében, ne csak házsártoskodjon, dünnyögjön, és ha így folytatja, akkor mindenki el fog tőle fordulni, és nem azért mert nincs bennetek empátia, sajnálat, hanem mert a ti idegrendszereteknek, jó szándékotoknak is van határa.
2013. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát...60 évesen már senkit nem tudsz megváltoztatni. Ő már ilyen marad, ilyen idős korban meg már nehezen változnak az emberek. Én olyannal is találkoztam, aki fiatalon volt ilyen és nála sincs remény a változásra.
2013. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már nem valószínű hogy meg fog változni, ráadásul ezek a tulajdonságok a kor előrehaladtával még inkább erősödnek, nem pedig tompulnak a legtöbb esetben. Nagyon nagy dolog kell ahhoz, hogy valaki szemlélete megváltozzon ( még 30 évesen is), pl. egy baleset, ami miatt átértékeli az addigi életét. Más esetben egy 60 éves ember már nem hinném hogy megváltozik, tartósan pedig végképp nem.
2013. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hacsak kifejezetten ő nem akarja, nem tudsz belőle pozitívat kihozni. Éltem én is ilyen emberrel évekig, bármit próbáltunk, csak rosszabb lett.

Hogy téged ne viseljen meg, próbáld meg könnyed, 'letojom' humorral kezelni, ha világfájdalma van éppen és mindenki ellenség, szólj be valami vicceset vagy ironikusat, egyszóval igyekezz valami olyat kihozni a helyzetből, amin lehet nevetni, szerintem ez segítene. Talán még neki is, ki tudja, a nevetés gyógyít.

2013. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a fiatal, huszonéves testvérem viselkedik így, hiába minden igyekezet, törődés, szeretet, semmi sem segít, csak ellök magától :(

Az egyetlen megoldás az lenne, ha legalább részben (f)elismerné a saját felelősségét a dolgokban, de ez nem fog bekövetkezni egyhamar...

2013. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nagymamám ilyen. Minden őellene van, őt senki nem nézi semmibe, neki mindig rossz minden. Lehetetlen neki megfelelni, de én már nem is akarnék. Bármit mondtam neki, falrahányt borsó. Ma már nem mondok neki semmit. Ez csak az én véleményem, de soha nem fog megváltozni, sőt, még rosszabb lesz. Én már inkább nem járok haza, mert engem is nagyon megbántott legutóbb is, és már nem foglalkozok vele, néha hazatelefonálok, de ennyi.Szerintem reménytelen...
2013. szept. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket, mások tapasztalatait olvasva kicsit könnyebben látom a dolgokat, sajnos nem tudok átnézni rajta, és avval, hogy sokat árt beszólásokkal nekünk is, valahogyan mindenképpen tennem kell valamit. Próbálkozom a humorral, de sajnos poénkodni sem mindenkivel lehet. Az a baj, égeti a hidakat maga körül.
2013. szept. 16. 18:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyukám lett fura (58 évesen) apu halála után. Nem takarított, nem csinált semmit, csak ült a tv előtt, és evett. Mikor mérgesen rászóltam, hogy ez így nem mehet tovább, azt mondta, hogy őt már nem érdekli semmi. Ja, mondom köszi. Bántókat mondjuk nem mondott, csak magasról tesz mindenre. Most azon vagyunk a párommal, hogy a két lakást lecseréljük házra vidéken és magunkhoz vesszük, és valahogy rávezetem, hogy nincs vége a világnak. Majd ültettetek vele virágokat, veszek állatokat, hogy megint fontosnak érezze magát. Az a baj, hogy falakat húzott maga köré, és nem lát mögéjük. Gondolom a rokonodnak is ez a baja, hogy kilátástalannak látja a helyzetét. Célokat kell neki találni, lefoglalni. Mást nagyon nem tudtok tenni.
2013. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!