Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van valakinek Jehova tanúja...

Van valakinek Jehova tanúja anyósa? Hogy jottok ki vele? Nem akarja rátok eroltetni a hitét?

Figyelt kérdés
Nemrég jegyzett el a volegényem, és már meg van az eskuvo dátuma is. Eddig anyosom nem probalkozott, de miota igy hivatalosan is komolyabbra fordult a kapcsolatunk folyton Jehovarol beszel nekem, es ker menjek el a gyulekezetbe. Egyszer el is mentem vele, de koszonom szepen nekem elég volt. Mondtam neki szepen, hogy en tulajdonkeppen azt se tudom hivo vagyok e vagy nem, de nem erdekli csak daralja a szovegét tovabb.
2013. dec. 3. 17:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Tudod, ezért is van az embernek két füle:az egyiken be, a másikon ki.
2013. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem egyik majdnem apósomék voltak JT, de nálam nem próbálkoztak. Mondjuk nekem a családom vér katolikus, pap és apáca is van benne, lehet, h ez riasztó volt.
2013. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ezen a blogon nézz körül, ha nyomulna, van pár hasznos tanács, hogy hogyan lehet leállítani őket. Magától sajnos aligha hagyja abba. [link]
2013. dec. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Hiba volt elmenned vele a gyülekezetébe, most azt hiszi, kéreted még magad, de már nyert ügye van.

Nagyon komolyan és gyorsan le kell állítani, ne úgy, hogy "azt se tudod, hívő vagy-e vagy sem", mert ezt csak felhívásnak veszi keringőre. Ha nem akarsz JT lenni, EGYÉRTELMŰEN mondj neki nemet. (Ezt meg kell tenned néhányszor, mert elsőre-másodikra tuti, nem fogja tudomásul venni).

2013. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

ÓRIÁSI hiba volt vele elmenned. Nekem is adott könyvet meg hívott mikor ilyen nagyobb összejövetelük volt, a könyv a szekrény aljába, de eszembe nem jutott elmenni vele...


Határozottnak kell lenni, mert pont az ilyen "hááát nem tudooom..." típusú emberekre mennek rá. Ha hív, határozottan meg kell mondani, hogy egyszer elmentél, mert nem akartad megsérteni, de ez nem a te világod, és ne haragudjon, de szeretnél kimaradni belőle.

2013. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi konkrétan csak k*r*a anyázással tudtuk lerázni őket, mert itt járkáltak az utcánkban reggeltől estig és csengettek meg jöttek a kerítéshez, ha a kertben voltunk. 10. elhajtás után már kicsit meguntuk. Az anyázás nem tetszett nekik, azóta az út túloldalán mennek el előttünk.
2013. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Véletlen elküldtem. Folytatni akartam, hogy nagyon elrontottad ott, hogy elmentél. Valószínűleg ezek után te is csak a viszony elmérgesítésével tudod lerázni anyóst, de ez talán a kapcsolatodat is kinyírja.
2013. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Passiflora ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha jól látom, arról nem írtál semmit, hogy a vőlegényed is tagja-e ennek a gyülekezetnek, illetve Ő hogy viszonyul ehhez a kérdéshez.

2013. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A vőlegénye nem lehet tag, hiszen a tagok csak "egymás közt" házasodhatnak.
2013. dec. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A vőlegényed is Jeho, vagy csak a mama? Ha a párod is testvér, akkor menekülj!!! És ezt komolyan mondom. Nem szeretnek dolgozni, állandóan gyülekezetbe járnak, a munkahelyükön így másoknak kell dolgozni helyettük (ha éppen van munkájuk). Mindenkit meg akarnak téríteni, a többi vallást hamis vallásnak nevezik, nem fogadják el a másik ember vallását, miközben őket tolerálja már a szomszéd, a főnök, a mindenki...VAsárnap ahelyett, hogy húslevest főznének otthon más normális családokat zaklatnak. Én mindig pozitívan álltam hozzájuk -rengeteg testvért ismertem- , de mindegyikben csalódnom kellett...
2013. dec. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!