Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 2010 nyári Jehova Tanúi...

2010 nyári Jehova Tanúi kongresszusról van valakinek felvételei? (privátra is írhatsz)

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2010. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, ez a link vicc akar lenni, van gúnyolódás?
2010. dec. 9. 07:52
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok valami Jehova rajongó! Tisztellek benneteket,de a szekták Isten akarata ellen cselekszenek, és csak a pénz hajtja őket.

Jézus azt mondta az Apostoloknak hogy ne szakadjatok pártokra!

De ti mégis kiváltatok a Katolikusokból!

Nem azért mondom, mert tudom hogy a vallási nézeteit nem tudom(nem is akarom) megváltoztatni, de ezeken gondolkodjon el!!!

Fizetésének nagy részét be kell fizetni a közösségnek.

Mégis milyen egyház az ami az emberek megélhetésének nagy részét beköveteli.

Ez nem az Isten szolgálatáró szól,a hívők részéről biztosan, de a "főnökök"(prédikátorok ,nem tom még kik vannak) részéről a nyereségről!!

Javaslom az emberek maradjanak annál a vallásnál amit a valódi Jézus Krisztus testesít meg, és ne ferdítsék ezt saját szájízük szerint!!!

(Római Katolikus)

(Bocsánat a nem ide illő válaszért)

2010. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam erre az oldalra, hogy érveket soroljak fel valamilyen tanításainkra, hanem a fenti ok miatt, de ha valami kérdéses, állok rendelkezésre.


Értékelem az őszinteségedet, de nem vagyunk (Jehova Tanúi) szekta/k.


Szekta:

Bibliai értelemben szekta az, aki az igaz hittől, és igazi Istentől elszakad; a Cselekedetek 24:14 ezt írja: „Azt azonban megvallom neked, hogy a szerint az út szerint, amelyet ők »szektának« neveznek, így végzek én szent szolgálatot ősatyáim Istenének, mivel hiszem mindazt, ami ismertetve van a Törvényben, és meg van írva a Prófétákban”

A Magyar nyelv történeti-etimológiai szótára szerint a „szekta” szó latin eredetű. A latin secta egyik jelentése: ’valamely tan követői: párt; vallási szekta’. Ezen ismérv alapján minden vallási szervezetet a szekták közé lehetne sorolni. Ma azonban az általános nyelvhasználatban mást jelent a „szekta” kifejezés. (ebben az értelemben a katolikus is szekta, mert Izraeli krisztusi hittől szakadt ki és i. sz. 325-ben alakult meg). És azért hagyják ott a vallásokat, mert a bibliai meggyőződésük azt mondja, hogy becsapják őket a hamis tanítások, melyeket a Biblia nem támogat pl. pokoltűz, másvilág, lélekhalhatatlanság, minden ember a mennybe megy, háromságtan és lehetne sajnos sorolni.


Pénz:

Azt hiszem a bizonyíték hiányában (és ez érvényes az összes kritikára is) nem lehet azt mondani Jehova Tanúit a pénz hajtja hiszem non profit szervezet


Adományokat adnak, de ez önkéntes és senkinek nem lehet az ellen kifogása, ha én őszintén támogatni akarok bármit, amivel egyetértek. Az 1Korintusz 9:7ben ez áll: „Mindenki úgy cselekedjen, ahogy eltökélte szívében, ne kelletlenül vagy kényszerűségből, mert a vidám adakozót szereti az Isten”

2010. dec. 10. 08:22
 5/12 anonim ***** válasza:
miért vitatkozol? pontosan ugyanezt mondja Jézus is: ne hagyjatok el engem. természetesen a kommentelő elfelejtette egyeztetni a bibliában foglaltakat a vallása tanításaival, (1kolosszé 11:19)de a kívánsága helyes. az meg, hogy olyan dolgokat állít, amiknek nincs valóságtartalma, de bibliai háttere van, ne bosszantson, hisz pált is szektatagnak, Jézust a názáreti szekta (cselekedetek 24:5) alapítójának tartották, azonkívül Jézus szerint a tanítványait gyűlölni fogják. a hozzászóló összhangban cselekedett a biblia jövendölésével.
2010. dec. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
ja, és nem Jehova rajongó! mit szól ehhez vajon az, akinek ez a neve? (zsoltárok 83:19)
2010. dec. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ok!!!
2010. dec. 10. 13:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi hittan órán a Jehovákat szektának tanultuk!!!
2010. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát muszáj vagyok reagálni a megjegyzésedre...


Elsősorban nem vagyunk Jehovák hanem Jehova Tanúi

Másodsorban férretanítanak titeket


az előzőekben le van írva mi a szekta, ez ők rájuk is igaz akkor. A tényeket mért nem vagy hajlandó látni?

2010. dec. 10. 23:27
 10/12 anonim ***** válasza:

A ti értelmezésetek szerint ez a szekta de a milyenk szerint nem.

Egyezünk meg abban, hogy a Katolikus legyen jó katolikus, a Jehova tanúja legyen jó jehova tanúja, és akkor a mennybe jutunk mindketten.

Nekünk ez a tanításunk!

2010. dec. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!