Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Lehet, érdemes tenni bármit is, vagy fogadjam el ezt a helyzetet, és kerüljem a találkozást velük?

Figyelt kérdés
Sajnos sikerült anyósomékkal és a sógornőmmel összeveszni, mert őszintén elmondtam nekik, miért nem szeretjük hétvégente meglátogatni őket. Ugyanis a sógornőmék mindig ott vannak, a férje és apósom csak a tv-t bámulják, még ebédelni sem állnak fel a fotelból, anyósom ki sem jön a konyhából, főz, mosogat, pakolászik, a sógornőm meg fecserészik, telefonálgat, jól érzi magát. A gyerekeik pedig nem fogadnak szót senkinek, rohangálnak, mindent szétdobálnak, üvöltöznek, hisztiznek. Most már az én 3 évesemet is bevonják, piszkálják, ütögetik, és már ő is visszaüt persze, amit utána hetekig felemlegetnek nekünk. Nagyon fárasztóak ezek a hétvégi családi találkozások, ezért mi próbáltuk ezt ritkítani. Balhé lett belőle, majd leültünk beszélgetni őszintén. Utána sok minden változott, de a sógornőmék nem változtattak a gyerekekkel való nem törődésükön (pedagógusokról van szó), mondván, ők oda pihenni mennek. Nem értik meg, hogy mi is pihennénk, ha csak a mi gyerekeinkkel kellene foglalkoznunk, nekik meg a magukéval. Soha nincs közös játék, rajzolgatás, most már ott tartunk, hogy a nappaliból kizavarják a gyerekeket, mert nem hallják a tv-t tőlük. A fűtetlen gyerekszobában kell játszaniuk, nyáron meg az udvaron, és rájuk sem néznek. Kicsi gyerekek lévén (2-3-4 év) én ezzel nem értek egyet, ezért én a férjemmel és a nagylányunkkal mindig megyünk utánuk, hogy idejében megfékezzük a balhékat (volt, hogy kötelet tekertek egymás nyakára, azzal fojtogatták egymást!). Lassan úgy érezzük, mi bébiszitternek kellünk csak oda, és ha nem megyünk, már kezdik is a piszkálást: mi nem vagyunk rájuk kíváncsiak, családellenesek vagyunk, stb. Nemrég megszületett nálunk a legkisebb, és bizony kimerültek vagyunk, éjszakázunk, fogzunk, dackorszakolunk, testvérféltékenységgel küzdünk. Kiborult a bili, amikor meglátogattak minket, és 5 perc alatt szétkapták a lakásunkat, az újszülött ágyába próbáltak bemászni, kézmosás nélkül fogdosták a cumiját, a kezét, és mikor szóvá tettem, megsértődtek. (Amikor náluk megszületett a kicsi, a férjem meglátogatta őket karácsonykor, és csak szájmaszkban ülhetett az asztalhoz, mert nem volt beoltva influenza ellen.) Nekik a saját dolgaik nagyon fontosak, de másokkal nem sokat törődnek. Anyósomék nagyon elfogultak velük, és ezt folyton éreztetik is velünk. Sajnos már ötletem sincs, hogy lehetne a viszonyt helyreállítani köztünk, mert nem szerettem volna összeveszni velük, de már elviselni sem tudom ezeket a szörnyű családi összejöveteleket, ami csak róluk szól. Ráadásul a sógornőm megint terhes, tehát a dolgok még rosszabbra fordulnak majd. A férjem már megunta ezeket a dolgokat, és már menni sem akar hozzájuk, eddig én "erőltettem" a kapcsolatot, mondván mégis csak a családunk. Az én szüleimmel nagyon jó a kapcsolatunk, imádják az unokákat, jönnek hozzánk, mi is megyünk, sosem kötelező menni, ha nem akarunk épp, azt is elfogadják. Csak szerettem volna, ha két nagyszülője van a gyerekeknek, nemcsak 1. :(

2013. dec. 7. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Mért nem mentek ti hozzájuk? Én is biztosan befejezném ezt hogy szétkapják a házat. Biztosan nem engedném. ha a férjed se akarja, akkor tudnjátok a választ. Évente max. 1x hívd el őket oda, de ennyi.... ajtókat zárjátok, mást nem tudttok...
2013. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég 2 havonta fél napra meglátogatni őket,annyit kibirsz,és kész.

(mi sem emgyünk gyakrabban,bár nálunk nem a neveletlen gyerekek a legnagyobb probléma,hanem hogy nem lehet beszélgetni,mert csak a pletyka és a jajagatás megy minden apróságon,igy megyünk 2-3 havonta és kész)

2013. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Fogzunk? Egyszerre nő ki mindőtöknek a foga? :P

Amúgy meg hanyagoljátok őket, buta emberek az anyósodék. Erre szerintem se nektek, se a gyerekeiteknek nincs szüksége.

2013. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig azt szokták mondani, hogy "a barátait megválogathatja az ember, a családját sajnos nem" :)


Szerintem pusztán a vérrokonság még nem kötelez kapcsolattartásra. Mi a fenének erőltetni, ha csak szenvedés a vége? Őszintén, számíthatsz majd ezekre az emberekre ha baj van? Valószínűleg nem. Alapból nincs a részükről sem családi sem másmilyen összetartás. Akkor meg te tök fölöslegesen erőlködsz, egyoldalúan nincs semmi értelme...


Nagyszülőket meg ha -ők több érdeklődést mutatnak felétek- meg lehet látogatni sűrűbben, rövidebb alkalmakra pl. hétköznap, amikor "egész véletlenül" nincsenek ott a sógorék.


De ha őnekik is a sógorék az etalon, akkor valószínűleg a gyerekeknek sem fog hiányozni egy olyan nagyszülő, aki nem foglalkozik vele...

2013. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ! Sajnos nagyon megharagudtak ránk, de már ez sem érdekel. Anyósomék az ominózus beszélgetés óta többször eljöttek (érdekes, addig havonta csak 1-2 szer jöttek, pedig baromi közel lakunk egymáshoz), látom rajtuk, hogy rám haragszanak, alig szólnak hozzám, de a gyerekekkel próbálnak kedveskedni. Gondolom sokáig úgysem tart, de megtiltani nem fogom, hogy jöjjenek. Sajnos el kell fogadnom, hogy ilyenek, teljesen más véleményen vagyunk sok tekintetben, és míg mi elfogadjuk az ő véleményüket, ők a miénket nem, ebből van a legtöbb nézeteltérés köztünk. Hát ez van...
2013. dec. 12. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!