Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy hosszú kapcsolat után...

Egy hosszú kapcsolat után érdemes egyedül maradni kicsit, vagy rögtön belevágni új kapcsolatba? Kinek mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy hosszúból ugrottam bele, egy azóta már még hosszabbra és komolyabbra sikerültbe :)

2 hónap telt el a kettő között. Tehát nekem jól sikerült, de ez nem törvényszerű szerintem.

2013. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem egyformán működik mindenkinél. A férjemmel már az előző kapcsolatom vége után egy hónappal randiztam, pedig az előző párom életem első igazán nagy szerelme volt.

Attól is függ, hogy lett vége a kapcsolatnak. A miénk már régóta a végét járta, csak nem akartuk beismerni.

2013. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem úgy volt hogy 5év után szingli lettem. Egy évig senkim nem volt,néha örültem hogy egyedül vagyok magamban rendezni tudtam a dolgokat bár nem volt könnyű mert én amúgy is szeretett hiányos vagyok, de az jó volt hogy kiéltem magam,pasiztam buliztam dolgoztam.

egy év után összejöttem a mostani párommal (gyerekem apjával)

és azt mondják,hogy egy férfit egy másik férfival lehet elfelejteni.na most ez nálam igy is volt,mikor egyedül volam nagyon sokat járt a fejembe és mióta a párommal vagyok le se sz*rom :) meg az is jó volt hogy a 2 pasi között egy év volt szal.. nem úgy hogy egy hónap után,mert igy nincs meg az hogy az egyik férfiba megfordul az fejében hogy lehet hogy kapcs. alatt kavartak.

szerintem kicsit pihenj szedd össze magad és ha úgy érzed akkor vágj bele :)

2013. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is egy hosszú kapcsolatból ugrottam egy még hosszabba. Utólag kicsit bántam, pár hónap szabadságot jó lett volna hagyni az életemben.
2013. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én se rögtön vágtam bele (3 hónap után), de nálam is úgy van, hogy az előzőt csak egy új férfival tudtam elfelejteni, sajnos.
2013. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyolc év után szakitottam a párommal. Két hónapra rá összejöttem egy másik fiúval, de csak négy hétig tartott, mert még mindig a régi barátom járt a fejemben és képtelen voltam tovább. Aztán pár hónap múlva megint kibékültem a régi barátommal, akivel jártam hosszú évekig. Még két évet lehúztunk együtt és jelenleg szingli vagyok. Nem szeretnék egyhamar új kapcsolatot. Szerintem nem jó ötlet beleugrani egy újabb kapcsolatba szinte rögtön, mert szakitás után fokozottabb a szeretethiányunk és egyfajta kapaszkodónak is használjuk az új társat, ami nem egészséges. Ez a saját tapasztalatom legalábbis. Előbb ki kell heverni az előző hosszú kapcsolatot, lezárni magadban úgy igazán, hogy teljes emberként, lelkileg képes legyél jelen lenni az új kapcsolatban.
2013. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed kiheverted az előző kapcsolatot, és kész vagy egy újra, és minden figyelmedet és gondolatodat annak szentelni, akkor nem lényeges az idő. De ha csak búfelejtésnek kell, és közben tudod hogy a volt párodon keseregsz még hónapokig, akkor ne bántsd a másik felet azzal hogy hitegeted. Én voltam egy 2 éves kapcsolat után pasinak pótlék, a szívem szakadt meg mikor kiderült hogy még több év után is azt a másik nőt szereti. Egy éve voltunk együtt, amikor hirtelen támadt őszinteségi rohamában előadta, hogy a kapcsolatunk elején csak azért kellettem neki, hogy elfelejtse a másikat, és az egy év nagy részében még az előző nő járt a fejében, de úgy érzi az utóbbi időben belém szeretett. Azt gondolta, hogy ettől majd könnyes szemmel ugrok a nyakába, én viszont ajtóstul dobtam ki, mert elképesztően megalázó volt, hogy egy évig csak arra kellettem, hogy valaki betömje a rést amit az előző hagyott. Ettől annyira megundorodtam tőle, hogy hiába szerettem, látni sem bírtam. Az önbecsülésemet nem adom senki kedvéért. Szóval kérdező, ha úgy érzed hogy tudod szeretni az új párodat, akkor hajrá. De ha így járna mint én, akkor tedd meg neki azt a szivességet, hogy nem szórakozol vele.
2013. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy élted meg a szakítást. Ha még mindig a régi jár a fejedben, akkor szerintem jobb előbb túllenni rajta. Illetve az is kérdés, kivel. Csak azért, hogy ne legyél egyedül, nem érdemes az első jöttmenttel összeállni. De ha netán pont közvetlen szakítás után találod meg életed szerelmét, akkor hülyeség lenne csak azért nemet mondani, mert nem voltál még eleget egyedül :)
2013. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!