Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Érdemes lenne pároméknál...

Érdemes lenne pároméknál összeköltözni vagy győzzem meg, hogy inkább nálunk?

Figyelt kérdés

hú nem is tudom hol kezdjem. talán előbb elmondom a körülményeket. az ő házuk 2 szintes, földszinten 1 nagy konyha, nappali, 3 szoba (egyikbe van az egyik bátyja, a másikba a mamája, a 3ba csak bútorok vannak) és van egy kis fürdőszoba, az emeleten is van 3 szoba, (egyik páromé, egyik a szüleié, a 3. pedig a másik bátyjáé) és egy nagyobb fürdőszoba. a mi házunk picike, van az én szobám és anyuéké, (igaz elég nagyok) van egy nagy konyha és elég nagy fürdőszoba.


a következő a közlekedés. mindketten falun lakunk a közelünkben van egy nagyobb város. ha a busz közlekedést nézzük mindketten kb 30 perces útra vagyunk a várostól, (bár az "én" buszaim főutnak közlekednek, ezért érek be 30 perc alatt pedig 10 km-rel messzebb lakom mint a párom, a "párom" buszai hosszabb útvonalon közlekednek és kicsit közelebb is lakik a városhoz de így is annyi idő alatt ér be mint az én buszaim. de még kocsival is max 20-20 perc.



addig laknánk csak a tervek szerint náluk míg egy kis tartalékot összeszedünk saját lakáshoz vagy albérlethez. viszont kezdek "félni" egy picit. elég szókimondó típus vagyok és elég könnyű kihozni a béketűrésemből. (nem vagyok idegbeteg :) ) a gond nem is az anyós jelöltemmel lenne, hanem az ő anyukájával (vagyis párom mamájával) ő már elég öreg és elég rossz természete van. mindenbe beleköt, semmi nem jó neki, kicsit nagyot is hall (bár szerintem csak szelektív a hallása) meg még sorolhatnám. így, hogy csak 2 hetente hétvégén vagyok náluk még így is sokszor felidegesít és inkább felmegyek az emeletre mielőtt csúnyát mondanék, de ha nekem azt minden nap hallgatnom kellene vagy megőrülnék vagy nagyon összevesznék vele. én ezt nem akarom. nem szeretem a konfliktusokat, egy ideig tűrök is de sokáig nem húznám az biztos.


párom azt mondja azért menjek én oda mert, hogy ők közelebb laknak ahhoz a városhoz (fennt leírtam igazából, hogy tulajdonképpen nem is) és h nagyobb a házuk így jobban elférnénk és jobban eltudnánk különülni (pedig szerintem nem is, mert oké, hogy az ő házuk nagyobb de vannak 6an miénk kisebb de csak 3an vagyunk.


azt is szokta mondani, hogy a szülei mondták hogy ha úgy alakul és odaköltözök akkor ők leköltöznek a földszintre a üres szobába, tesója aki fent van meg ugyis elköltözik a barátnőjével (tervezik) és akkor miénk az egész felső szint és ki alakíthatunk egy saját konyhát is. szép és jó lenne de míg ezt összehoznánk és megörülnék a mamával.


érdemes lenne meggyőzni, hogy inkább nálunk költözzünk össze?


2013. okt. 21. 21:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
elnézést, hogy ilyen hosszú lett, csak pontosan szerettem volna leírni a dolgokat
2013. okt. 21. 21:12
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Költözzetek külön,amíg pedig ezt nem tudjátok előteremteni addig ne költözzetek össze.

Csak veszekedés lesz belőle hosszútávon.

2013. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj, én nem olvastam végig. Egy biztos: soha semmilyen körülmények között nem költöznék össze egyik szülővel sem.
2013. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Várjatok otthon, mindenki a saját szüleinél és ha megvan a pénz az albérletre akkor költözzetek össze! Ne költözzetek szülőkhöz! Ha idősek és betegek akkor persze össze kell költözni velük, ápolni őket, de amíg erre nincs szükség addig legyetek külön!
2013. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Hát azért baromira nem mindegy, hogy hét szobában laktok heten vagy két szobában hárman... közelebb is van, nagyobb is, semmi nem indokolja, hogy ne náluk legyetek, csak hogy te nem tudnád türtőztetni magad a nagymama miatt.

Viszont. Mit kell gyűjteni egy albérletre?? Még Budapesten is lehet 40-50 ezerért lakást kivenni, ami azt jelenti, hogy ha kéthavi kauciót is kérnek, az max. 150 ezerből megvan. Ha mindketten dolgoztok és szülőknél laktok, ezt a pénzt 1-2 hónap alatt össze lehet rakni. Vidéken meg még olcsóbb, 20-30 ezerért már tuti találtok garzont, és megspóroljátok a buszjegy/benzin árát is.

Szóval mi indokolná, hogy ne egyből külön menjetek?

2013. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
az hogy nem igazán vagy képben a Soproni albérlet árakról. hála a közeli határnak elég magasak az albérlet árak. 80 alatt ritkán találni és akkor még plusz rezsi
2013. okt. 21. 22:33
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Lehet szobát is bérelni az 25-30 ezerért is van,olcsó albérletet is találsz bőven.
2013. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
én megértelek. lehet, hogy "fizikálisan" náluk járnátok jobban, mert közelebb van, és nagyobb a hely, de ott neked kell megszokni, 'elviselni' (nem a szó rossz értelmében, de nem tudom máshogy kifejezni) 5 másik embert, nálatok meg csak neki és csak a szüleid, akikkel gondolom azért közelebbi a viszony, mint neked a mamával. Plusz könnyebb 2 emberhez alkalmazkodni, mint 5höz...
2013. okt. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

"Lehet szobát is bérelni az 25-30 ezerért"


akkor még ismeretlenek is a lakótársak, és egy tulajdonképpeni rosszabb helyzetbe kerül, amiért még fizet is...

2013. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem jobb lenne nálatok össze költözni. Részben, kevesebb emberhez kell alkalmazkodni. Bár ezt nem tudod felhozni érvként a barátodnak, hisz ő hozzá van szokva a sok emberrel történő együtt éléshez. Másrészt kevesebb lenne a kiadásotok, így jobban tudnátok spórolni. Hisz szépen hangzik, hogy egy idő után csakis a tiétek lenne az emelet, de akkor minden bizonnyal a rezsiből is nagyobb rész esne rátok. Legalábbis a fűtésből. Hisz ha ti használjátok a ház felét, akkor a többiek miért fizetnék annak a fűtését is?

Mindemellett érdemes megnézni a buszok sűrűségét is. Hiába ér be mindkét helyről ugyan annyi idő alatt a városba, ha az egyik faluból jóval ritkábban jár.

Érdemes megnézni azt is, hogy a barátod hogy jön ki a te szüleiddel. Tehát hol lenne több konfliktuslehetőség.

2013. okt. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!