Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit reagálnátok erre?...

Ti mit reagálnátok erre? Egyáltalán érdemes-e vagy hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve vagyunk együtt,van köztünk némi korkülönbség,szerintem nem sok!

Én 23 vagyok,Ő 35.

Teljesen komoly a kapcsolatunk,sajnos ha nem vetéltem volna el,akkor most 3 hónapos terhes lennék.

Még a történet elején letisztáznám,hogy anyósom durván alkoholista,napi szinten be van nyomva.

Szóval az történt,hogy kb 2 hete a párom és unokatesóm strandra mentek,én kihagytam,mert aznap jött meg.

Mielőtt elindultak be mentek anyósomék valamiért.

Mikor hazaértek unokatesóm meséli,hogy anyósom össze-vissza kiabált páromnak,hogy én miért nem megyek velük,idézem:

" Te is úgy fogsz járni,mint én,megcsal valakivel"

a másik beszólása: " Miért kellett ilyen fiatalt választani?? "

Őszintén szólva nagyon ledöbbentett,mert mindebből eddig nem éreztetett velem semmit...

A másik,párom tesója és barátnője hazalátogatott ( más városban élnek ) így 4-en beszélgettünk,ki jön anyós és közbe vág,hogy mikor lesz már unoka??!

Láthatóan rosszul esett nekem és aztán még cinikusan bocsánatot kér tőlem,hogy hát nem azért mondta stb.

Úgy érzem,ezek után itt az ideje,hogy erősen hanyagolni kezdjem anyósomat,de a hátam mögötti beszólása nem hagy nyugodni és legszívesebben kiosztanám!

Ti mit tennétek a helyemben?


2013. szept. 3. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

A párod 35 éves létére nem tudja lerendezni az anyósát?

Sajnállak...

2013. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
A párodnak kell lerendezni az anyját, nem neked.
2013. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnék egy iszákos ember véleményére, az ő eltorzult világképe számomra semmit sem érne.

Az előttem szólókkal értek egyet, ezt a pároddal beszéld meg, 35 éves felnőtt emberként már csak le tudja rendezni a szitut.

2013. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a párodnak hogy beszéljen vele. Bár evidens lenne, hogy ilyen beszólások után rászól az anyjára. Én biztos nem hagynám annyiban (bármennyire szeretem anyámat) ha így beszélne a párommal, vagy direkt a lelkébe taposna.
2013. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Most egy ilyen ember véleménye érdekelne? Alkoholista, nem tud mit kezdeni a nyomorúságos életével, tapintatlanul beszól neked, marhaságokat beszél stb.

Ne törődj vele. Ha viszont a szemedbe mondja vagy már megunod, akkor oszd ki nyugodtan, persze. Nem feltétlenül érdemes, de ha téged az megnyugtat és már nem bírod magadban tartani, akkor nyugodtan. Jogosan teszed majd.

Bár én is azt mondom, hogy a párodnak kellene helyre tennie. Sok jóra ne számíts, ha ő nem intézi... Nekem apám ilyen, nálunk már nagyon durva dolgok mentek, folyamatos veszekedésben nőttem fel, mert anyukám és mamám nagyon nem bírták egymást, apám meg soha nem szólt egy szót sem, anyám hiába ordítozott vele, hogy mégis ő mondja már neki, vagy ne hagyja, hogy szidja. Ez így volt, apám sosem szólt, csak hallgatott, aztán itthon szövegelt, hogy ő mindig két tűz között van (ez volt a válasza anyámnak, hogy miért nem nyitja már ki a száját). Úgy lett vége, hogy mamám meghalt, így most már nincs ez, de apám soha nem csinált semmit, pedig már őt is zavarta időnként a dolog.

Szóval én mindenkinek azt mondom, hogy jól gondolja meg akar-e olyan férfivel maradni, aki nem védi meg őt (most mindegy, hogy kivel szemben, én a családdal szemben is kiállok azért, akit szeretek!). Legalább mondd meg a párodnak, hogy neked ez nagyon rosszul esik, hátha akkor máskor majd leállítja az anyóst.

2013. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megcsalt, alkoholista nő. Szerinted ő az, aki miatt tönkremegy a kapcsolatotok?
2013. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Természetesen a párommal beszéltünk erről!

Még akkor, ott helyben kiosztotta és meg is teszi minden alkalommal,bármiről is legyen szó!

Itt inkább az a kérdés,hogy én közbe lépjek be,reagáljak-e valamit a beszólására ha legközelebb muszáj lesz találkoznunk vagy ahogy az egyik válaszoló is írta tudomást se vegyek róla,hisz csak egy alkoholista,szánalmas ember.

2013. szept. 3. 14:02
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Utólag már ne reagálj arra, hogy sértegetett, de ha legközelebb sem tud viselkedni, higgadtan kérd ki magadnak nyugodtam ezt a fajta viselkedést, de az ő szintjére semmiképp se süllyedj le, annál legyél nagyvonalúbb és okosabb. Hiszen mégiscsak a párod édesanyja, és akármilyen is, ő biztos szereti.
2013. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szóvá teszed neki, akkor arra ő megint reagál és még nagyobb vita lesz, ami senkinek sem jó. Ráadásul egy ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni. Pláne ha még alkoholista is. Ne is törődj vele, viselkedj vele megfelelően. Ne legyél kedves, hiszen ezek után joggal haragszol, de nem kell szólni sem, egyszerűen csak legyél vele kimért és ha nem muszáj ne szólj hozzá, kerüld őt.

Ha a párod kiosztja, akkor neked már nem kell szólnod (bár megértem, ha néha a képébe vágnád már a magadét).

Ha találkozáskor nyíltan sérteget vagy ócsárol, akkor azért visszaszólhatsz neki, de ez a te vérmérsékletedtől függ. Alapvetően többre mész, ha veszel egy mély levegőt és elengeded a füled mellett a kisebb(!) marhaságait, és nem állsz le vele vitázni.

Különben szerintem az ilyennek mondhatsz bármit, úgyis csak fújja a magáét, gondolom még azt sem tudta feldolgozni, hogy őt megcsalták. Az ilyennek semmi se lenne jó, nem is veled van baja, lehet bárki lenne a párod mellett, azzal is ezt csinálná, mert ő boldogtalan.

Remélem összejön majd a gyerek is, az anyóshoz meg ne vigyétek sokat. Tudom, hogy a gyereknek fontos a nagymama is, de az alkoholista problémás családtagok nem tesznek jót, annál az is jobb, ha nincs. Esetleg majd párod beszéljen vele, hogy ha látni akarja a gyerekeket, akkor előbb menjen el elvonóra és pszichiáterhez.

2013. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Visszatérve, szerintem tényleg csak nagyobb lenne a vita, ha szóvá tennéd neki utólag (hiába van igazad), ami odáig fajulhatna, hogy a végén már napi szinten szidna. Most gondolj bele, ez alapból elviselhetetlen, hát még ha később épp terhes is leszel és akkor majd hallgathatod a marhaságait és stresszeled majd magad miatta. Légy előrelátó, inkább hagy rá, úgyis hülye, látod... :)
2013. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!