Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek bunkóság megkérni...

Szerintetek bunkóság megkérni anyósomat, hogy a mi házunkban ne dohányozzon? Megsértődhet ez miatt? Jogos lenne?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok véleményekre.


Sem a férjem, sem én nem dohányzunk. Utáljuk mindketten.

A férjem édesanyja viszont nagy dohányos. Ha meglátogatjuk pár órára, a ruháink nagyon átveszik a cigiszagot. Ez rendben van, végül is az ő lakása.


Viszont mikor ők jönnek hozzánk, akkor is dohányzik persze. De tiszteletlenségnek veheti azt egy anyós, hogy megkértük, hogy a házon kívül, a teraszon, vagy az udvaron legyen szíves dohányozni?


Eddig nem adta jelét a sértődésnek, csak érdekelnek a tapasztalatok!


2013. dec. 9. 02:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
A ti házatok, azt kellene tennie amit ti mondtok. Magyarul, ha megkéred, hogy kinn cigizzen, akkor nincs hiszti, el kell fogadnia és kimegy. Ha nem akkor nem kell többet beengedni. Ennyi. Ha ésszel nem éri fel, akkor az a leghelyesebb.
2013. dec. 9. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem alapból a kulturált dohányos ember eleve rá sem gyújt abban a házban, ahol mindenki nem dohányzó.

Nálam az alap, hogy az én lakásomban senki nem gyújthat rá, akinek nem tetszik, annak nem kell hozzám jönnie. Én biztosan szólnék neki, de rögtön az első alkalommal kellett volna.

2013. dec. 9. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem sértődés dolga.

Már az első nap amikor rágyújtott azonnal szólni kellett volna hogy a lakásban tilos a dohányzás. Vagy kimegy és kint szívja el, vagy nem dohányzik.

Így hogy már többször cigizett, bizony idétlenül jön ki, hiszen mondhatja azt is, hogy eddig nem volt belőle gond. De ettől függetlenül még most is meglehet mondani amint beteszi a lábát a lakásba, hogy nincs dohányzás..


Csak megjegyzem. Bár én már 15 éve nem dohányzom, de anno annak idején amikor cigiztem, és vendégségben voltunk szintén dohányos vendégadónknál, én akkor is kimentem az erkélyre.

Ma nálam sem lehet a lakásban dohányozni. Nem is szokott senki.. Sőt nálunk a cipőt is le kell venni, mindig van vendégváró papucs...(világos szőnyegem van)

2013. dec. 9. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Mi elsőre szóltunk, mert megkérdezte hol lehet dohányozni, és nem adta jelét hogy megsértődne. Azért merült fel bennem a kérdés, mert barátnőm mesélte, hogy az ő anyósa vérig sértődött ezen a dolgon. Aztán apósnak meg azt mesélte, hogy kidobták őt a házból:)


csak ezért tettem fel a kérdést, és köszönöm mindenkinek a választ:)

2013. dec. 9. 03:24
 5/20 anonim ***** válasza:
11%
Nem bunkóság. De szerintem ne te kérd meg, hanem a fia. És hivatkozzon arra, hogy belemegy a szövetekbe.
2013. dec. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Aki ilyenen vérig sértődik, az egy primitív véglény. Legalább kiderül.
2013. dec. 9. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Miért lenne bunkóság?


Mi az anyósommal lakunk, ráadásul az ő házában, mégis, mikor a lányom megszületett, megkértem, hogy innentől csak kint legyen kedves rágyújtani, és neki egyértelmű volt, hogy megteszi, amit kértem. De mondjuk nekem van szám, használom is, nyilván ezért élünk nyugiban 17 éve. Mindent meg lehet beszélni.

2013. dec. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Miért volna az? Miért alkalmazkodnál TE a saját házadban egy vendéghez? Mi a te anyósod? az angol királynő?


"Az én házam, az én váram, az én szabályaim". Pont. Akinek nem tetszik, annak haza szabad fáradni. És ha megsértődik, az az ő baja. Minden önző, agresszor ember megsértődik, ha keresztülhúzzák az akaratát. Nem kell velük foglalkozni, vagy ha igen, akkor pedig ne panaszkodj.

2013. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
Bunkóság vagy sem,nekünk erkély sincs,negyedik emletről lesétál a ház elé aki cigizni akar,nekem nem fogja senki bebüdösíteni a lakást.
2013. dec. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem az. Én is azt tenném. Nem érdekelne, hogy mit gondolna, mondana, de a mi házunk tiszteljen már meg minket annyira, hogy nem teszi ezt.

Párom (férfi) is dohányzik, de soha nem gyújtana rá a házban.

2013. dec. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!