Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Beszólongató nagyapa ellen...

Beszólongató nagyapa ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
"apó" állandóan beszólogat! Mindenbe beleköt. Egyszerűen nem ismer el alapvető dolgokat. Múltkor a gépen vitatkoztunk, mert szerinte az nem úgy van. Kárörvendő! Pl: A kisebbik gyereknek mondja, hogy ne ugrálj zokniban, mert el fogsz esni. Elesik a kisgyerek, nemhogy odamenne segíteni, hanem fennhangon, röhögni kezd, és mondja, én megmondtam, én szóltam előre: És olyan gúnyosan nevet, mint tunyacsáp a Spongyabobban. Ma elmentem oda, és beszélgetek az uncsimékkal és mondom, hogy ma átvettem 35 oldal fizikát, az áramról. Erre kérdezi, hogy mi az áram: Mondom az elektronok egyirányú rendezett mozgása. ÉS hogy ez nem, mert kifelejtettem a SZABAD szót az elektronok elől. Mondom, jó és most boldog vagy? Azt mondja igen igen így boldog vagyok. Tiszta zizi. Ilyen apróságokon vitatkozik. Azt hiszi, hogy alanyi jogon jár neki a tisztelet, meg minden. De valójában semmit sem tesz. Ha én ott vagyok, akkor állandóan beszól, hogy ez nem az nem, aztán ha valami nem sikerül akkor gúnyröhögés.... Múltkor ott voltam nagyinál, és a laptopon neteztem, és szóltam nagyinak, hogy ez máskor is ilyen lassú. Erre közbeszól, hogy biztos te rontottad el. Mondom nem, én netezek rajta nem játszok. Erre: Aha, aha, persze, hogy ő ezt nem hiszi el... Ilyenkor belém köt, de arra meg jó vagyok, hogy a fényképezőről áttegyem a képeket! Mindig ha összeveszünk az a vége, jó én nem tárgyalok veled. Ez megy lassan fél éve. Azt hiszi, hogy majd őnála fogok kunyizni, mert régebben 4-5 éve amikor kicsit voltam, mindig elromlott a bicajom és mindig nála kuncsorogtam, hogy csinálja meg. de ma már nem. Tavaly, a névnapomon itt volt, és mindenkinek beszólt. Anyának is elég durva megjegyzéseket tett aki, egész nap sütött, főzött. A Dédnagymamámnak is, mert ha vamait rosszul mondott, netán egy névelőt egyjette hibásan, akkor: C aj. Nem az kutyát hanem a kutyát. És ilyen nagyképűen. És mindenkinek beszól. Ha én visszaszólok neki, akkor ne szemtelenkedj, te még csak egy taknyos kis kölyök vagy. De ha ő beszól nekem, akkor meg tűrjem el. Azt hiszi, hogy ő itt a nagy király, mert tanár volt meg hogy idős, és nekünk meg igen nagyapa, jól van nagyapa. Hát itt ni! Nemhogy örülne neki, hogy valaki rányitja az ajtót, még beszól az unokáinak! A családi összejöveteleken beszólogat, mindenkinek. Barátai nincsenek, 2 havonta egy alkalommal elmennek színházba és kész, de van amikor 3-4 havonta. Teljesen belehülyült. Nincsenek barátai, nincsen kivel beszélgetni, (nagyin kívül) mint nekünk, akik hívnak barátokat, és minket is hívnak. Szóltam anyáéknak erről, akik már többször szóltak nagyinak, aki beszélt is vele, de nem hatásos. Anyáék úgy gondolják, 14 évesen ezt már nekem kell megoldanom, hisz nagy vagyok már tudok felelni a tetteimért. (Én is így gondolom) Másnak is volt ilyen? És ha igen mit tettek ellene? Mert már betelt a pohár, hogy oktat itt mások beszédébe beleszólni nem szabad, ő pont ezt csinálta a mai napon is, ahogy azt leírtam. 1x kimondtam azt hogy sz@r erre, hogy most te azt hiszed, hogy attól vagy vagány, hogy utánozod a VÉGZŐSÖKET? Mondom, nem, menj be egy 5. osztályba, és akkor mondd ezt, erre ő nem , nem ne vitatkozzak az úgy van jól és kész, neki van igaza! Tele van a pohár, még egy beszólás és intézem, a gépet, hogy kikapcsoljon ha netezni akar rajta. Aztán ha ez sem hat, akkor már durvább fázis jön. És ahogy látom mindenki így van. Az összes unoka 4-ből 3 inkább nagyi miatt megy le, és velük beszélget, mintsem nagyapóval. ( A maradék 1 a legkisebb és ő még beveszi az ősrégi poénokat) Apónak nagyon rossz természete van. Valami megoldás ez ellen?

2013. nov. 17. 21:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Elesik a kisgyerek, nemhogy odamenne segíteni, hanem fennhangon, röhögni kezd, és mondja, én megmondtam, én szóltam előre: *Úgy kell neked!


Hát micsoda rosszindulat ez?

2013. nov. 17. 21:35
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

Csak vigyázz, mert te is pont ugyanilyen lehetsz öreg korodra. Tudod... azok a piszok kis gének.

Ha ennyire irritál a nagyapád, kerüld el vele a "visszaszólok" szitut. Gondolom, azt meg nehéz megállnod.

Tökéletes ember nincs.

2013. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 intrepid ***** válasza:
5%
Nem tudsz türelmesebb lenni vele? Tudod öreg huszár rozsdás kardja...
2013. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Ha elesik egy kisgyerek, akkor nem kell odamenni felsegíteni. Fel kel ő magától is.

Lehet, hogy sokszor van a nagypapádnak igaza. Abban biztos, hogy te még nagyon gyerek vagy. Te is leszel öreg, és lehet, hogy te még rosszabb leszel.

2013. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Senki se hiszi el, hogy tényleg vannak rosszindulatú emberek? Naiv népség...


Szerintem kerüld, ez teljesen hülye. Nekem a néném ilyen nemnormális, kommunikációra alkalmatlan, irigy és gonosz.

2013. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi mást nem tudsz tenni, minthogy elkerülöd.

Nálunk az apai nagymamám elviselhetetlen szétzúzta a családot a hazudozásaival, de én már nem is tartom vele a kapcsolatot meg semmit..


Ezt tudod csak tenni, beszéld meg a szüleiddel, hogy te nem szeretnél odamenni, mert ez a helyzet tartatlan.

De amúgy meg a szüleidnek kellene elbeszélgetni vele, hogy nem jó fele megy ez az egész.

2013. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Unatkozik a papa. Nincs vmi önkéntes munka a környéken (iskolában, óvodában etc.etc), ahol újra fontosnak érezhetné magát? Mert igazából itt van a kutya elásva...

Egész életét egy katedrán töltötte, irányított, volt egy társadalmi rangja - az ő fiatal korában tanárnak lenni még nagy szó volt - és most hirtelen jött az otthonlét. Megzakkant tőle.

2013. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem látok semmi problémát a nagyapában. Egy taknyos gyerek rinyálása az egész íromány. Egy tanár eleve megszokja munkája során az irányítást, nem nagy dolog. Főleg, ha a gyerekeket irányítja. (Nehogy már a farok csóválja a kutyát)

Ha rászólt a gyerekre, hogy ne csináljon valamit, és csak csinálja, így járt. Én se segítenék felállni, tanulja meg, hogy máskor szót fogad, akkor nem esik el.

A fizikában is igaza van, ha nem tudnád, a fizikában meg a matematikában minden szónak jelentősége van, pontosan kell megtanulni a szabályokat.

A számítógép, nos, bízom benne, hogy a nagypapa nélküled is megoldja a problémát.

A barátok, iskolában ott a sok haver, osztálytárs, majd akkor regélj barátságról, ha ezek közül 40 év múlva lesz még, aki a barátod.

Engem nem a nagyapó irritál, hanem az okoskodó taknyos unokája.

Nagyapó beszól?..... Talán mert igaza van!

2013. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nos az a gond, hogy elkerülni nem tudom, mert nagyi meg nagyon jó fej, ért a gépekhez, szóval értitek, valamilyen szinte vágja az informatikát. Másrészt meg gyakran vannak ott az uncsimék, és miattuk is lemegyek oda, mert nagyon bírom őket.


Kedves utolsó:


Nem az én rinyálásommal van a gond, hanem azzal hogy MINDENBE beleköt. Az nem így van, én azt jobban tudom akkor csináljam én, beszólongat, mintha semmi sem lenne. Elkerülni mondom nem tudom, viszont mindig engem csesz le. Hogyha mondom, hogy 4-es lett most a matek vagy bármi más, akkor persze, mert egész nap csak a gép előtt ülsz, holott szinte minden hétvégén: Tanulok, segítek anyának, porszívózok, mosást elindítom, ruhákat válogatok pakolok, követ felmosom, portörlök, mindent amiben lehet segíteni segítek. És olyanokkal vádol meg, hogy nem igaz.

2013. nov. 18. 19:14
 10/11 A kérdező kommentje:
7-es: Igazad van! Azt hiszi, hogy ő tanár, meg hogy neki jár a tisztelet, mi meg bólogassunk mint egy kutya. Jár is a tisztelet. De nem egy rosszindulatú öregembernek. Egyszerűen nem fogja fel, hogy ez már nem az a korszak. Mert, hogy ő fizika tanár volt... És? Ilyen rosszindulatú, akkor meg nem jár a tisztelet. Amúgy meg sohasem mosolyog, csak amikor gúnyolódik. Mutatom nagyinak, hogy itt az új videóm, már több mint 20.000-en nézték meg meg több száz like meg minden. Apó is ott van, de nem azt mondja, hogy gratulálok, vagy legalább egy kis mosoly lenne az arcán nem, látom az arcán azt a fanyar vigyort, majd csöndben elmegy.
2013. nov. 18. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!