Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen apa az ilyen?

Milyen apa az ilyen?

Figyelt kérdés
A férjem édesapja fiatal korában folyton ivott, börtönben is volt rablás miatt, a gyerekeitől a zsebpénzt is kikunyerálta piára, és soha nem fizetett gyerektartást, nem is látogatta őket,csak ha pénz kellett. A férjem olyan 10 éve megbocsátott neki (most a férjem 30 éves) és azóta nem emlegetik a multat, mivel apósom megváltozott, van párja, aki dolgozik, de apósom nem. Viszont nem iszik. Nekünk van egy egy éves kisfiunk, és apósom folyamatosan bírálja a páromat, hogy keressen másik munklát, mert ennyiből nem lehet egy gyereket eltartani (férjem 170et keres) és milyen rossz apa, hogy erre nem gondol. Már ott vagyok, hogy nem is megyünk hozzájuk. Szerintetek hogyan állítsam le? ha nem megyünk, akkor a nyakunkra jár...
2013. dec. 18. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor most miben változott meg az após? Már nem rabol?

Ha jól értem, piál, nem dolgozik, és osztja az észt a helyes viselkedésről....

Én lenulláznám, így vagy úgy: végül is annyi.

2013. dec. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem iszik már, meg keresi a fiait, ennyiben változott, de nem dolgozik, csak otthon van, és a páromat ócsárolja.
2013. dec. 18. 19:07
 3/4 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Szerintetek hogyan állítsam le?"


Azt már próbáltátok esetleg, hogy minden egyes alkalommal, amikor bírálja a párodat, rossz apának nevezi, kevesli a 170 ezer forintos fizetését stb, akkor szép udvariasan megkérdezitek Tőle, hogy amikor Ő volt annyi idős, mint a férjed, vagy amikor az Ő fia volt gyerek, akkor Ő hogyan gondoskodott a Családjáról, hogy állt helyt apai szerepében?


Szerintem nagyon becsülendő, hogy a férjed megbocsátott az édesapjának mindazok után, amit leírtál a gyerekkoráról, és a szememben az emberi nagyságának a jele, hogy nem emlegeti fel a múltat, de pont ezért még érthetetlenebbnek, tisztességtelenebbnek és igazságtalanabbnak érzem az apósod részéről, hogy - visszaélve a fia jóindulatával és nagylelkűségével - mindezek után így viselkedik.

2013. dec. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, és látom a páromon, hogy szegénykémnek fáj a dolog, de mindig csak annyit mond, hogy nem akarja újra elveszíteni, mert nagyon hiányzott neki gyerekkorában, és ilyenkor a szívem szakad meg érte, mert tudom, hogy az lenne a legjobb, ha alaposan beolvasna neki...
2013. dec. 20. 10:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!