Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tegezitek a párotok/házastársa...

Tegezitek a párotok/házastársatok szüleit?

Figyelt kérdés

A párom szülei az első találkozásnál rávágták, hogy tegezzem őket, így szoktam meg, nincs is ezzel baj. Az én szüleim nem igazán foglalkoztak ezzel, 3 év után elégelték meg, hogy a párom nénizi, bácsizza őket, így most mondták neki, hogy na ezt mostmár be lehet fejezni, tegezze már végre őket! A páromnak viszont ennyi idő után már nagyon nem akar ráállni a szája a sziára. :)

Nálatok ez hogy volt/van?



2013. dec. 23. 11:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Amíg éltek, magáztam őket. Ők soha nem ajánlották fel a tegezést, de ez jó is volt, mert én nagyon szeretem az önöző formát. Távolságot ad, és tiszteletet.


Ez a "most már be lehet fejezni..."kicsit durva ám, ugye, magad is érzed? Nem a szüleid határozzák meg azt, hogy egy másik felnőtt ember hogyan szólítsa meg őket, hanem ő. A szüleid voltak olyan "kedvesek" és felajánlották, hogy tegezze őket - ez azonban felajánlás, és el is lehet utasítani.


Egyetértek a férjeddel, és azt gondolom, hogy az ő dolga ennek a kérdésnek a lerendezése, nem a tiéd.

2013. dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
ezzel biztos a szüleid is tisztában vannak, hogy 3 év után nehéz valakit tegezni. majd megszokja. :) a mai világban már szinte mindenki tegez mindenkit :) egyébként én tegezem a párom szüleit.
2013. dec. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én igen, de csak azért, mert első perctől kezdve erre kért anyósom, nagyon jó fej amúgy.
2013. dec. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem durván vágták ezt a megjegyzést oda kedves első válaszoló, nem olyan típusok. Hangos nevetések közepette történt mindkét oldalról. :)

Csak kíváncsi lennék, hogy ennyi idő elteltével, valaki hozzászokott-e még a tegeződéshez, vagy már esélytelen? Én örülnék neki, nekem sokkal közvetlenebb, családiasabb úgy a hangulat, ha mindenki tegezhet mindenkit. A kellő tiszteletet így is meg lehet adni szerintem, persze megértem a másik oldalt is.

2013. dec. 23. 11:46
 5/16 Nádszálkisasszony ***** válasza:
A kapcsolatunk eleje óta tegezem őket. Ennyi idő után nehéz lesz az átállás de idővel sikerülni fog:)
2013. dec. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk az első találkozáskor felajánlották, hogy tegezzem őket és fordítva (mármint az én szüleim is a férjemnek).


Szerintem 3 év után nem csoda, hogy nem áll rá a szája, ha zavarta őket korábban kellett volna szólni. A tegeződést mindig az idősebbnek illik kezdeményezni.

2013. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nekem anyós 3, após 3,5 év után mondta. Anyósnál hamar megszoktam, apósomat nehezebb, de vele nem is gyakran beszélek, szall lehet, azért
2013. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tica0121 ***** válasza:
A férjem anyukája 72 éves, az apukája 80. Felajánlották, hogy tegezzem őket, de valahogy nem jön a számra.... az én szüleim is mondták a férjemnek, hogy mivel már családtag, tegezze őket, de neki is furcsa lenne, mivel 16 éves kora óta ismeri a szüleimet, ő is a magázást szokta meg!
2013. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én tegezem apósomat,mióta ismerem,de még mindig nem szoktam meg,már 6 éve :)
2013. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én magázom a párom szüleit és a párom is magázza az én szüleimet. 7. éve vagyunk együtt, anyumék nem azok a tegeződő-fajták...A párom szülei lazábbak kicsit, de ők sem kérték soha, hogy tegezzem őket, bár én azt megtiszteltetésnek venném, jól esne...

De nem hiszem, hogy valaha is megtörténik ez a dolog, már eljegyzés is volt és még mindig semmi...



Azért is vicces nálunk helyzet, mert anyósomnak 4 testvére van (van idősebb és fiatalabb is nála) és mindegyiket tegezem...Úgyhogy ha összeülünk egy nagy családi ebédre mindenki tegez mindenkit, csak én magázódom anyósomékkal...:-S



Nálunk se egészen logikus amit anyámék csinálnak, az első unokatesóm menyasszonya tegezi őket, a párom meg magázza...(a csajszival egyébként nincsenek jóban, évi 1x kb. beszélnek és annyi)...


Én biztos kikérem majd a tegeződést a gyermekeim választottjaitól, mert egyetértek abban, hogy közvetlenebb és családiasabb. Ha elakarok valakit küldeni a fenébe önözve-magázva is megtudom tenni, és tegezve is tudom tisztelni...



23-L

2013. dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!