Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit gondoltok, szégyellnem...

Mit gondoltok, szégyellnem kellene magam, amiért "félig anyósom nyakán" élek?

Figyelt kérdés

Nemrég múltam húsz éves, egyetemre járok még és mellette igyekszem minél többet dolgozni, de otthon be kell adnom a rezsibe és a dolgaimat saját magamnak megvennem, ezért kb. semmi pénzem nem marad már.


A párom még szintén otthon él. Én sajnos a húgommal vagyok egy szobában, ezért a párom sosem jöhet hozzánk, arról meg szó sem lehet, hogy nálunk aludjon néha. Pont ezért én vagyok ott többet, kb. kétszer ott alszom egy héten és ilyenkor szinte egész nap ott vagyok.


Én lassan két év múltán már kezdem kicsit gáznak érezni, hogy mindig én vagyok náluk, mindig én fogyasztok ott (ha pl. velük vacsorázom, vagy éppen lezuhanyzok). Akárhogy is nézzük, valamennyi pénzbe kerülök és egyébként is kényelmetlen, amiért a párom sosincs nálunk.


A szülei egyébként nem élnek rosszul, és nagyon kedvesek hozzám, egy rossz szót nem tudok rájuk mondani, az anyukája még meg is szokta kérdezni, hogy "máris mész haza?" - szóval, nem mutatják, hogy zavarnék, de engem nyilván feszélyez a dolog, szégyellem magam miatta....


2013. dec. 29. 18:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
Attól,hogy van egy húgod miért nem mehet a párod hozzátok?
2013. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Az hogy hetente kétszer ott alszol, nem ugyanaz, hogy a nyakukon élsz, vagy hogy ők tartanának el, úgyhogy szerintem nincs miért aggódnod.

Néha hívjátok meg a párodat hozzátok, ebédre, vacsira. Ha nem is aludhat ott, attól még ő is lehet nálatok.

2013. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Miért feszélyez? Semmiben nem szoktál segíteni, amikor ott vagy, csak kiszolgálnak, mint egy vendéget?

Nekem a leírásod alapján úgy tűnik, inkább családtagnak tekintenek szinte.

Magyarul ez a helyzet pont jó így mindegyik félnek, te meg a társadalmi elvárások miatt aggódsz

(mint amit itt is sokszor lehet olvasni: ciki ha 3 évesen még nem tartod el magad egyedül, gáz nem utálni az anyósodat, égő, ha még legalább 2-szer nem csalt meg a férjed, stb.)

Zöldség. Ne szégyelld magad azért, amivel nem ártasz senkinek, és senkinek sem rossz.

2013. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Te már többször írtál ki kérdést, mert többször olvastam. (lusta vagyok kikeresni, de tudom hogy van ilyen kérdés nem is egy)

Akkor is megírtam ahogy sokan, hogyha kínos neked hogy etetnek, itatnak, és ott zuhanyzol (az előző kérdésednél is ez volt kínos neked) akkor adj nekik pénzt. Ha nem fogadják el, akkor néha menj úgy oda hozzájuk hogy te veszed a vacsorát a családnak. Vagy viszel egy nagy tál süteményt stb...

Lehet ám kedveskedni a párod családjának..


Bár tudom mi a válaszod erre, ahogy a korábbi kérdéseknél.

"szoktam sütni néha, és veszek néha kaját..etc)


Ne lovagolj mindig ezen a témán..

2013. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Attól, hogy a párod nem alhat nálatok, attól még átmehet hétvégén ebédelni vagy akár egész napra.


Ha nagyon kényelmetlenül érzed magad, havonta 1x vigyél valami ételt vagy ajánld fel, hogy te főzöl és vedd is meg az alapanyagokat.

2013. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ez összetett dolog...


1. Viszonylag messze lakunk egymástól, oda-vissza összesen 3 óra, szóval nem nagyon életszerű az, hogy leugorjon hozzám egy-két órára, mert máris elment a fél nap vele.

2. A húgom még elég gyerekes, és mivel barátja sem volt, kissé irigy, szóval egyszerűen 10 percre nem képes a szobában egyedül hagyni minket. Nem lehet beülni tévézni vagy beszélgetni, mert akkor "csakazértis" bejön tanulni és hasonlók. Teljesen kizárva, hogy kettesben legyünk.

3. Sajnos nagyon negatív, rossz hangulat uralkodik otthon, anyám javarészt teljesen idegbeteg módjára viselkedik, ordít és kötekszik, ezért a párom sem nagyon szeret hozzánk jönni...

2013. dec. 29. 19:04
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Menjen gyakrabban és megszokja a húgod. Reggel 6 órás busszal elindul hozzátok este 8-kor meg hazamegy ez 9 óra.
2013. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem. És nem az anyósod, csak a jelenlegi párod édesanyja.
2013. dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
"És nem az anyósod" - féliganyósa-nyaka
2013. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Sztem nincs igazad. De ha így érzed akkor néha főzz vmi vacsit vagy vigyél sütit.
2013. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!