Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit gondoltok? Szerintetek ez...

Mit gondoltok? Szerintetek ez normális dolog?

Figyelt kérdés
Az barátom anyukáját eleinte még szerettem,de most,hogy 2 éve együtt vagyunk a párommal már nem bírom elviselni.Alapból nagyon rossz a természete.Szeret beszólogatni,leoltani embereket.Főleg engem.Már mikor összejöttünk akkor is beszólogatott,de én csak nevettem rajta.Barátom legidősebbik tesójának hasonló a jelleme,őt se nagyon szeretem.Nagyon távolságtartóak és lenézőek és szeretnek kínos helyzetbe hozni.Ennek a tesóának van a barátnője.Gazdag lány,egy egész farmjuk van,nagyon okos ,egyetemista stb.Mellete iszonyat nagyképű és lenéző.Mikor összejöttünk 18 voltam.Ezt a lányt akkor sem szerettem,mert ahányszor mentem beszélgetni(természetesen mind a 3nál én kezdeményeztem)akkor ilyen egyszavas válaszok érkeztek,felölem sosem érdeklődtek.Az anyukája az ,akinek mindig megered a nyelve,de nem tudok egy mondatot elkezdeni,ha el is kezdem bele szól.Nem érdekli az én mondanivalóm.Sokat mikor hallgatom az anyukáját 90%ban arról beszél,hogy ez a lány(barátom tesójának a barátja)mennyire okos,milyen jól lehet vele beszélgetni,milyen inteligens a 120.diplomáját csinálja,jajj de tökéletes,neki már családtag, mindig szívesen látja,alig várja az esküvöjüket.Most volt eljegyzés.Meghívott barátom édesapja,a másik bátyja(akiket nagyon szeretek,mert ők meghallgatnak és érdeklödnek,szeretnek beszélgetni is velem)és természetesen a barátom is.El is mentem volna,erre másnap azt üzente barátom édesanyja,hogy ne jöjjek,mert csak a szűk családi kör lesz ott.Persze megértettem.Hiszen természetes.De mikor kiderült,hogy ott volt a másik bátyjának az 1 hónapja szerzett barátnője(akivel azota már szakítottak ),meg sok barátjuk is rögtön elsírtam magam.Nagyon rosszul eset.Tudtam,hogy az anyukája nem akarta,hogy menjek.Másrész az is mindig rosszul eset,hogy folyton arról a lányról áradozik,rám pedi egy jó szava sem volt sosem.Én is járok egyetemre,ráadásul nem fizetősre,jó a tanulmányi eredményem ,kaptam kétszer is ösztöndíjat.Lehet,hogy nekem nincs egy csomó pénzem,meg olyan szüleim,akik minden nap megtehetik,hogy étteremben reggelizenek,meg az én szüleim főiskolára jártak és nem egyetemre,de ugyanolyan becsületesen és szépen dolgoztak mindig.És sosem éltünk rossz körülmények között.Másrészt nekem ugyanúgy lesz diplomám,mint az ő kis kedvencének csak még nem tartok ott,mert még csak 20 éves vagyok.Meg akartam mondani barátomnak,hogy engem ez mennyire bánt.Majdnem azt is kimondtam,hogy nem szeretem se az anyukáját,se a tesóját,sem a barátnőjét és nem bírom elviselni,ahogy viselkednek velem.Csak nem tudom szabad-e ilyet mondani?Szabad-e kérnem ,hogy tegyen valamit ez ügyben ,mert én nem bírom elviselni.Természetesen az esküvöre sem hívtak meg.
2013. nov. 2. 18:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a helyesírási hibákért,nem figyeltem oda.
2013. nov. 2. 18:15
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

1. A barátod anyukája nem az anyósod, hanem a barátod anyukája. Majd ha összeházasodtok, akkor esetleg...


2. Minő érdekes egybeesés, hogy rajtad kívül mindenki "bunkó, beszólogatós" a történetben, mindenkinek rossz a jelleme, ha meg még gazdag/okos is, akkor tuti az ördögtől való. Nem vagy te egy kicsit irigy?


3. Mi a lótúróért kell neked valaki másnak a barátnőjére féltékenykedned, irigykedned? Miért életcélod, hogy olyan pozícióba kerülj a család szemében, mint ő? Ha nem jössz ki velük, akkor nem, ez van! Nem minden ember illik össze és jön ki egymással, ez természetes. Itt a probléma megoldását nem az "anyósodtól" kell várnod, hanem a FIÚDTÓL, neki kellene kiállnia melletted az édesanyjával szemben (pl. a meghívásnál ragaszkodhatott volna hozzá, hogy ott legyél, de neki ez nem volt fontos; az édesanyjával is rég beszélhetett volna, hogy változtasson a hozzáállásán veled szemben...)


Szóval a probléma kulcsa nem az okos, szép barátnő és a "hülye" anyós, hanem a HÜLYE FIÚD, aki látja, hogy neked ezek a piti dolgok rosszul esnek, de tojik rá magasról. Szóval fejezd be a másokra való irigykedést és beszélgess el VELE inkább!

2013. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Változás úgysem lesz ő ilyen, fogad el és netörödj vele akkor jársz a legjobban.
2013. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem féltékeny vagyok.Az a három ember undorítóan viselkedik velem,ha nem értenéd,ellenben más családtagjai nagyon szeretnek.
2013. nov. 2. 18:25
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Én nem azt vettem ki, hogy senkivel nem jön ki, csupán azokat az embereket emelte ki a többi közül, hiszen róluk szól a kérdés/velük van a probléma.


Sajnos az emberek ilyenek... valakivel szimpatizálnak, valakivel nem... csak van, akiben van annyi kultúra, hogy ettől függetlenül tud normálisan viselkedni a másikkal, és vannak a bunkók...


Ilyen helyzetekben a barátodnak ki kellene melletted állnia, és nem kérésre, hanem magától!


Te ettől függetlenül törekedj arra, hogy kedvesen(még ha távolságtartóan is) és tisztelettudóan viselkedj az anyukájával, nem kell rontani a helyzeten...

Max. igyekezz minél kevesebb időt tölteni a problémás személyekkel egy légtérben...

2013. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem régen rossz, ha a barátod nem látja, hogy milyenek veled. Valószínűleg látja, csak nem akar ellene tenni. Kár megkérni, hisz akkor sem fog tenni.
2013. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell mindenkivel haverkodni ha ő nem kar veled beszélgetni te miért erőltetted? Persze , hogy nem kérdezget mert erőlteted. Ezt ne csináld.
2013. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

#2-t ki és miért pontozta le?

Igaza van, és kész!

2013. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én küldtem a zöld kezecskét mindenkinek.Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. nov. 2. 19:02
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1, A barátod ezeket magától eddig hogyhogy nem vette észre? Én nem gondolom, hogy csak akkor kéne megvédenie téged, ha már házasok lesztek...


2, Miért nem mondtad ezeket neki eddig? Mert hogy így gyűjtögeted a sérelmeket, és aztán kifakadsz, az nem vezet jóra, és a végén az anyját "választja". Mindig csak az aktuális dolgot kell elmondani neki. Pl. nem értem, hogy miért nem mentél el az eljegyzésre? Mert az anyja azt mondta, rendben, de miért nem beszéltél a barátoddal is, hogy ő mit szeretne? Ő ott volt nélküled, és nem szólt az anyjának, hogy neked is ott kéne lenned? Nekem nagyon furcsa, hogy az egész történetben mindenki szerepel, csak a barátod nem, pedig ha szeret, neki kéne elérnie, hogy a családja is jobban nyisson feléd. Már réges-régen szólnod kellett volna neki, és végig őszintének lenni (nem nyersen őszintének, és nem beszólni az anyjára, csak tényszerűen elmondani, mi történik), hogy egyáltalán tudjon róla...


Pl. Most indíthatsz azzal, hogy: Te mit szólsz ahhoz, hogy nem leszek ott a bátyád esküvőjén, mert nem hívtak meg?

2013. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!