Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez most így korrekt lenne?

Ez most így korrekt lenne?

Figyelt kérdés

2 hónapja együtt élek a barátommal és az anyjával és a mostohaapjával.

Nagyon jó fejek, meg el tudok velük beszélgetni stb.

Csak annyi a gond hogy mindent elvárnak tőlem.

17 és fél éves vagyok nem keresek de vállaltam munkát.

A pénzből kaját veszek mert itthonra nem vásárol senki.

Ez még nem is gond hogy a kajára költöm a pénzem nem zavar. De az mikor nap mint nap mindig nekem kell megcsinálnom minden. Mosogatás főzés felmosás stb. Csütörtökönként jön a takaritónő. És ő ma pl. félmunkát végzett. és elvárták hogy én befejezzem este 8-kor. amióta itt lakok max egyszer kétszer ha kitakaritott anyósom.

3 hétre munka miatt elutazott a párom és kiirtam azt fbra hogy nagyon sz*r. erre ő felháborodott hogy miért irkálok ki ilyeneket. Aztán őt azt zavarja hogy kiraktam azt a város lakóhelyemnek ahol élek épp most azaz azt ahol ők is. merthogy majd elkezdenek nyomozni bla bla. Nem elszöktem otthonról. Megbeszéltük hogy összeköltözhetek a párommal szóval. nyomozni nem nyomoznának. és még a baja hogy én nem kérdezem meg h segithetek e valamibe. egy az h nincs időm megkérdezni mert mire felkelek már vár az ajtó előtt a cetli hogy miket kell megcsinálnom. Nem tudom de ebből kezd elegem lenni hogy én takaritok 5 fő után 5 főzők 5 főre. ezért cserébe csak annyi h itt lakok. szerintem ez nem fer. próbáltam már megbeszélni vel. azt mondta hogy ha nem tudom elviselni akkor haza is mehetek.

szerintetek mit csináljak?


2014. jan. 16. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz haza, nincs itt semmi keresni valód.
2014. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes, csak annyi, hogy ott laksz ? Ezek szerint Te nem piszkítasz, nem használsz vizet (nem mosol magadra, szappan sincs), nem használsz fűtést és világítást sem. Miért tartsanak el Téged, aki vadidegen vagy számukra ill. csak a fiuk ágyasa ?
2014. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj haza. Ez így sehogy nem szimpatikus.
2014. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem menj haza. Az ő háza, az ő szabályai. Én biztos nem maradnék.


Az egyértelmű, hogy segítesz a házimunkában, hiszen ott laksz, nagyon korrekt tőled, hogy nekik is veszel kaját (így akkor nem kell beszállnod a rezsibe), de ha tényleg te végzel el mindent anyós helyett is, akkor egy sima házicseléd vagy, aki lefekszik a háziúr fiával, már bocs.


Szeintem ez úgy lenne korrekt, hogy magad és párod után mindent megcsinálsz, de a kedves mama takarítson/mosson/főzzön magára és a pasijára. Vagy legyenek napok, amikor te viszed a házat, a többin meg ő. Ez puszta megegyezés kérdése.


Szóval első körben próbáld megbeszélni, hogy vigyetek a dologba valami rendszert, de ha nem megy, akkor tipli haza.

2014. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

de ugyanugy használok mindent igen. és nem ágyasa vagyok. hanem a barátnője. a másik hogy attól hogy befogadnak eltartani nem ők hanem a barátom tart a másik hogy attól hogy itt lakhatok nem feltétlen kéne csicskásnak befogni.


első válaszoló. mi az hogy " itt " nem hiszem hogy te is itt laknál.

2014. jan. 16. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha ahhoz elég nagylány vagy, hogy a pasiddal élj, akkor nőjél fel teljesen, mert úgy látszik fogalmad sincs arról, mi az élet...
2014. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mennyi rezsiköltséget fizetsz?
2014. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Költözz haza szépen! Egy 17 éves majdnemhogymég tinilány ne bútorozzon már össze anyóspajtásékkal! Vagy ha a pasid tart el téged, akkor miért nem mentek albérletbe vagy vesztek házat/lakást magatoknak?
2014. jan. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Albérletbe kellene mennetek és elosztani a házimunkát ha van munkahelyed, ha pedig háztartásbeli vagy akkor gondolom ez a dolgod. Ezt nem rosszindulatból mondom. Vannak ismerőseim akik háztartásbeliek. Ők takarítanak, mosnak, főznek, bevásárolnak, gyereke(ke)t nevelnek.
2014. jan. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te nem összeköltöztél a pároddal, hanem beköltöztél a barátod szüleihez. Ha nem tetszik, akkor menjél haza, az eszem megáll. 17 évesen, eleve mit keresel ott? A mai iskolás tiniknek nem sül le a bőr a képükről, hogy tizenévesen beköltöznek az aktuális csávójuk szüleihez?
2014. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!