Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korrekt viselkedés ez anyukámt...

Korrekt viselkedés ez anyukámtól-telefonos lehallagatás, beleszuszsogás?

Figyelt kérdés

Egy házban lakunk anyukámmal és édesapámmal,de külön szinten,ugyanaz a vonalas szám van mindkét szinthez,5 telefon van erre a számra összesen a házban.


Kerestek hivatalos ügyben telefonon(egy doktornő keresett a férjem nagymamájának állapotáról értesített).

Viszont a másik szinten is felvette anyukám a telefont és az ő hangos szusszogása jobban hallható volt a telefonban számomra,mint a doktornő beszéde ,sőt a doktornőt alig hallottam.

Igen kínos volt számomra a helyzet,de mégsem kezdtem el magyarázkodni,hogy a telefonban hallható hangos szuszsogás a másik szinten a telefonbeszélgetésünket végighallgató anyukámé.


Miután letettem bosszankodva a telefont,szóvá mertem tenni anyukámnak,hogy már elegem van ebből,hogy a felnőtt lánya telefonbeszélgetéseit állandóan végighallgatja ily módon.


Ha például közelebbi ismerőssel beszélek,akkor szoktam is szólni,hogy "Anya felvetted te is,tedd le légyszives,mert alig hallok! " .


Jogosan vagyok felháborodva ?


2011. dec. 13. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Igen.. de miért nem kértek külön vonalat ha ez ennyire zavar?
2011. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogos a felháborodásod. Nem tudtok külön vonalat kérni?
2011. dec. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jogosan.


Felháborító, hogy nem hagyja békén a magánéletedet. Ez az illetlenség egyik legfelsőbb foka, hogy "állandóan beleturkál" mindenbe, ami a tiéd, beleértve ezt is. Én biztos hogy már rég kivertem volna a balhét, ha az anyám, ha nem.

2011. dec. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Van mobilunk is a férjemnek is és nekem is.


Gondolom a kórházból olcsóbb nekik vonalast hívni,ezért ezen a számon hívtak.


Nem látom szükségesnek még egy vonalas számot kérni,tökéletesen elég ez az egy is,persze ha a magától érthetődő illemszabályoknak eleget teszünk.


Számtalanszor kértem anyukámat,hogy ne csinálja ezt,hogy ha ő is felvette és megbizonyosodott róla,hogy nem őt keresik ,akkor ne maradjon a vonalban,mert egyrészt alig hallok,másrészt a hangos szuszogás a másik félnek is zavaró.


Nem az a gond,hogy hallagatózik,hanem az,hogy így rosszabbul hallok,semmi titkolnivalóm nincsen,felőlem aztán végighallgathatna minden beszélgetést,ha rendesen hallanék és nem hallatszana bele a hangos szuszogás.

2011. dec. 13. 11:09
 5/15 Spiller Mariann PhS válasza:
83%

Ajánlanék egy könyvet, amit érdemes elolvasni.

Eric Berne:Emberi játszmák a könyv címe.

Ez a különböző kapcsolatokban zajló játszmákról ír. Elgondolkoztató lehet:-)

2011. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem az a gond,hogy hallagatózik


Na ne mond már!

De gond! Illetlenség, ez a te magánéleted.Jogod van hozzá.... mi lenne ha te is ezt csinálnád? Szerintem kiverné a balhét.

Én pl ha anyósék ketten vannak a vonalban nem tudok úgy beszélni ,mintha csak azzal beszélnék akivel eredetileg akartam.

ülj le és beszéld meg.. vagy sehol ne add meg a vonalasod és majd keresnek mobilon.

2011. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy ha már feltétlenül hallgatóznia kell, akkor takarja el a kagyló alját a kezével, hogy ne csak a szuszogását lehessen hallani :)
2011. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is közös vonal volt a nagyszüleimmel egy darabig, nekünk nem volt ilyen gondunk, mégis kértünk külön számot, hogy egyszerűbb legyen h kit keresnek. Ha nem szeretnétek külön vonalat, akkor az is egy jó megoldás lenne, ha nem ezt a számot adnátok meg az ismerőseiteknek/orvosnak/akárkinek, hanem a mobilt. Vagy egyszer te is beleszuszoghatnál az ő hívásába olyan céllal, hogy megtapasztalja milyen.(Nem ilyen ovis dologra gondolok, hogy ha meghúzza a hajam akkor visszahúzom, csak hogy tudja miről beszélsz neki)

Bár az is jó ötlet, amit előttem írt valaki, hogy takarja le a beszélőjét ha már muszáj hallgatózni :D

2011. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is előfordult, igaz, durvább formában.

Ugyanis az én beszélgetéseimet fel is vették magnóra a szüleim.

Ez kb. 20 éve volt, de azóta is rosszul esik, akárhányszor eszembe jut.

Nem tudsz mobiltelefonra váltani?

2011. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az előbb ismét próbáltam vele beszélni,hogy ezt ne csinálja többször,a válasz : "Csak az érdekelt,hogy mi lesz a mamával" .


Mondom neki,de hiszen az első egy mondatban benne volt a lényeg,akkor miért hallgattja végig a negyed órás beszélgetés egészét,legalább egy része lett volna zavartalan,jól érthető.


Fel van háborodva,hogy milyen dolog,hogy én ezért számon kérem...hozzátezsem 37 éves leszek márciusban.

2011. dec. 13. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!