Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez így korrekt? 10 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így korrekt? 10 éves kapcsolatunknak lett vége, élettársak voltunk, közös háztartás,1 közös gyerek. A ház az ő nevén van hisz az övé, de mi az enyém?

Figyelt kérdés

Az anyja azt mondja, hogy "vihetem" a ruháimat, mást nem. De hát együtt rendeztük be, együtt vásároltunk bele mindent, két kezem munkája van a kertben, házban egyaránt. Mit tegyek? Menjek a gyerekkel meg a bőröndömmel? Vagy álljak neki szedjem le a függönyt,meg a zuhanyrózsát, mert "azt én vettem" ?

36/nő


2012. jún. 23. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A ház az tényleg az övé, a kerttel nem tudsz mit tenni, hisz te is élvezted a hasznát, ami bútor vagy felújítás a házon, annak elvileg a fele jár.
2012. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Keres fel egy ügyvédet. Számlával tudod igazolni, hogy te veddtedd a saját keresetedből az a tiéd.
2012. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ha a ház az együttélésetek előtt már meg volt, de a berendezési tárgy az csak utána akkor a berendezés fele a tied, más nem
2012. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az anyja miért szól bele? Számold ki a "kezed munkáját" és a közösen vett dolgokat és kérd el. Az már más, hogy egy gyerekkel szélnek ereszt a semmivel.
2012. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
a helyedbe a szemet is elperelnem az ilyen embertol
2012. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan könnyű ebben az esetben perelni, nem voltak házasok. Nehéz így bizonyítani, hogy az övé is bármi. Meg persze kevesebb van neki mint a férfinek, hisz van gyereke akivel otthon volt.
2012. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Számlák? 10 év után?? Hát én nem tudom más hogy csinálja, de én kidobálom a számlákat egy idő után. Ha nem ezt tenném nem férnénk el a házban a sok papírfecnitől. Nem, nincs számla. ÉS amúgy sem hiszem, hogy sokra megyek pl. egy jysk-es blokkal...nem igazol engem. Borzasztó egy helyzet. Az anyja azért szól bele, mert ő ilyen, ő beleszól még abba is, hogy ki mit vegyen fel, undok egy nő, de nem ide tartozik. Nyilván félti a fia vagyonát, pedig nekem nem kell a ház, sem a fele, hisz nem az enyém, sosem volt, 6 forintot nem adtam a vételárba, tisztában vagyok azzal, hogy amit nem én vettem az nem az enyém. Tényleg csak azt sajnálom, hogy 10 évig én marha a sajátomként kezeltem, sajátomként fordítottam rá a pénzemet, energiámat. A kertbe beleöltem 200 ezer forintot csak növényekre, de inkább többet...áá nem is számolom, mert belebolondulok, hogy semmit nem tudok tenni csak elsétálni:((
2012. jún. 24. 07:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Műszaki cikk számla lenne jó? Olyan sincs, azt a garancia miatt lehet eltetted.
2012. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el!

Nem kell természetesen névre szóló számla - pláne nem 10 év együttélés után! Ezt nem is lehet elvárni!


A magyar CSJT szerint az élettársnak gyakorlatban ugyan olyan jogai vannak, mint egy feleségnek.


Keress egy olcsóbb ügyvédet (egy ilyen ügyhöz az is elég) és simán kihoz neked pár milliót a dologból. Mert pl.: ha együtt rendeztétek be a lakást akkor a teljes berendezés értékének a fele jár neked. A kertből szintén (nyilván ugye a palántát vagy a meggyfát elvinni nem tudod, ellenértékre számíthatsz).

stb, stb...

2012. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szedd össze az ingóságok felét amit az együttélés alatt vettetek és ami neked kell és vidd el, aztán utólag majd elvitatkoztok, hogy melyik használati tárgy kié.

Nem kell egy bőrönddel távozni, de a ház ha az ővé volt, az övé is marad, kivéve ha nem tudod igazolni, hogy értéknövelő felújítást végeztetek rajta.

2012. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!