Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem gps jeladót akar a...

A férjem gps jeladót akar a leendő gyerekünkre, ez szerintetek is ésszerű?

Figyelt kérdés

Még csak tervezzük a babát és a férjem ennek kapcsán azt mondta, hogy a gyerekre születése után gps jeladót akar. Állítólag már van ilyen szolgáltatás, van egy pici jeladó, amit a ruhájára kell tenni. Ha jól olvastam már ilyen cégek foglalkoznak ezzel, mint akikhez házak vannak beriasztva és pl akkoris jelez a jeladó, ha x távon kívül van a viselője. Tőlem némileg idegen az ötlet, nemigen hallottam még ilyet. A férjem szerint a mai világban ő nagyobb biztonságban érzi így a gyerekét és hogy csak addig, amíg kicsi, ő sem nyomozgatna egy tinédzsert. Mert hogy naponta hallani gyerekrablásokról és egyebekről és nem csak gondatlan szülőktől visznek el gyereket.

Mit gondoltok erről? Nem azt mondom, hogy nincs benne ráció, de mégiscsak jeladót a gyerekre...

Élnétek ilyen lehetőséggel?


2013. okt. 23. 17:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
67%

Egetverő baromságnak tartom.

De biztos van, aki vevő lenne rá.

2013. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
89%
Ja, mert a gyerekrabló nem fogja rögtön leszedni mi? :) Ezen jót mosolyogtam.
2013. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%

Amig nem a bőre alá akarja beültetni addig jó ötlet. Nekem veszett el már gyerekem, s senkinek se kivánok azokat a perceket amig megkerült. Áldom az istent hogy csak percekről volt szó s nem évekről évtizetekről, de van aki soha többé nem látja a gyerekét.


Egy külön cég foglalkozik azzal hogy külfölfön 10 éves fotók s testvérek, rokonok gyerekkori és felnőtkori fotói alapján szimulált képet készit hogy nézhet ki most a gyereke akinek a megkerülésében 10 éve reménykednek még a szülők.

2013. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
72%
Sztem fölösleges. Ha egy magánember, mint a férjed, hallott róla, gondolod, hogy a gyakorlott gyerekrablók nem nézik majd át a kabátját? Maximum a kezdők meg az őrült gyereknélküli gyereklopós nőszemélyek ellen lenne hasznos.
2013. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Én is ezzel érveltem, de szerinte vannak már olyan picik, amiket nem vesz észre senki.

Mondjuk neki van egy ezzel kapcsolatos rossz élménye, valahol nyaraltak még gyerekkorában és alaposan elkódorgott valami városi forgatagban. Egész nap keresték a szülei végül , míg végül idegenek vitték be rendőrségre és így lett meg. 5 éves lehetett. Talán ezért, nem tudom. Pedig nem egy aggódós ember, nem is kontroll mániás.

2013. okt. 23. 17:26
 6/43 anonim ***** válasza:
32%
Nem rossz ötlet. Én bőr alá ültetnèm ha lehetne. ...
2013. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Azt hiszem cipőbe kell tenni valahogyan. Nyilván ilyen bőr alatti akármit sosem engednék.
2013. okt. 23. 17:29
 8/43 anonim ***** válasza:
95%
Hiba csak gyerekrablásban gondolkozni. Sima elveszés esetén hamarabb meglesz a gyerek s kevesebb idő jut arra hogy valami baja legyen.
2013. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%

Tinikorban is jól jöhet :-)


Viccen kívül, mi is gondolkodunk rajta. Egy kollégám nem egészen 2 éves lányát rabolták el, sosem találták meg. Meg aztán elveszhet, elfuthat, egy pillanat is elég hogy baj történjen.

2013. okt. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
74%

Az a gond, hogy a legkisebb jeladó is kb gyerekökölnyi. Nem babát írtam..


Ezek mobillal egybeépített céleszközök, ergo sűrűn kell tölteni- plusz abba is gondolj bele, vajon egészséges-e egy ilyen eszköz hosszabbtávú viselése..


Az eszköz megbízhatatlanságáról ne is beszéljünk:)

2013. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!