Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom szülei reménytelen...

A párom szülei reménytelen helyzetbe kerültek és nem tudjuk, hogyan segíthetnénk nekik. Van valami használható ötletetek?

Figyelt kérdés

Mindketten nyugdíjasok, a legkisebb összeggel, tehát maxium havi 62000Ft a bevételük. Albérletben laknak, ahonnan hamarosan menniük kell, mert nem fizetik a bérleti díjat. Van egy telkük, egy lakhatatlan házzal, amin ráadásul még hitel is van (+ közmű tartozás) és hiába ér már csak max. 1 milliót, minimum 5-öt kellene érte kapniuk, csak hogy a hitelek kifizetésre kerüljenek...

Eddig segítettük őket anyagilag, de mostanra mi is lenullázódtunk, sőt mivel egy hitelt is átvállaltunk tőlük, inkább -ban vagyunk.


2014. jan. 27. 09:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Ti megtettétek amit tudtatok. Nem szép ilyet mondani, de sajnos így jártak. Esetleg befogadhatjátok őket, de gondolom nem túl nagy a te lakásotok sem. Anyós vezethetné a háztartást, após is tudna magával mit csinálni. Lehetne ezt így csak ugye ez nem trendi, meg nem is biztos, hogy ilyen egyszerű.
2014. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Apósod nem tudna a telken lévő házzal valamit kezdeni, hogy lakhatóvá tegye? Szabadideje van, talán ez megoldás lehetne. Ebbe akár te és a párod is besegíthettek hétvégente, ha van rá lehetőségetek.
2014. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
63%
fogadjátok be őket magatokhoz
2014. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg önkormányzati vagy egyházi fenntartású idősek otthonaiba beadni az elhelyezési kérelmet (mert nem 1,2,3 hónap a bejutás!)- addig pedig magatokhoz vehetnétek őket.

A lakóhelyetek közelében lévő gondozási központhoz, idősek nappali klubjához fordulhattok segítségért, kedvezményes áron kaphatnak étkezést és nap közben a klubban lehetnek.

2014. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%

Kizártnak tartom, hogy egy lakhatatlan, 1 milliót érő házra adtak 5 millió hitelt...

Azt sem értem, hogy miért vannak olyan albérletben, amit nem tudnak fizetni. Vegyenek ki egy kisebbet, esetleg csak egy szobát. (Nézd kicsit a másik oldalról is, TE mit szólnál, ha az albérlőid nem fizetnének szerintem érthető, hogy menniük kell!)

Nyugdíj mellett lehet dolgozni. Lehet vállalni takarítást, főzést, gyerekre vigyázást, kerti munkát.

Értem én, hogy nehéz, de soha nem értettem, miért vesznek fel az emberek hitelt (ha most nincs pénz és nincs megtakarítás, a törlesztésre sem lesz, nemhogy a kamatokra).


Szerintem kb. egyetlen megoldás van: eladjátok a házat és a telket, amennyiért lehet, visszafizetitek a közműtartozást, az albérlet díját, és a hitel egy részét (annál kevesebb a kamat). Átmenetileg hozzátok költöznek, ha megoldható, beszállnak a kajapénzbe és a rezsibe (albérleti díjat ne kérjetek), a maradék pénzt hiteltörlesztésre fordítjátok, és emellett elmennek dolgozni. Az a pénz is megy a hitelre. Ha a hitel kipipálva, akkor lehet gondolkozni egy nagyon olcsó albérleten.

2014. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Az lehetetlen, hogy kettőjüknek 62 ezer a nyugdíja!
2014. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Az jó ötlet, hogy vállaljanak munkát. Ha a kiadások összege nagyobb, mint a bevételeké, akkor vagy a kiadásokat kell csökkenteni (náluk ez az albérlet elhagyásával és a telekre vagy hozzátok költözéssel oldható meg), vagy növelni a bevételeket (alkalmi munkák vállalásával), vagy ha van rá lehetőség, mindkettővel.


Amivel még csökkenthetőek a költségek: főzzetek ti mindenki részére pár nap egy héten, annyival is kevesebbet kell ételre költeniük, az is mehet a törlesztésekre. Ilyenkor olcsó, de laktató ételeket válassz, ami nektek sem megterhelő, egy főzelék tükörtojással, tésztaféle, paprikás krumpli, ilyesmikre gondolok. De ha ennyire rosszul gazdálkodnak a pénzzel, még ez is jobb megoldás annál, hogy ők osszák be.

2014. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

6-os. Gondolom soha nem dolgoztak és az önkormányzattól kapnak ketten ennyit.

Nem értem, ha ott van a ház akkor minek laknak albérletben?

2014. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Miért lenne lehetetlen? Tavaly 28500 Ft volt a minimálnyugdíj, idén nem tudom mennyi, de sokkal nem emelkedhetett szerintem.

Ha hosszú évekig nem dolgoztak és/vagy nem fizettek nyugdíjjárulékot, akkor simán lehet alacsony a nyugdíj.

2014. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk ezzel együtt én megnézném, hogy mire megy el az a 62 ezer Ft.

Kérdező, leírnád?

2014. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!