Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya bent cigizik, közvetlen...

Anya bent cigizik, közvetlen mellettem. Mit tegyek, hogy végre leszokjon erről? Nem a cigiről, mert az reménytelen, hanem arról, hogy mellettem?

Figyelt kérdés
Ha tévézek, odajön leül mellém, és az istennek nem hajlandó elmenni, nemhogy ki menni de még a folyosóra sem, ezért nekem kell kimennem. Nagyon idegesít mert utálom a füstöt. Tudom amíg otthon élek addig az van amit ő mondd, de ez már túl lép határokat szerintem. Szeretek otthon lakni nem költöznék el, de ezt így neml ehet elviselni. Ha rászólok, van amikor mérgesen, csúnyán, akkor csak kiabál. De engem az ideg meg tudna.... amikor már kattan az öngyújtó. De naponta 1-1,5 csomag cigi elfogy. Néha ha bejövök a lakásba érzem, hogy büdös van. Hiába szellőztetek. Ha olyat mondok neki, hogy például, nem e zavarja, hogy tüdőrákban fogok meghalni, annyit mond, hogy nem leszarom? vagy hülye vagyok, vagy hasonlók. Szóval nem igazán érdekli. Pedig gyerekkoromban sok bajom volt emiatt. Nincs olyan jó kapcsolatunk, de szeretjük egymást, sokat veszekszünk, de fontosak vagyunk egymásnak. Ez igazából még egy kisebb rossz... de egészségileg ez zavar..
2013. dec. 1. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Mennyi idős vagy?

A passzív dohányzás még ártalmasabb, mintha szívnád.

2013. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Mondd, hogy megszólnak, hogy mindig cigiszagú vagy.
2013. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

menj arréb és kérd meg, hogy nyisson ablakot, ha nagykorú vagy keress munkát (tudom h nehéz) és költözz el.

én is dohányzom de kint a teraszon mert a szüleim nem cigiznek és zavarja őket a füst

2013. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
22 vagyok, dolgozom, de elköltözni nem tudok. Igazából nem is szeretnék, mert szeretek otthon lakni, csak ez nekem így nagyon nem jó.
2013. dec. 1. 18:59
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Mondd meg neki, hogy legyen szíves és menjen ki arra a kis időre, amíg elszívja.
2013. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én ezt naponta nem egyszer nem kétszer elmondom neki. Megkérem, nem követelem, ameddig tudom addig szépen kérem, de egy idő után már nem lehet ezt annyira könnyen elviselni.
2013. dec. 1. 19:13
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Ha 22 vagy, akkor nem kell eltűrnöd azt, hogy anyukád úgy bánjon veled, mint egy idiótával vagy egy kétévessel. És ez nem igaz, hogy amíg vele laksz, addig az ő szava az úr, csak akkor, ha semmit nem adsz be a háztartási pénzbe (azaz ő tart el).


Nos, amikor leül melléd és kattan az öngyújtó, akkor vagy otthagyod azonnal és átmégy egy másik szobába, vagy pedig kiveszed a kezéből az égő bagót, bedobod a WC-kagylóba és lehúzod a WC-t. Ha ezért ordítozik, akkor visszaordítasz. Ha kezet merészel emelni rád, akkor vagy feljelented, vagy visszaadod neki, ott, azonnal - felnőtt ember vagy, nem kiskorú, meg kell tudnod magad védeni egy másik felnőttől, még ha az az anyád is.


Húzd meg a saját határaidat és nagyon keményen tartsd magad ehhez. De legjobb volna elköltözni. Ne keress kifogásokat, hanem menj el.


Ps: ha ti tényleg fontosak volnátok egymásnak, akkor nem volna köztetek ez az ocsmány háborúzás. Anyád rádtelepszik, elveszi előled még a tiszta levegőt is, ronda dolgokat vág a fejedhez, te pedig abban reménykedsz, hogy végre valamikkor szeretni fog?


Jó reggelt...! Fel kéne már ébredni és fel is kéne nőni lassan, nemde? Vagy pedig ne panaszkodj és csak tűrj.

2013. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%
dohányozz te is és füstölj az arcába :D
2013. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de nem ilyen vagyok. Igen akkor inkább maradok ilyen béna és eltűröm. De, ilyen tanácsot azért nem kérek, hogy üssek vissza anyámnak. Ilyet sose tennék akármit csinálna. El menni sem szerenték otthonról mint mondtam, szeretek otthon lenni, ezen kívül is vannak problémáink, de nekem jó otthon. És igen, szerintem szeret. Anyával sok gond van, sok baja van, én megértem, hogy ideges, hogy neki ez boldogságot jelent, ha elszívhat egy cigit, de már sok volt. És ezt lehetne máshogy is. Én nyugodtan szeretném ezt megoldani vele, úgy hogy ne legyen több vita. Nem panaszkodtam, tanácsot kértem. Felnőtt vagyok. Úgy is viselkedem. Ha szerinted gyerekes dolog, ha próbálok a lehető legkevesebbet morogni anyámmal, akkor oké az vagyok. Ha gyerekes lennék akkor inkább azt csinálnám amit te mondasz, hátrahagynék mindent, a hugom, a kutyáim , barátaim stb. és elmennék. Én megoldani akarom ezt, nem elmenekülni otthonról emiatt.
2013. dec. 1. 19:21
 10/16 barbii. válasza:
100%
Kérj tőle 5 percet, hogy figyeljen rád. Mond el neki az érveidet, normálisan, ordibálás nélkül, és kérd meg őt is, hogy hallgasson végig téged, kiabálás nélkül. Az érvelésen múlik minden, csak találsz olyan indokot, ami egy kicsit is meghatja. A passzív dohányzás is nagyon káros, meg büdös lesz tőle minden, dohosak lesznek a falak, a függönyök. Csípi a szemed, kaparja a torkod, még ha nem is igaz, akkor is mond neki. Arra meg ne hallgass aki azt mondja, hogy menj ki a szobából, ha a sajátodban vagy, akkor már nehogy bepofátlankodjon cigivel oda, és büdösbe kelljen aludnod. Ha nem tudod meghatni észérvekkel, akkor cselekedni kell. Nem kell feltétlenül elköltöznöd, csak mond neki azt, kezdj el pakolni. Ha tényleg szeret akkor meg fogja érteni, ha meg nem, akkor ne legyél áldozat, és ne kockáztasd a saját egészségedet és higiéniádat. Ha kell verd át, mond, hogy orvosnál voltál, és nem lettek a legjobbak az eredményeid, bármit, csak ne hagyd magad, még a saját anyádnak sem.
2013. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!