Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyanyám megbolondult. Napi...

Nagyanyám megbolondult. Napi közel 30 szem gyógyszert szed, és már egy csomó mellékhatása jelentkezett. Hülyeségeket beszél, és reménytelen, nem lehet vele beszélni. Egyedül a pénz érdekli, semmi más?

Figyelt kérdés

Hipohonder, egyfolytába orvoshoz járkál, és hiába mondja az orvos, hogy de nincs rá szüksége, addig meg orvosról-orvosra, és addig adja nekik a százezreket, amíg meg nem műtik... Már orvosa szólt, hogy állítsuk le a mamát, mert 70 évesen ennyi gyógyszer mellett ott fog maradni a műtőasztalon. Most megint 3 műtétet tervez... Epekő, viszér, és csípőprotézis. A röntgenessel is jóba vagyok, és ő is megmondta, hogy azzal a kopással, ami neki van, nem hogy nem javasolnák, de még nem is igen engednék a műtétet. De ő állítja, hogy neki a röntgenen azt mondták, hogy ez olyan súlyos, hogy azonnal műteni kell. Mondtam, hogy de mama, úgy is tudok mindent. És akkor elkezdi, hogy jajj senki se tudja milyen rossz neki, hogy mennyire fáj, hogy nem alszik, meg bár már nem is élne, meg ilyenek. Na és akkor még elvárja, hogy én menjek és üljek és hallgassam, hogy mit talál már megint ki. Azt mpondta az orvos, hogy nem hogy örülne hogy egészséges, tönkreteszi magát. Én már mndtam neki, hogy úgyis egyfolytába az orvost járja, a főorvosnak vigye be az összes gyógyszert, és nézesse meg, mert nem normális, hogy annyit szed. Álmatlanság, félrebeszélés, és még van pár mellékhatás, ami már kijött rajta. Nagyapám már nem boldogul vele. Nem lehet vele mit csinálni, én már nem is szivesen megyek, csak nagyapám miatt, ő teljesen más, ő jár hozzánk is, meg ő nem csak annyit akar, hogy ha elmegyek, hogy semmit ne csináljak, hanem gyere fiam, segítessz meg ilyenek, de ő is segít, ha valami olyan van, míg nagyanyám hogy hjajj neki milyen rossz, ő mennyit szenved. Úgy hallottam, már pszichológust is ajánlottak neki, de ő nem fogadja el az ilyeneket... Neki csak az kell, hogy műtsék, meg hogy orvoshoz mehessen. Már megint injekció kúrát akar kiíratni magának. A H1N1 idején beoltatta magát. Nagyapámat nem tudta rávenni. Ő akkor 2 hétig volt beteg, (hogy valóban-e nem tudom, mert megjátsza magát) már halálán volt. Most nem újra beoltatta magát, és rávette nagyapámat is, hogy nehogy hazavigyen valamit...

Amúgy kivetette a méhét, akkor volt valami ciszta amit műttetett, akkor még volt valami a hasánál, akkor a pajzsmirígyét, és megműttette az egyik lábát, a viszeret meg csípőprotézist.

Nem tudom, jó kategória-e, már majdnem az egészségbe tartozna.


2013. nov. 17. 21:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám is ugyanez. Nem lehet vele mit csinálni, mert a jó szóra nem hallgat.
2013. nov. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 acelsziv ***** válasza:
51%
Nemigen tudsz vele tenni semmit... Ez az Ő döntése és nincs hatalom, ami megváltoztatná ezt. Kivéve, ha ő másképp dönt.
2013. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát vele se... És mondom százezreket b..sz el orvosra. Mert ha kéne, akkor nem szólnék, de így, hogy semmi baja nem volna, így kiakaszt. Ráadásul más nem is számít neki, csak a pénz, meg hogy tanuljál-tanuljál. Meg hogy gyűjtögessem a pénzem. Gyűjtögeti a fene, hát pont nekik kéne tudni, mi lett a pengővel, vagy ma a forintnál mradunk, 25-30 éve 7.000 Ft volt egy havi bér, amiből kijött egy család, nem egyet ismerek, aki elrakosgatta akkor a 2-3 ezret, most meg van neki 2 millió max. Míg aki akkor is befektetett, vett egy házat, vagy csak valami normális, értékálló dolgot, vagy földet, az most az elit, és többemeletes luxusházakba lakik, és támogatja a családját, nem úgy, mint ők... Jó, ő is ad valamennyit, de '97-ben berakott 50.000-et, amiből ha akkor vesz 100 Ak földet, akkor most egy-másfél millió. Itt akkor hozzádvágták 500 Ft-ért Ak-ját, meg volt hogy 350-ért is. Most meg 130-150 ezer Ak-ja. Most így van vagy 70-80.000 Ft. És ők akkor is azt szajkózzák, hogy de gyűjtögessed. Erre van rákattanva. Venni akarok egy házat. De ők megpróbálnak mindenhol alátenni. Apámék is, de velük nem is tartok kapcsolatot. Nagyanyámnak része lenne benne, de nem hogy nekemadná, a, kell az ára az orvosnak. Egyedül ő vergődik, hogy adják elfele. És sehogy nem lehet vele értelmesen beszélni, mert a végén úgyis ott lyukadunk ki, hogy ő neki milyen rossz. Meg hogy mennyit kell fizetni az orvosnak. (egy fillért se kéne, van, akire mondták, hogy nem is fogadja el, meg nem is szereti. Ő neki is adott 20-at. (amúgy 50-et akart...) MAgánklinikára akart menni, ahol 1,5 millió lett volna egy műtét. És állítja, hogy nincs pénzük, meg hogy milyen kevésből élnek... Ja, kettőjük nyugdíja 160 ezer. Nem sok, mert havi 60 ezer a rezsi, mert hülye gázkazánnal kell fűteni. De nem is költenek el havi 100-at, amikor tőlünk kapnak évi 50 csirkét, az meddig elég két öregnek? Meg évi fél disznót, egy kis gyöngyi, egy kis kacsa, egy kis pulyka... Már komolyan azért kérünk pénzt tőlük, hogy ne az orvosnak vigye...
2013. nov. 17. 22:18
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Jesszus....mi hülye,elmebeteg emberek léteznek.
2013. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
És milyen érdekes,hogy vannak akik ezeket komolyan veszik!
2013. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amikor olvastam hogy kivetette a méhét rendesen felszaladt a szemöldököm.......
2013. nov. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hú, most már nem tudom, hogy vagy a méhét, vagy a petefészkét, de inkább mindkettőt. Hát igen, azt mondták/mondják rá az öregek, hogy a' se tiszta fialás volt... Mondjuk Dédinek is volt nyűgje, de 90 évesen közel se ennyi, mint nagyanyámnak 70 évesen. A végén már ő is beszedte dédipapa gyógyszereit, amik már több mint 30 évesek voltak, hogy az neki milyen jó. De ő amíg teljesen ép volt, egy szemet nem vett be feleslegesen, sőt, még amit kellett is kidobta. Nem is volt addig baja... Aztán hogy kicsit elborult az agya, csak 88 éves volt már, akkor elkezdte szedni a sok szar gyógyszert... 2,5 év alatt el is vitte. De 88 évesen még disznót etetett, kopasztott, disznóvágáson mosogatott. Amikor elkerült otthonba, előtte megfőzött 20 liter húslevest, lefagyaszotta, hogy a fia, aki vele lakott tudjon mit enni. Rétest sütött, kalácsot, pogácsát. Egyedül. 88 évesen. Na nagyanyám már úgy süti a pogácsát, hogy nagyapám megcsinálja, ő csak kiszaggatja, és jajjgat hogy hogy elfáradt. Ha nagyapám mond neki rá valamit, akkor meg a szokásos, hogy jajj megtudná ő neki is úgy fájna... Közbe nagyapám térdével tényleg baj van, egyiket megműtötték, és a másikat is meg kéne, de nem akar nekimenni, pedig neki jó lett, azóta kicsit jobban bír menni. De ő teljesen ép szellemileg is. Nagyanyám... Amit most mond, ha nem csinálod meg egyből, 5 perc múlva már úgy nem jó... De amúgy ahogy eljöttem tőlük, rakta is le a botot, és a nélkül mászkált. Régen mindig vitte magával a botot, és ha olyan ember ment, azt használta, de pl ha én mentem, meg úgy kellett leállítani, mert virágszedéskor 3x körbejárta a kertet, mire talált a temetőbe való virágot. Nagyapám nem egyszer megunta, és volt hogy nem is szólt neki, csak leszedte a virágot, ideadta, és bement szólni neki, hogy kimentem a temetőbe, vittem ki virágot. De mondom, volt munkatársa ment, bottal ment, ha az orvosnál voltak, nagyapámba kapaszkodott, míg otthon le se lehetett lőni.
2013. nov. 17. 23:16
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nagymamám is ilyen...Megműttette a szemét, mert "nem látott", azóta folyton nyavajog, hogy fáj a szeme (ezt mondjuk elhiszem) és hogy nem lát (ezt nem, mert már többször lebukott, hogy olvassa az apró betűt a dobozokon!) és hogy kiszúrja magának és akkor nem lesz gondja.


Semmit nem lehet vele csinálni, egyik füleden be, másikon ki.

2013. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Kérj egy kis gyógyszert nagyanyádtól, beszedte a tiédet is? Vagy csak elgurult? :)))
2013. nov. 18. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
vigyétek el idegorvoshoz. Ez már túl nőtt a hipochonder állapoton. Már agy érelmeszesedés tünetek
2013. nov. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!