Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós ügy szerinted ez fura?...

Anyós ügy szerinted ez fura? Vagy én reagálok rosszul?

Figyelt kérdés

Hello!

anyósom már kezdetektől rendszeresen nem akar ebédelni nálunk az általam készítettből, merthogy "nem szeretene terhelni". eddig sem csináltam belőle nagy ügyet, de már kezd piszkálni. most legutóbb jöttek segíteni, vigyáztak a gyerekekre, telefonban megbeszéltük, hogy főzök ebédet, ne hozzon (korábban hozta a kis lábasában a saját ebédjüket, persze, megkínált belőle minket is, de alapvetően maguknak hozták). erre amikor hazajövök azzal fogad,hogy a gyerekek nem ebédeltek, mert hozott virslit és azt főzte meg nekik (tökfőzelék helyett.)

(az még pluszban bosszant, hogy nem elég, hogy a virsli nem éppen egészséges és egyátalán nem ebédre való, még ráadásul meg sem főzte, csak felmelegítette vízben, nem forrt. nem örülök, hogy ilyet etet a gyerekeimmel fölöslegesen.)


igyekszem nem túl reagálni, de már kezd ez bosszantani... azon gondolkodom, legközelebb ha mi megyünk hozzájuk, mi sem eszünk az övékből, hanem viszünk magunknak, hátha akkor észreveszi magát.



2014. febr. 9. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, van olyan ember, aki nem szereti mas főztjét enni. Pl az en testvérem sem eszik meg semmit, amit nem o, vagy az anyánk főzött. Egyfajta fóbia ez nála, nem lehet vele mit kezdeni. Se fagyasztott,s e félkész termeket nem vesz meg, csak friss dolgokat használ es megvan a maga kis ritualeja is a főzéshez.


A gyerekeknek meg nem kész semmi bajuk, ha egyszer virsli te színek es nem tokfozeleket, nem kell kiborulni rajta.

2014. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Azt hittem az én anyósom csak az a ritka példány, aki hozza magával az ebédet. Bár az utóbbi időben erről leszokott, szerintem rájött, hogy amit én főzök, az is van olyan jó, vagy nem tudom, miért nem hoz már. Mondjuk nekem az a sanda gyanúm, hogy azért hozta, mert meg volt róla győződve, hogy nem tudok főzni. Hagyd a francba, annyit nem ér az egész, ha akar vigye a sajátját, a gyerekek meg egyszer kibírják, ha virslit esznek. Úgysem fogod tudni megváltoztatni, nem is kell, legalább segít, vigyáz a gyerekekre.
2014. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Csak annyit, hogy a virsli már meg van fözve, azt nem kellene fözni, böven elég megmelegíteni.
2014. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
50%

Szerintem nem normális, de ne vedd fel, ne foglalkozzál vele. Egy gonddal kevesebb, nem neked fáj, ha nem eszik. :)


De jó ötlet, hogy ti is visztek magatokkal ;)

2014. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
virsli főtt húsból van, és nem kell főzni, csak melegíteni...
2014. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi!

az a fura, hogy pl.húsvétkor vagy más ünnepkor ebédre jönnek, akkor örömmel eszi a főztömet, sőt, még áradozik is róla, meg kérdezgeti, hogy mit hogy csináltam.

csak valahogy túlzásba viszi ezt a 'nem akar terhelni' dolgot.

de akkor meg készítsen direkt nekünk valamit, amit nekünk hoz és itt is hagy.

nekem ez nem fér a fejembe, hogy csak magának hoz.

2014. febr. 9. 16:24
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Ez szerintem marha furcsa, hogy hozza külön a maga ebédjét, megkérném, hogy ne tegye.


Egyébként se a tökfőzelék, se a virsli nem túl egészséges, ha már itt tartunk - a virsli szenny, összedarált maradékhús, a tökfőzelék meg egy halom szanaszéjjel főzött tök, addig forralva, amíg minden vitamintartalma elszáll. Ha egészséges dolgokat szeretnél etetni a gyerekkel, akkor a zöldség egy jó irányzat, a főzelék kevésbé - azért volt olyan népszerű régebben, mert így a szennyet is ehetővé lehetett tenni, ráadásul laktató volt. Párolva, levesként, vajban sütve, stb. sokkal többet érnek.

2014. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, ki ne találd már, hogy a párolás, vajban sütés az alacsonyabb hőmérsékleten történik, mint a főzés :D
2014. febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem gasztro tanácsokat kért a kérdező!!!
2014. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én örülnék, ha hozna ételt, de én szeretem, amiket főz. Értem azt is, hogy sértőnek érzed, esetleg kérdezz rá, és akkor tisztázzátok a helyzetet. nyugodtan mondd meg neki, hogy rosszul esik, hogy nem eszik a főztödből ilyenkor, és hogy ez neked egyáltlán nem teher. Mondd el, hogy rendes, hogy gondol rád, de nyugodtan mondja meg, ha szívesebben eszi, amit ő csinál. nem tudom, mennyi idősek, de az idősebbek sokszor szívesen főznek és hozzák, ebből is érzik legalább, hogy tudnak valamit segíteni. Szóval szerintem nézd a jó oldalát, és emellett beszéld meg vele.
2014. febr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!