Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehet és mi az amit egy...

Mit tehet és mi az amit egy jóérzésű fiú megtehet az édesanyjáért?

Figyelt kérdés
Én vagyok a fiú barátnője 4 éve és sajnos nagyon is be lettem avatva a anyagi gondokba úgyhogy most már én kérek segítséget nekem és páromnak, hogy mi az amit még megtehetünk az anyukájáért. Egyedül nevelte anyuka a 2 fiát nagyon szegényen. Kb a házukban semmilyen felújítás nem volt immár kb. 20 éve. Se festés, se ablakfestés semmi. Semmi olyan sem amit azért különösebb anyagi ráfordítás nélkül is meg lehetett volna tenni. Párom szerint annyira elkeseredett volt a anyuka, hogy nem érdekelte semmi. Párom néha elpakolt de 1-2 nap múlva minden ugyanolyan volt ezért feladta. Általános iskola óta/mellette dolgozott. Most immár 2 éve külföldön dolgozik úgyhogy az anyagi gondok megoldódni látszanak ( ugyan ő a saját életére nem tud költeni )de a tisztaság kérdése otthon nem. Lehet, hogy a sok éves berögződést nem lehet levetkőzni egyik napról a másikra de párom anyukája nem is nagyon csinál otthon semmit. Most kitaláltuk párommal, hogy amikor itthon van szabadságon - én is kint dolgozom vele - akkor apránként javítgassuk a házukat. De mivel a szabadság rövid gondoltuk olyan dolgot azért rábízunk anyukájára, hogy pl intézzen embert aki elvégzi a munkát és vegye meg az alapanyagot. De hát természetesen semmi. Azt mondogatja amíg itthon van párom pakoljanak össze és hívjon ő embert. Attól félek nem lesz semmi a felújításból sem, mert a mi időnk kevés ő meg sajnos tehetetlen -vagy csak nem akarja nem tudom - hozzá. A párom is el van keseredve, mert sajnos mondott olyat is jobb lett volna ha árva (apukája 1 éves korában meghalt), mert akkor nem kéne még a saját anyja helyett is intézkedni. Én meg szeretném ha az ő házuk is takaros lenne és szép de az alapvető higiénia sincs meg náluk. Sose fogok ott lakni mert külön fogunk költözni de jobb lenne a helyzet ha legalább a házuk rendben lenne. Szóval meddig szóljon bele a párom ezekbe az ügyekbe? Ha nem tesz anyuka semmit (sajnos munkanélküli tehát egész nap otthon van) páromat se érdekelje? Köszi
2014. febr. 10. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az anyukának az lenne a legkevesebb, hogy intézkedik, ha már a fia veszi a fáradtságot, és anyagilag támogatná ebben.
2014. febr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én abban is benne lettem volna párommal együtt, hogy a kevés szabink alatt elmegyünk megvesszük de nem minden fér bele. Sajnos azt hiszem nekem fontosabb minden mint annak aki a házban lakik :(
2014. febr. 10. 19:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Az anyukának komoly pszichikai baja van, vagy depressziós vagy valami egyéb.

Ez nem a "nem akar" csinálni valamit, hanem a "nem tud" kategória.

Célszerü lenne elmenni vele orvoshoz és kivizsgáltatni.

2014. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És hová vigyük? Amúgy sajnos biztos, hogy nem menne :( A kiváltott vérnyomás csökkentő gyógyszerét sem szedi pedig tudja, hogy kéne. ?????
2014. febr. 10. 19:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is depressziós, illetve lehet még elfojtott gyász is. kellene beszélni pszichológussal, esetleg hozzátok költöztethetnétek egy időre...
2014. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A depresszió az elég valószínű, magunkhoz venni lehetetlen külföldön céges szálláson lakunk. Csak az a baj, hogy a természete sem a legjobb és furcsa.
2014. febr. 10. 20:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem tudtok tenni. Ő teljesen a fiára lesz utalva illetve rád is/ha eggyütt maradtok a pároddal/ amig él. Ezt ugy hivják hogy életképtelen az önáló életre mindig kell hogy legyen valaki aki elintézi a dolgait.A lakás rendbentartását nem is érzékeli viszont ha valaki megcsinálja helyette azt elfogadja. Ne próbáld megváltoztatni mert nem lehet, sajnos egyre rosszabb lesz az állapota ahogy öregszik. Bocsi hogy nem tudok jó tanácsot adni.
2014. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal. Ez már nem igénytelenség kérdése, hanem pszichés probléma. És egyedül ebből nem tud kiszállni. Alapanyag helyett inkább pszichológust keressetek neki, bár azt nem tudom hogyan tudnátok rávenni/ és ellenőrizni hogy eljár-e. Amíg ilyen állapotban van, szerintem felesleges házfelújításra költeni, mert csak lelakná a házat, nem törődne vele.
2014. febr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne a házat felújítani azzal sokast lehet dobni az ember hangulatán és mellé keresnék szakembert. Így a kettő használhat. A testvére párodnak nem tudná többet látogatni?
2014. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyuka nem fog változni, ha tenni akartok valamit azt úgy kell tervezni, hogy csak ti csináljátok. Sajnos az ilyen pszichés betegekkel az a baj, hogy amíg ő nem akar változtatni a dolgokon, és nem látja be, hogy vele baj van, addig semmi esély a javulásra. Elvihetitek orvoshoz, egyszer talán el is megy, de aztán nem fog. Túl régóta ilyen ahhoz hogy változzon. Ahogy Osho mondja, "a munka pont ellentéte a csokoládénak, nagyon könnyű leszokni róla, de nagyon nehéz vissza szokni rá".
2014. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!