Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért viselkedik igy az anyosom?

Miért viselkedik igy az anyosom?

Figyelt kérdés

Minden vasárnap anyosoméknál vagyunk de engem már a rosszullét kerulget ha rá gondolok hogy nem sokára vasárnap.(mielott megkérdezitek miért,leirom:mi városban élunk mostmár 5éve de a férjem még mindig nem szokta meg o az a tipikus "falusi tipus" aki szeret butykolgetni,vagy bármit csinálni a lényeg hogy kint legyen.Nem szereti a várost teszem hozzá én sem de a munka miatt vagyunk itt késobb majd szeretnénk egy kis házat épiteni falun.A másik oka pedig az hogy a férjem egyszeruen imádja az anyját tehát muszály mennunk.)

Imádtam én is kb. addig amig 1éves lett a fiunk akkor teljesen "megbolondult".

Mindent elkovet azért hogy a gyerek rá és kizárolag csak rá figyeljen.Még mindig nyávogos hangon beszél vele holott már 3 éves.Tavaly nyáron az udvaron ultek az ablak elott én meg bentrol hallottam ahogy azt mondja a fiamnak hogy "akkor ahogy megbeszéltuk csak a mamussal gyere bicajozni anyával ne,és csak a mamust szeresd anyát ne jo"!Vagy ha épp mennénk haza elkezd nyivákolni a gyereknek hogy "jajj kincsem ne nemj még marad itt mamussal gyere itt leszel velem"

Cukorkával,csokival,tomné álandoan.Multhét vasárnap mikor odaértunk mondja a gyereknek hogy "gyere ide mamushoz vegyelek fel" gyerek mondja hogy nem erre o "ha idejosz hozzám kapsz meglepetést meg cukrot"

Ebéd után mondom a fiamnak hogy mennyen egy kicsit ki apával sétáli erre odasugja a gyereknek hogy "gyere inkább a szobába velem és adok csokit"

Folyton bujik a gyerekhez és észre vettem hogy ilyenkor mindig fél szemmel engem figyel és mosolyog az orra alatt mintha azt akarná mondani hogy látod o csak az ényém.

Szerintem ez nem normális viselkedés se anyukámat se más nagymamákat nem láttam még igy viselkedni az unokájukkal.Arra gondoltam hogy talán kompenzálni akar.Mindig is lány gyereket szeretett volna de 2 fia van.Amikor megtudta hogy a második gyereke is fiu lesz (ez a férjem) annyira sirt az orvostol kijovet elutotte egy bicaj.Amikor a férjem kicsi volt nagyon sokat verte,volt olyan is annyit rugdosta hogy elvesztette az eszméletét és a nagybátjának kellett leszedni rola.Ha esetleg valami olyat mondott ami az anyjának nem tetszett megfogta az arcát és szinte csontig belemélyesztette az arcába a kormeit.A férjemnek ettol mai napig tiszta heg az arca.

Amikor ezt nekem a kapcsolatunk elején elmontda a férjem teljesen megdobbentem és találkozni sem akartam egy ijen novel.Végul is 1 éve voltunk egyutt mikor eloszor találkoztam vele.Aztán megismertem és elfogadtam hogy az már mult és o más ember lett.Nyugtatokat szed még most is.Arra gondoltam hogy talán ezért akat tudat alatt vagy tudatosan nem tudom kompenzálni és ezért szereti olyan betegesen az unokáját.Mi a véleményetek?



2014. febr. 13. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ritkítanám a találkozásokat és helyretenném az agyát. Azaz, elmennék magamban és megmondanám neki, hogy vagy normálisan viselkedik és nem hangolja ellenem a saját gyerekemet, vagy nem fogja sűrűn látni. Ez beteges féltékenység, kisajátítás semmi egyéb.
2014. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

1.) Minek mész akkor oda?

2.) Minek engeded a gyereked?

3.) A férjed ilyen gyerekkor után is annyira imádja az anyját, akkor menjen egyedül!

4.) A férjed ne legyen tutyi-mutyi, hanem álljon ki melletted és a gyereke mellett!

5.) "Muszáj, menjen, idejössz, ilyen" --> gyúrj rá a helyesírásra!

2014. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Anyósod pszichopata. Azok ilyen gonoszak és alattomosak.

Ritkítsátok a látogatásokat.

Szervezz vasárnapokra más programot is, ami a gyereknek hasznos: uszoda, kirándulás, néptánc, múzeumok, lovaglás, stb.

Beszéld meg a férjeddel, hogy ez így nem jó életforma, hogy minden hétvégén ugyanott vagytok.

Ne nagyon emlegesd a mamáját, ne szidd, ne erre hegyezd ki.

Kezdjen el sportolni a kicsi, az ő korábban is van már rendszeres sportfoglalkozás.


Szüksége van a készségfejlesztésre, mert a bölcsiben, oviban egyelőre ez még nem alakult ki, mivel szétverték 1990 és 2010 között: megszüntették az iskola előkészítést.


A következő 3 évben erre kell koncentrálni.

Vegyetek neki kerékpárt és menjetek hárman ide-oda kerékpározni. Javaslom, hogy kisgyermekes ismerőseiteket is vonjátok be, szervezz jópofa családi bulikat: kerékpározás, a szabadban étkezés stb.


Szép lassan kivonod így a családodat a gonosz nagyi bűvköréből.

Elég egy hónapban egyszer menni.

Ha a férjed mondjuk, kétszer-háromszor is menne, ne tartsd vissza.

Mondd, hogy menjen nyugodtan, de a gyereket te addigra már lelkesítsd fel valamelyik remek programmal.

Ti ketten a kicsivel oda mentek, a férjed a mamájához.


Egy hónapban egyszer meg mind a hárman a mamához.


Okos legyél, egészségesen rafinált: ne hagyd, hogy elválasszon benneteket egymástól!

2014. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy horror! És a férjed a köröm bemélyesztése ellenére imádja az anyját ? És hol van az anyós férje, a nagyapa (vagy ő már megette a gombát) ?
2014. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as nagyon jó amit írtàl köszi szépen a tanàcsot.

4-es pontosan horror ez az egész.Nem tudom miért imàdja mindezek ellenére is az anyjàt.Egyszer beszéltünk erröl a témàról akkor amikor mindezt elmondta azota ö nem beszél én pedig nem akarok kérdezni.Hàt a papa bàr nem értem hogyan de szerintem mindent csendben végignézett ö egy nagyon nagyon kedves csendes,nyugodt ember.Bàr lehet hogy nem tudta és az anyós valamit bemesélt neki hogy miért olyan a gyerek arca.

Érdekes az is hogy úgy bànik a férjemmel mintha kisgyerek lenne olyan mintha most akarnà elkényeztetni.Kb.fél éve a férjem kitalàlta hogy akar venni màsik autót nézegette az interneten mutatta az anyjànak is màsik héten mikor mentünk màr ott volt az auto megvette neki.Mindent megcsinàl neki.

A màsik dolog meg hogy mindenki úgy tesz minta meg se történt volna ez ez az egész multkor pl. meséli hogy képzeljem el làtta hogy az utcàjunbol az egyik anyuka ràcsapott a gyereke seggére és hogy ö nem érti hogy lehet egy kisgyereket bàntani.Gondolom amugy hogy ö nem is sejti hogy én erröl tudok bàrmit is.

2014. febr. 13. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd meg a 3-as tanácsát,hasonlót akartam én is írni.

Nem normális amit csinál,alattomosan próbálja ellened nevelni a gyereked.

Védd meg,kicsi még a nagyi ellen.

2014. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, anyósodnak a pszichiátrián lenne a helye, nem a gyereked közelében! Én egy percig sem hagynám vele egyedül, ha pedig olyat mond a gyereknek, ami neked nem tetszik, fogd meg a gyereket és menjetek el. Anyósodat pedig én a helyedben felvilágosítanám, hogy fejezze be a hülyeségeit, különben ritkábban fogja látni az unokáját. Nyugodtan mondd meg neki, ha valami nem tetszik, a gyereked egészségéről van szó. Van az a helyzet, amikor sajnos vállalnunk kell a nyílt konfrontálódást, különben sosem lesz vége, vagy esetleg rossz vége lesz.
2014. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Én se értem minek mész oda.

A férjednek meg pszichológusra van szüksége, mert nem normális, ha egy ilyen szörnyeteget szeret. Nyugodtan küldd el kezelésre.

2014. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!