Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyósom az én...

Mit tegyek, ha anyósom az én gyerekeimmel úgy viselkedik minthogyha az övéi lennének?

Figyelt kérdés

Amikor megszületett a férjem akkor anyósomat elhagyta a férje(meg tudom érteni)akkor már 3éves volt a férjem nővére,de anyósom nem maradt otthon velük hanem elment dolgozni és az anyja nevelte fel a gyerekeit(együtt laktak,mert az anyósom anyját is elhagyta a férje)Sajnos a válság miatt nem mertünk a férjemmel kölcsönt felvenni,hogy házat tudjunk venni ezért itt lakunka anyósoméknál,de már teljesen ki vagyok készülve mert az én gyerekemmel viselkedik úgy minthogyha az övé lenne,akinek van gyereke az biztos tudja milyen érzés az,ha látja,hogy a gyerekét el akarják szedni tőle.

Szintes hátban lakunk,mi vagyunk az emeleten,és ha lent van a kisfiam(2,5 éves)és hisztizik,hogy ő fel akar jönni anyához akkor ne engedik fel és azt mondják a gyerekemnek,hogy most ne menj fel anya had pihenjen,de én nem kértem őket erre,ilyenkor csak akkor engedik fel,ha erélyesebben le van szólva nekik,hogy te enged már fel a gyerekemet!amikor a fiam még kisebb volt akkor meg állandóan anyát mondott mama helyett,úgy,HOGY ÉN OTT ÁLLTAM MELLETTE!!!!!!!Akkor állandóan ránk szól,hogy ezt meg azt ne csináld azzal a gyerekkel és sorolhatnám,sorolhatnám.

Az egészben az a vicces,hogy mivel ő nem nevelte a sajátjait ezért halvány gőze sincsen a gyereknevelésről 2xkérdeztem meg tőle valamit akkor is csak hebegett-hápogott azt sem tudta mivel vágja ki magát,hogy ne mondjon hülyeséget.

Én nem vagyok egy elveszett ember,talpraesett és tapasztalt ember vagyok sajnos az élet már 14 éves koromban megtanított a kemény életben maradásra,3 kistestvérem van akiket szinte én láttam el hosszú évekig,úgy,hogy amíg ők oviban voltak én iskolában,délután én voltam a 3 gyerekkel estig amíg el nem aludtak este meg sokszor éjjelekig dolgoztam,hogy ki tudjam járni az iskolát,úgyhogy nagyon kemény életem volt,de nem bánom mert nagyon sok mindent megtanultam és anyósomékat bánta az,hogy még álmomban is fel tudnék nevelni egy gyereket és,hogy nem vagyok olyan elveszett mint amilyennek látszom.

Annak ellenére,hogy keményen bánt velem az élet mindig tudtam nevetni,mindig nevetéssel küzdöttem le a nehéz órákat,napokat,de amióta itt lakom anyósomékkal egy megkeseredett szomorú,depressziós ember lett belőlem amit sosem akartam,tudom,hogy megoldásként csak az elköltözés a legjobb,de hogyan,ebben a világban ki mer kölcsönt felvenni?Teljesen el vagyok keseredve,mit tehetnék szerintetek ebben a helyzeteben???

Szeretném,ha az én gyerekeim az enyémek lennének és nem az anyósomé,ez csak nem bűn,vagy az????


2009. júl. 10. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Anyosod valoszinuleg kompenzalni szeretne, ha mar a fiat nem nevelte, legalabb a fia gyerekeit nevelni szeretne.


Az, hogy anyanak szolitattja magat, tenyleg durva, ezt meg kell neki mondani szepen, kulturaltan, hogy ne tegye. Mondd neki, hogy nem akarod, hogy ossze legyenek zavarodva a gyerekek, hogy akkor most kit kell anyanak hivni. Ez hiheto es jogos is, igy nem kell neki beszolni.


Mondjuk az, hogy hagyni akar pihenni, szerintem jofejseg tole, en ezt nem irnam a rovasara. Jot akar.

2009. júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek albérletbe. Másképp nem lesz vége. Hidd el, jobb távolról szeretni egymást, mint közelről gyűlölni. Nincs értelme hatalmi harcba bonyolódni, és ha idősebb lesz a gyermek, még rosszabb lesz. Sok sikert.
2009. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudjátok oldani mindenképpen menjetek albérletbe!Anyósod teljesen össze fogja zavarni a kicsit és kezelhetetlen lesz majd 4-5 éves korára.Mert nem tudja majd kinek fogadjon szót.Mert amit te megtiltasz azt az anyósod megengedi neki.És te leszel a "rossz" a szemében.Ne várd meg!Találjatok megoldást!
2009. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,nekünk is ez a tervünk a közeljövőben csak sajnos egy nagyobbacska faluban lakunk és itt nem olyan egyszerű albérletet találni!
2009. júl. 11. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!