Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek az apósommal?

Mit tegyek az apósommal?

Figyelt kérdés

Az apósom 56 éves. Munkát már nehezen talál, mindenhol a próbaidő után kiteszik, így pénze sincs soha. Albérletben lakik, de márc. 1-el ki kell költöznie, mert eladták a lakást. Kiérdemelné a legpocsékabb apa címet...Számtalan volt feleség, számtalan gyerek, akikre nem kíváncsi. (Hozzátenném, hogy minden feleség azért vált el tőle, mert folyton csalta őket..nekünk mutogatta a legújabb barátnői fényképét..néha elég gusztustalan képeket..és még büszke is volt erre) A volt feleségei már beperelték az elmaradt gyerektartás miatt, amit az anyukája lakására terheltek, mert a felét megörökölte. A férjem az egyetlen gyereke, aki szóba áll vele, bár nem értem néha miért, hisz vele sem törődött soha, és a férjem amint lehetett lelépett tőle. Az apósom pár hónapja nagy sz@rban van a munkanélküliség, a lakás miatt..eddig havi 10-20.000 Ft-ot tudtunk neki adni, de most már azt akarja, hogy mi találjunk neki új albérletet, természetesen fizessük a kaukciót, mi fizessünk a bútorszállítást, találjunk helyet a bútorának, persze a tárolásért is mi fizessünk...Tudja, hogy van félretett pénzünk, mert 1 héten belül hitelt kell felvennünk lakásvásárlásra, amit nem halogathatunk, az adásvételi szerződés már megvan. Félre tettünk az ügyvédre, költözésre, értékbecslésre..aki vett lakást, tuja milyen kiadással jár. És most az após elvárja, hogy mi rendezzük az életét anyagilag....A saját anyja nem hajlandó segíteni neki, mert milliókkal húzta le az évek során. Az apja halála után is csak az örökségét akarta a bankból, más nem érdekelte....

A férjem már azon gondolkodik, hogy adjon neki megint pénzt...nem keveset..

Nem tudom mit tehetnék, hogy az apósom ne minket nézzen fejős tehénnek! Nem szeretnék egy ilyen ember miatt összeveszni a férjemmel, de nem tudom mit tegyek!!!


2014. febr. 19. 06:05
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Oké dragam, akkor innentol kezdve az en szüleimnek pont ugyanannyit fogunk adni, mint a te apadnak. Ja, hogy akkor nem tudunk megélni? Akkor vege, nem penz éljük tovább, a sajat életünket éljük es pont. Oldja meg a gondjait, volt ra jópár eve.
2014. febr. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Tudjátok mit? Az elsőnek tök igaza van, hiába pontoztátok le. Vagy a kérdezőék nyugodtan hagyják, hogy az após hülyét csináljon belőlük.

Mi az, hogy egy 56 éves ember nem hajlandó dolgozni? Nyilván azért teszik ki próbaidő ALATT, mert megérdemli. Egy eset még oké, előfordul, de ha sorozatos, akkor nem az élet kegyetlen és nem a főnökkel van baj. Ha próbaidő UTÁN teszik ki, akkor meg lehet menni munkaügyi bíróságra.

2014. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal.


No meg annyit még közölnék drága urammal, hogy támogathatjuk az apját annyival, amennyivel a többi gyereke is hozzájárul.

Miért ti rúgnátok fel az egész életeteket.

Ha a férjed lenne az egyetlen gyereke, akkor még lenne rá esély, hogy nem csak apósod a hibás a kialakult helyzetért, no de így, hogy ennyi gyerek közül egyik se áll vele szóba, elgondolkodtató.


Hanyagoljátok az öreget.

1. amit előttem javasoltak, anyudéknak is annyi jár mint az apjának

2. Annyit adtok, amennyit a férjed tesói is bedobnak a közösbe.

2014. febr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha elmegy az alberletbol, a kauciot visszakapja.
2014. febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Te jó ég!!!! Én már ott fennakadtam, hogy eddig is havi 10-20 ezerrel támogattátok..... Soha nem adnék egy forintot se!!!
2014. febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjed normális egyébként??!! Megvan az adásvételi az új lakásotokra, nyilván előleget is fizettetek már, és ezeknek az elvesztését is megkockáztatná, hogy egy ilyen embernek adja oda a pénzeteket? Igaza van az egyik válaszolónak, az eddigi segítség is teljesen érthetetlen, éppen ideje, hogy kiállj magadért (magatokért).
2014. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mit tehetnék, hogy az apósom ne minket nézzen fejős tehénnek!"


Beszéljétek meg, hogy nem adtok neki. Amíg adtok, addig nem fog semmi érdemleges történni, mert "úgyis van pár marha aki mindig ad pénzt, minek dolgozzak..."


"A saját anyja nem hajlandó segíteni neki, mert milliókkal húzta le az évek során. Az apja halála után is csak az örökségét akarta a bankból, más nem érdekelte."


Ennek tudatában MIÉRT akartok neki segíteni? Ezt ti is tudjátok nagyon jól, akkor meg? Párod normális?? Én ilyennek a büdös életbe (elnézést) egy fillért nem adnék. Az meg nem véletlen, hogy próbaidő alatt mindenhonnan elküldik. Gondolom dolgozni nem akar, csak várja érte a pénzt.


Szerintem mindenképp beszélj a pároddal, mert az nem állapot, hogy a felelőtlen, trehány, dolgozni nem akaró, és élősködő após tőletek várja el azt, hogy eltartsátok, és a párod még adni is akar neki, amikor gondolom az egész család tudja, hogy miket művelt az apósod.

2014. febr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért is dolgozna, amikor kizsigerelheti a gyerekét és annak családját?

Némely anya/apa a szülő szó megcsúfolása!


Kérdező, el kell magyarázni a férjednek, hogy házasságban minden közös, tehát ő nem a saját pénzét adja "apukának", hanem a tiéteket. Ha a sajátját akarja, akkor el kellene költözni, egyedül élni, így aztán azt csinálhatna a pénzével, amit szeretne. Ha az utcára akarja juttatni magát, az is megtehetné.


Mit szólna mindehhez fordítva? Igen, meg kell neki mondani, hogy pl. 20 e-t akarsz adni apádnak, rendben, de ide mellé leteszed a másik 20ast, az pedig az én szüleimé, sőt, összeírnám, mennyi ment el a kedves papára, aki mindezt nagyon megérdemli, és letenném elé, hogy az én szüleimnek is jár, hiszen ők is idősek már.

Mit szólna ugyan?

Meg lehet, ha egy összegben látná, elgondolkodna kicsit, bár, aki ilyen mértékben nem normális, hogy képes a saját egzisztenciáját-létét veszélybe hozni, azzal nem tudom, mihez lehet kezdeni?


Mi lesz, ha majd a hitel törlesztőit fogja apukának átpasszolni?

A férjeddel van baj, nem is annyira apóssal, aki tulajdonképp idegen a férjednek, hiszen egy szülő nem att=ol lesz szülő, hogy mgcsinálta majd elrúgta, hanem, hogy felnevelte, támogatta a gyerekét. Az ilyen ember várhat el viszonzást, nem az ilyen alakok, akik megcsúfolói a szülői magatartásnak!


A férjed, ha felnőtt ember (nyilván az), mindennek tudatában kellene hogy legyen és nem kellene kihasználnia olyanokat, akik neki csak jót tesznek, segítenek, akik őt támogaják, amiben csak lehet - jelen esetben téged! Veled szemben a minősíthetetlen "apjának" kedvez, téged meg semmibe vesz.

2014. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veletek. Én már szóba sem állok apósommal. Kikaparnám a szemét, ha találkoznánk. A férjem nagyon jó lelkű, amit próbálnak kihasználni. De most már ő is azt mondta, hogy elég volt ebből..Utoljára segítettünk az apján. Kapott 70.000 Ft-ot, de csak kölcsönbe. Ha nem fizeti rendesen vissza, többé nem segítünk neki..ezt a férjem mondta, belátta, hogy hitel mellett már nem tudunk neki adni, ezt apósnak is elmondta. Ha apósom ezek után is pénzt akar, el fogom küldeni melegebb éghajlatra, ha tetszik a férjemnek, ha nem!
2014. márc. 17. 05:34
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kapott 70.000 Ft-ot, de csak kölcsönbe"


Ne haragudj, de jó nagy hülyeséget csináltatok megint. Ilyen háttérrel szerinted vissza fogja (vagy egyáltalán szted vissza akarja) fizetni? Ne legyetek már ennyire naivak...szóval az após elérte a célját, ismét legombolt rólatok 70ezer forintot. Én egy forintot sem adtam volna neki. Aztán majd később megint adtok "most adtunk de ha nem adja vissza akkor tényleg ez lesz az utolsó" címén ?

Após azért néz titeket fejőstehénnek, mert ti úgy viselkedtek. Nem akarlak megbántani, de ezt tényleg nem kellett volna már.

2014. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!