Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen nagypapa az ilyen?

Milyen nagypapa az ilyen?

Figyelt kérdés

Apósommal volt egy vitánk, mert mindig részegen jött látogatni a kicsit, aki most egy éves, és akkor is mindig részeg volt, mikor mi mentünk. A férjemmel megbeszéltük, hogy semmi baj, ha változtat, minden rendben. Azóta a férjem elvitte egyszer a gyereket hozzájuk, de akkor is ittas volt, pedig már előtte nap mondta, h mennek...

Eljöttek a gyerekkel, de nem haraggal, csak mondta, h inkább eljönnek haza. Azóta, már majd 3 hete, se egy telefon, h mi van a gyerekkel, semmi. Nem tudom, mit kéne még tenni, vagy egyáltalán kéne-e tenni valamit?


2014. febr. 20. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen nagypapa az ilyen?" - Alkoholista.

"Nem tudom, mit kéne még tenni, vagy egyáltalán kéne-e tenni valamit?" - Sajnos nem tudsz mit csinálni, főleg ha régóta iszik. Az alkoholizmus betegség, súlyos függőség amit a beteg akarata, orvos és megfelelő gyógyszerek nélkül lehetetlen kezelni. Lehet esetleg szólni neki, hogy keressen fel egy orvost, aki segít az italozási problémáin, ugyanis amíg ezek meg vannak hiába való minden. Sajnos. Tapasztalom. Sok éve.

2014. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ő csak hétvégente iszik, hétközben soha. Viszont mi csak hétvégén tudnánk menni a gyerekkel. A leginkább az bánt, hogy nem is keresi, egy telefont sem enged meg magának, hogy mi van vele, és ezt nagyon sajnálom.
2014. febr. 20. 13:13
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
És te hányszor hívtad a 3 hét alatt?
2014. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a maival együtt 4szer, nem veszi fel. Sógorom szerint megbántódott, vagy nem tudom. A férjem is hívta párszor, neki se veszi fel.
2014. febr. 20. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért aki "csak" hétvégente iszik az nekem elég messze van az alkoholistától. Az alkoholista nem bírná ki, hogy 5 napig ne ígyon.
2014. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok, azt nem tudtam, hogy csak hétvégén van lehetőség találkozni. Ha csak hétvégente iszik, akkor én sem tartanám valószínűnek, hogy alkoholista, viszont akkor ebben az esetben valahogy meg kellene vele beszélni, hogy amikor megy az unoka hozzá, vagy ő jön az unokához, akkor ne igyon. Közösen a pároddal együtt leülnétek vele és megbeszélnétek, hogy pl. következő szombaton mondjuk reggel 10-től fél 12-ig mentek őt látogatni, addig ne igyon. Ezt meg kell értenie a nagypapának is.
2014. febr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Ez tévedés, hogy nem alkoholista! Ha nem bírja ki, hogy ne rúgjon be mikor találkozik az unokájával, akkor igenis alkoholista! Szerintem mondjátok meg neki, hogy ne igyon, mikor a gyerekhez jön, ha kibír egy héten öt napot, talán kibír még egy pár órát. Valószínűleg meg fog sértődni, de ez remélhetőleg elmúlik, és megérti, hogy mit kértek tőle.
2014. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én most az alkoholizmus témához, tök függetlenül:

Aki tényleges alkoholista, az nem bírja ki 5 napig pia nélkül. Tudom, mert tanultam róla. A tartósan beteg alkoholistától, ha megvonják az alkoholt napokra, nem csak hogy "rosszkedvű lesz", vagy nem bírja, hanem bele is halhat nagy eséllyel, ugyanis létezik egy delirium tremens nevű állapot, ami az alkoholhoz szokott szervezet olyan állapota, amit a hirtelen, napokig tartó alkoholmegvonás okoz. Ez az állapot, jó eséllyel halálos, a szervezet magát pusztítja el.


Értem, hogy lehet, hogy neki hétvégén alap a pia, de az unokája nem az? És még ő mondogatja, hogy így meg úgy imádja.

2014. febr. 20. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Igazság szerint, azt nem értem, hogy ha valaki iszik hétvégén, annak miért kell azt jelentenie, hogy le is részegedik? A "csak hétvégén iszik" az én értelmezésemben annyit tesz, hogy megiszik 1 doboz sört mondjuk. De hogy minden hétvégén akár ti mentek hozzájuk, akár ő megy hozzátok, részeg, az már nem normális. Főleg, hogy a kicsi unokáját megy elvileg meglátogatni....


Mellesleg, miért kéne a kérdezőnek egyáltalán felhívnia egy részeges disznót, aki nem képes az unokáját és a gyerek szüleit annyival megtisztelni, annyira nem fontos neki a gyerek, hogy józan maradjon? Kinek kell az ilyen ember társasága? Kinek jó ez? A gyereknek biztos nem.

2014. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!