Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehetséges, hogy anyós a...

Lehetséges, hogy anyós a lányának gyerekét jobban szereti, mint a fiának a gyerekét?

Figyelt kérdés

Anyósomnak a fia a párom, mi olyan 10 percre lakunk. Illetve vagy a lánya (2 gyereke van), akik olyan 1 órára.

Anyósom mindig is olyan "rohan mert ezer dolga van" típus volt. Egy-egy látogatása mint egy szélvihar, jön, panaszkodik, babázik kicsit és már megy is, és mindez max 1 órában a legextrémebb időpontokban. Az este 11-kor telefonálok simán belefér neki.

A lányának gyerekéhez viszont rendszeresen jár, rendszeresen elviszi egy babatornás kurzusra az unokát, ez az ő nagyi-unoka foglalkozásuk, rendszeresen jár a lányához vigyázni a gyerekekre amíg ő el tud ugrani pár órára valahova. Sőt, a lánya nála szokta hagyni a gyerekeket fél napokra simán, amíg dolga van.

Na most nálunk akkor jön amikor akar. Csak annyit kértem szóljon előre. De általában csak beugrik egy fél-egy órára, aztán már viharzik is el. A babám nem igazán ismeri, rövid ideig elvan a kezében, de elég hamar vissza akar jönni. Az elején még láthatóan félt is tőle, de most már egészen kezdi megszokni.

Anyós kijelentette karácsonykor, hogy "na idén majd egy szoros kapcsolatot fog felépíteni ezzel az unokájával", de igazából azóta sem lett jobb. Jön heti 1-2-szer, de csak beugrik és inkább csak mesél a munkájáról és a sok fontos dolgáról. (megjegyzem érdeklődni nem szokott, a babáról sem nagyon kérdez)

A viszonyom anyóssal egyébként nem rossz, de nem is jó. Olyan semmilyen, meghallgatom, udvarias vagyok vele, aztán már megy is. Néha szokott keresztbehúzni nekünk a szervezéseivel meg imádja a fiát ugráltatni a legfurább dolgokkal is (kb akármi van vele, a fia oldja meg mert hivatalos szervnél dolgozik azért ő biztos tudja mit kell tenni), de meg szoktuk oldani valahogy.


Lehetséges, hogy szimplán csak jobban szereti a lányának gyerekeit mint a fiának a gyerekét?


Nekem egyszer valaki azt mondta, hogy a lányod gyereke mindig is közelebb áll hozzád, mert az olyan "mint a testedből test lett dolog" és a fiad meg kvázi nem szült gyereket.


Mi a véleményetek?


Egyébként nem bánom, hogy így alakult, lehetne rosszabb is. Csak rosszul esik, hogy úgy látom szerethetné jobban is ezt az unokáját. A másik unokái bújnak hozzá, láthatóan jó a viszonyuk. Az én lányom viszont csak néz és eljátszik vele mint egy idegennel.



2014. febr. 24. 17:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
41%
Igen,nekem is ez a tapasztalatom a családunkban.Régen nagyon bántott, mára már nem foglalkozok vele.Anyósomék mindig is jobban szerették a két lányaik gyerekeit, mint a mieinket.A férjemnek egy nővére,és egy húga van.A férjem mindig kakukktojásnak számított, pedig általában a fiúgyerek a kedvenc...nekünk született először fiunk a családban a 3 testvér közül,mégse volt becsben soha.Ez fájt nekünk,de mára már felnőttek,és ők sem foglalkoznak különösebben anyósommal.
2014. febr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%

Mamámnál is úgy van, hogy 2 lánya (nagynénéim) gyerekeit imádja, én meg le vagyok sz.rva, mert én a fiának vagyok a gyereke.

23 évesen azt mondhatom, hogy nem szeretem apukám anyukáját, 1 éve nem láttam, telón is max egy évben 2x beszélünk ha muszáj.

Nem alakult ki közöttünk az a mama-unoka viszony. Ez van. Én nem erőlködök senki szeretetéért.

2014. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
69%
Nàlunk is így van. Sógornőm gyereke mindig az első minden téren. Pl. hozzánk nem jön, mert fáj a dereka, aztán kiderül, hogy a másik gyereket vitte kirándulni. Ha mi megyünk, mindig ott a gyerek.
2014. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Talán csak szerencsések vagyunk, de én ezt sosem éreztem. Anyósomnak két fia, egy lánya van, de sosem tett különbséget az unokák között
2014. febr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
42%
Van olyan, hogy a nagymama az egyik gyereke gyerekeit jobban szereti, mint a másikét. Kívülállóként tudok ilyen esetet: egy ismerősöm a saját bevallása szerint is sokkal többet ad a fia gyerekeinek, mint a lányáénak. De amúgy is sokkal többet viszi magához a fia gyerekeit, többet vigyáz rájuk, a lányáéval sokkal kevesebbet foglalkozik.
2014. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Hát lehet jobban örültem volna, ha inkább lehurrogtok, hogy én látok rémeket. :-( Ezek szerint jó lehet a megérzésem.


De ez nagyon fáj nekem. Nem is anyós miatt (konkrétan semmilyen érzésem nincs iránta), hanem hogy a fiát bántja meg ezzel (nagyon szereti az anyját) és az unokáját is, majd ha nagyobb lesz.


Tudok tenni valamit, hogy jobban szeresse ezt az unokáját?

2014. febr. 24. 17:51
 7/30 anonim ***** válasza:
53%

Nekem még csak a lányomtól van unokám,de annyit már most biztosan állíthatok,hogy sem a leendő menyem terhessége sem a szülése nem fog ennyire,hogy is mondjam,központi dologgá válni számomra,mint a lányomé! Arra ott van az ő anyja!:)Az unoka az már más kérdés! Ez az első lesz mindig a szívemnek a legkedvesebb,mert vele éltem át először a nagymamaság érzését,de nem hinném,hogy a többit majd nem fogom ugyanennyire szeretni! Ennek alapfeltétele az lesz,hogy én is teljesen biztos legyek benne,hogy a fiamtól van a gyerek! Tudom sértő a feltételezés is,de ez van!A másik a menyemmel való viszonyom! Ha ez majdan inkább iszony lesz,akkor nem garantálhatom én se,hogy annyit fogok járni majd hozzájuk,mint a lányomékhoz! Félreértés ne essék,nem telepedtem rájuk,hetente-kéthetente megyek és persze akkor ha szükség van rám!

Érdekes dolog ez,de csak az értheti,hogy mi zajlik le egy nagyi fejében aki átélte!:)

2014. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
44%
Utolsót hiába pontozzátok le valahol igaza van. Szülésre sem az anyósodat hanem az anyukádat hívnád be.
2014. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

szerintem simán lehet, hogy a mamák jobban szeretik a lányuk gyerekét. Egyszerűen azért, mert a lányuk a terhesség alatt végig tőlük kértek tanácsot, és sokkal intenzívebben élik meg már a magzati korban is a mamaságot mint a menyük esetében. Persze biztos vannak kivételek, de engem biztos nagyon zavarna, ha anyósom tapizná a hasam és ha anyukám nem, plusz minden nyavalyámmal őt kérdezném.


De ez csak tipp mert anyának lány tesója van, apa meg egyke így nem látok ilyesmit élesben :)

2014. febr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Tényleg van benne valami, általában az anyukák a lányaikkal belsőségesebb viszonyt tartanak fenn, így az unokával is könnyebben tudnak foglalkozni, de szerintem nem jelenti feltétlen azt, hogy az unokát kevésbé szereti, ha a fiáé. Nálunk pl. én vagyok a lány, anyukám bármikor jöhet hozzám unokázni, fesztelenebbül segít a háztartásban, előtte nem ciki szoptatni. Bátyám feleségével nyilván feszélyezettebben érzi magát, csak akkor mer menni, ha előtte jópár nappal megbeszélik, és nem mer a háztartásba belenyúlni ott. De mindkét unokát ugyanúgy szereti, ez biztos. Az unokának meg az számít ki mennyit van a közelébe.
2014. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!