Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt a barátom...

Miért csinálja ezt a barátom anyukája?

Figyelt kérdés
16éves lány vagyok és van egy velem egyidős barátom akivel 2 éve vagyunk együtt. Az utóbbi időben nagyon sokat veszekszünk és legtöbbször az anyukája miatt. Nekem az a problémám édesanyjával hogy nem a szemembe mondja meg ha baja van velem hanem vagy a barátomnak aki vagy elmondja vagy nem(mondván hogy nem akar veszekedni) vagy nem mond semmit csak oknélkül bunkó velem. Nem tudja elviselni ha a barátom nem vele hanem velem akar elmmeni pl. nadrágot venni és hisztizik hogy én keresztbe tettem neki. Nem tudom, lehet én vagyok a fura de szerintem egy 16éves gyerek (főleg ha barátnője van) nem az anyjával fog vásárolni menni. Én megtudom érteni az ő helyzetét, hogy a barátom az egyetlen kicsi fia (egyke gyerek és énnis az vagyok :/) de ha nem én lennék akkor ott lennének a haverjai akikkel ugyanúgy elmászkálna. Szóval nagyon zavar hogy csak úgy oknélkül bunkó velem. :/ Soha nem csináltam semmi olyat ami szerintem bánthatná, mimdig segítek neki, barátomat is nyúzom hogy tanuljon mert tudom, hogy a szüleinek ez a legfontosabb és egyszerűen nem értem mért ilyen velem. Szerintetek mi ennek az oka? Csak az anyukája ilyen, az apjával kijövök.

2014. febr. 28. 06:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem esett még meg vele olyan hogy a (pici) fiát elválasztják tőle. A barátodnak kéne vele megbeszélni hogy ő már nem kisfiú.
2014. febr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Barátod anyja nyilván némileg több élettapasztalattal rendelkezik, mint te. Neki közvetlenül nyilván semmi köze hozzád, ezért érthető, hogy a fiának mondja, amit akar. A nadrágvásárlásra feltehetőleg ő adja a pénzt és ezért érthető, hogy szeretne ő is ott lenni a vásárlásnál, pláne, hogy talán picit jobban ért az anyagokhoz, a minőség megítéléséhez és egyéb kérdésekhez is, mint te. Úgyhogy egyáltalán nincs igazad semmilyen tekintetben, pláne, hogy lebunkózod, végül még teljesen meg is értem, hogy talán miért nem kedvel téged annyira.
2014. febr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha a barátoddal veszekedtek, akkor valószínűleg a barátod az anyukájának ad igazat, ugye?
2014. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a barátodnak kellene eldöntenie, hogy kivel akar menni vásárolni. Mondjuk én már a baratnöimmel elmentem 14-15 évesen is vásárolni(lány vagyok), anyuék ezen nem burultak ki, bár soha sem féltettek túlzottan. Lehet anyukája is jobban járna, ha a baratnöivel menne el.
2014. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

"16éves lány vagyok és van egy velem egyidős barátom akivel 2 éve vagyunk együtt."


Félelmetes...

2014. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Talán nem akarja elveszteni a kompetenciáját a fia felett.

Fiatalok vagytok, bár érettebb generáció. Szerintem ez itt az anyuka hülyesége, nem hiszem, hogy ebből ki fog sülni valami jó, a fiút választás elé állítja az anyja. Én ejteném a gyereket is meg az anyját is. Aztán még happy and is lehet a vége mint a mesékben.

2014. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

nektek miért kell ezen veszekedni, miért nem lehet beszélgetni?

A példádnál maradva, miért nem lehet néha közös programot csinálni, akár közösen elmenni vásárolni.

2014. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is 1 év után kezdte az ilyesmit a mostmár anyósom. 17 évesen jöttünk össze, és amint látta hogy komolyabb a kapcsolat elkezdett hátulról fúrni.

Nálunk az is hozzá jött hogy akkor a férjem tutyimutyi volt még és ahelyett hogy velem együtt megoldást talált volna csak sajnáltatta magát így nálunk inkább ebből volt a vita, erős volt a tökéletes anyakép ami mára már leomlott.

Sajnos az a helyzet hogy az ilyen anyák azt mondják, hogy bárki más lehetne a fiukkal csak ez az x lány ne, de ez nem igaz, mert mindegy ki lesz a baj az lesz , hogy nő nemű.

Bele vannak betegdve , hogy nem ők az egyedüli nők a fiuk életében és a választott esetleg ugye fiatalabb, csinosabb , jobb az alakja így beindul a fúró gépezet.


Annyit tudok javasolni, hogy te soha ne hergeld az anyja ellen, választás elé se kényszerítsd , mert akkor te is magad ellen cselekszel, ha amúgy nem befolyásol titeket hogy magyaráz akkot nr foglalkozzatok vele hidd el nem mindig éri meg.

Én 1 évig csináltam ezt akkor költözött hozzánk párom( hál istennek 138 km-rel odébb van anyós) azóta nyalingálás van, mert hogy ugye majd az unokák meg miegymás. Azóta "jóba " vagyunk de tartom a 3 lépés távolságot.

Ha tényleg komolyan terveztek (ami lehetséges , mert ugye mi is 17 évesen vagyis fiatalabban jöttünk össze mint az átlag ) akkor érdemes várni , de ha nem akkor felesleges lélektépés.

2014. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Ilyesmi helyzet volt válunk is azzal a különbséggel, hogy a párom tesója kiáltott kígyót-békát rám a hátam mögött. Elég hamar megbeszéltem a párommal, hogy engem nem érdekel mit mond a hátam mögött, ne mondja el. Ennyi. Már egészen rendeződött a viszonyunk, mióta gyereke van. Sokat segítettem nekik abban az időben mikor szült, sokat beszélgettünk, rájött, hogy jó fej vagyok, egyszer mondta is, hogy nem is gondolta, hogy ilyen jól ki fogunk jönni egymással. Lehet, hogy a párod anyjának is az a fő baja, hogy nem ismer eléggé. Egy próbát mindenképpen megér. Csináljatok közös programokat.
2014. febr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Azért csinálja, mert féltékeny rád. De ezzel te nem tudsz mit kezdeni, a barátodnak kellene leülni anyukával és elbeszélgetni vele ezekről a dolgokról. Lehet, csak átmeneti idő, amíg feldolgozza, hogy a fiának van barátnője.
2014. febr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!