Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meglopott a barátom anyukája....

Meglopott a barátom anyukája. Jogos lenne a feljelentés?

Figyelt kérdés

4 éve vagyok együtt a barátommal de az anyja már idegileg tönkre tett.Mindig minden alkalommal belém köt, beszólogat és semmibe vessz.

15. szülinapomra kaptam apukámtől egy nagyon drága fehér arany nyakláncot.Amikor meglátta rajtam nagyon tetszett neki, először azt akarta (követelte), hogy adjam neki aztán megakarta venni 500(!) Ft-ért.Persze nem adtam és megsértődött. 1-2hét múlva kerestem, mert amugy ritkán hordom, hisz nem mindennapi használatra való és nem találtam.Az egész házat felkutattam, átnéztem a szemetett is de semmi.Már sírva kerestem (ez volt az utólsó ajándékom aputól) Ő meg csak mosolygot a fotelen és mondogatta, hogy milyen szerencsétlen vagyok, jobb lett volna ha Neki adom de nem én inkább elhánytam. Legszivesebben kizavartam volna a lakásból de pont a névnapját ünnepeltük így eltürtem a gonoszkodó megjegyzéseit.

Már teljesen letettem arról, hogy megtalálom amikor felhívott a barátom öccsének a barátnője és elmondta, hogy épp akkor mesélte el a drága anyósjelöltöm, hogy milyen könnyen elcsente a nyakláncom.

A barátom az nap este elment, hogy jól leosztja és visszavegye Tőle de mindent tagadott...aztán a barátom apukája vissza adta és Ő kèrt bocsánatott de Marika néni még majd nem nekem jött amikor összetalákoztunk ma az utcán.

A barátom azt mondja rám bízza, hogy feljelentem-e.Viszont nem tudom, hogy helyes lenne-e, mert vissza kaptam de végülis ellopta és nem 1-2ezer forintos ékszer.

Egyébként rengeteg durva dolgott tett már velem amiket hosszú lenne ide leírni de ha valakit érdekel szivesen elmesélem privátba.

23/L


2013. szept. 21. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat igy mar nincs értelme feljelenteni, de en a helyedben be nem engedném többet.
2013. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Visszakerült amit eltulajdonított, úgy hogy nem érné meg, de ettől függetlenül nagy szemétláda a vén banya! Vigyázz nagyon a cuccaidra!
2013. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Külön laktok, ugye? SOHA többet ne engedd be a lakásotokba, semmilyen körülmények között! Ha ekkora patkány, akkor patkányként kell bánni vele, jobb megoldás nincs sajnos. Legközelebb a bugyidat viszi, ha épp az tetszik meg neki? Eszem megáll, mekkora szemétláda a vén házisárkány...
2013. szept. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Együtt éltek?
2013. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez nem normális. Én biztosan feljelentém a helyedben, mert az ilyen emberek nem veszik észre magukat.
2013. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem élünk vele.De nem tehettem meg, hogy nem engedem be.Ő és a férje segítettek a barátomnak megvenni a lakást így fura lenne.. főleg, hogy az apukája nevén van.Persze ezt is mindig a fejemhez vágja az anyósjelölt.

Mondtam, a barátomnak már hogy költözünk a szüleimhez de Ő nem akar.

2013. szept. 21. 20:21
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Én azért a helyedben nem jelenteném fel. Tudod az ember úgy van vele, hogy a szüleit, rokonait nem válogathatja meg, és akármilyen is az a nő, azért mégiscsak a párod anyja, és biztosan a párodnak is nagyon fáj (ha nem is mutatja ki) ami történt.

Párom apja alkoholista, nagyon haragszik rá, kiabál vele mindig, hogy minek iszik, de ha más szidja, az fáj neki valahol legbelül, ezért inkább nem is szólok semmit. Még akkor sem szidtam, mikor miatta egy hétig tésztát ettünk, mert kölcsön kellett adni pénzt, mert nem volt mit ennie (részegen kölcsön adta az összes pénzét a húgának, ami mai napig nem jött vissza). Csak megkértem mondja meg neki, mikor józan, hogy ide ne jöjjön, nem látom szívesen, ha csak a gyerekekkel vagyok itthon a párom nélkül. Pedig nagyon csúnyákat gondolok róla.

2013. szept. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A barátom hozta fel ezt a feljelentés dolgot de mondtam, hogy ez durva lenne..erre mondta, hogy én döntésem de Ő megtenné.

Kiskorába verte az anyja most meg folyton pénzt kéregett Tőle pedig van pénze de azt mondta egyszer, hogy inkább elveszi Tőle, mint hogy rám költse.A barátom nem adott még neki soha de Ő minden 10.-én jön veszekedni a "pénzéért".

2013. szept. 21. 20:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az apuka bocsánatot kért, nem? Vele kell beszélni, hogy mi lenne, ha anyuka nem járna hozzátok többet. Ha ő engedélyt ad rá - és bizonyára megérti - akkor már nem lesz fura, ha anyósod nem megy többet hozzátok, akkor sem, ha apósod nevén van a ház. Vagy mit szeretnél? Egy széfbe dugdosni az összes cuccodat, ami éppen nincsen rajtad?


Feljelenteni nem lenne sok értelme, de legyél résen. És én a helyedben elkezdenék gyűjtögetni egy saját házra, valahol távolabb.

2013. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen,Őt megkérhetnénk, nagyon rendes ember..Erről majd beszélek a barátommal.

Gyűjtünk már egy ideje saját lakásra de a megtakarított pénzünk eddig, 2-2,5 év alatt 600ezer Ft körül van.. ami nem elég max. albira de úgy nehéz lenne tovább gyűjtögetni, mert az havonta legalabb 100ezer minusz lenne.Hitelbe pedig nem akarjuk verni magunkat.

2013. szept. 21. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!