Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van még aki a férje családját...

Van még aki a férje családját a férje családjának tartja és nem a sajátjának?

Figyelt kérdés

Feljött ez a téma és én úgy mondtam, hogy a férjem családja, erre rámszóltak, hogy mióta házasok vagyunk az az én családom.


Az én családom az én családom, amiben felnőttem, amiben otthon érzem magam, ami sokat jelent neki, egyszerűen TÖBB és MÁS, mint ők, Nekem ők a férjem családja.


Mi alapítottunk családot magunknak, de ettől én nem érzem úgy, hogy én az ő családjuk része lennék vagy ők az enyémé. Egyszerűen lehet, hogy szokás így mondani, de attól, hogy mi házasságot kötöttünk, én semmivel sem állok hozzájuk közelebb sem érzelmileg sem sehogy, mint azelőtt. Nyilván nem vagyok, bunkó meg elutasító, de egyszerűen nem tudok úgy gondolni rájuk, hogy úh ők a családom.


Van ezzel más is így? Egyáltalán, a család szerintem egy érzés egy nem is tudom milyen viszonyrendszer, ez hogy alakulhatna ki attól, hogy most én házasságot kötöttem valakivel? Ettől még +12 ember iránt se nem érzek többet, se nem ment végbe semmiféle változás a kapcsolatunkban.


2014. márc. 1. 21:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is így vagyok ezzel. Amikor jártunk, már akkor is mondták, hogy mennem kell a 100. rokon ilyen olyan szülinapjára is, merthogy családtag vagyok... Én nem gondoltam így akkor és most sem. Az én családom a szüleim, testvéreim, nagyszüleim, unokatestvéreim, nagybátyáim. Semmi közöm a férjem családjához. Az az övé, nem tartozok oda semmivel, csak a férjemnek, akivel majd megalapítjuk a saját közös családunkat.
2014. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
Após, anyós, vő, meny ha jó a kapcsolat, családtagnak szokta tekinteni egymást, míg mondjuk már vérrokon unokatestvérüket csak közeli rokonnak.
2014. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%
Az igaz, hogy a férjeddel külön család vagytok. De attól még az ő családja és a te családod is a tágabb családhoz tartozik. Nem idegenek.
2014. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem idegenek, de nem is a család. Hiszen válás esetén is marad mindenki a saját, eredeti családjánál...
2014. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem tartom idegennek őket, de nem is tartom a családomnak.
2014. márc. 1. 21:55
 6/20 anonim ***** válasza:
Kik szóltak rád, a férjed családja, vagy valaki idegen kibickedik?
2014. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a férjem családját tartom a családomnak. A " saját " családommal nem tartom a kapcsolatot.
2014. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok mint ahogy te.
2014. márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A férjem családjának ismerőse egészen pontosan.
2014. márc. 1. 22:13
 10/20 anonim ***** válasza:
39%

El sem tudnám képzelni, hogy a férjem családját ne tartsam a saját családomnak is. Nagyon rosszul esni, ha a férjem sem tartaná az én családomat a sajátjának is.

A családoknak össze kell tartani, és segíteni egymást.

2014. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!