Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért van, ha anyósról kiderül...

Miért van, ha anyósról kiderül, hogy jön vagy mennünk kell hozzá, akkor én teljesen kikelek magamból?

Figyelt kérdés

Olyan ideges leszek, hogy majd felrobbanok (már napokkal a találkozás előtt), mindenen elbőgöm magam ... és még sorolhatnám :(

Nem vagyunk jóban, nagyon nem. Van egy 3 és fél éves kisfiúnk, s miatta sűrűn kell találkozni. Gyakorlatilag minden hétvégén, s ezt azt jelenti, hogy én már szerdától azon kattogok, hogy már megint el kell viselnünk ezt a nőt. S tényleg muszájból találkozunk, mert a fiamnak nem hiányzik, apának nem hiányzik, nekem meg pláne nem, ha nem találkozunk. Ő erőlteti ránk magát.

Nem tudok megoldást kitalálni, hogy mindenkinek jó legyen, de kezdek ebbe beleőrülni. Ti hogy oldottatok meg hasonló helyzetet?


2014. márc. 8. 20:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%
A sógornőm is utál bennünket (a gyerekei nem, és tesóm sem, nekik lenne igényük találkozni). Ő ezt úgy oldotta meg, hogy totál bunkó velünk, nem áll szóba most már senkivel, lenéz bennünket, nem jön soha, és még a saját gyerekét sem engedi be hozzájuk, ha anyukám viszi haza. Nem normális. A férjéből papucsot csinált... Ha kell valami, akkor mindenki ugorjon, a kérem és köszönöm szavakat nem ismeri, és egy egoista állat... Na így meg lehet oldani, de nem tudom érdemes-e...
2014. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Mi az ami ennyire irritál benne? Amúgy ne pontozzatok le, de ha párodnak sem, és a kisfiatoknak sem hiányzik, akkor miért nem lehet neki megmondani, hogy elég 2 hetente/ havonta találkozni?

Ha ez vigasztal, én laktam együtt anyóssal, hát majdnem elmenekültem :D

Most meg ő a szomszéd :D :D Viszont mikor kiderült, hogy terhes vagyok, azóta megváltozott... Nem is fanyalgott a gyerek miatt, sőt, még azon sem, hogy 1 teljes hétre megyünk nyaralni... :)

2014. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem, én nem így akarom. Ez nem az én stílusom. Az unokáját sem akarom elzárni előle, csak nagyon megritkítani a találkozások számát.
2014. márc. 8. 20:44
 4/27 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Pont ezt akarom, csak nem tudom, hogyan lehetne elérni. Ő annyira rámenős, annyira nem érdekli semmi más, csak saját maga ... mikor meg átjön, akkor meg csak sajnáltatja magát, a fiammal meg nem is törődik. Olyan negatív, hogy azt elmondani nem lehet. Neki soha semmi nem jó. Ha tényleg létezik olyan, akkor ő egy tipikus energiavámpír, legalább is én ezt érzem. Minden egyes alkalom után leroskadok a fotelba ...
2014. márc. 8. 20:47
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

Hát akkor ezt a párodnak kellene valahogy finoman tudatni vele. De ez így nem normális, hogy ennyire irritál.

Mondjuk nálunk tényleg az a helyzet, hogyha tesóm elhozza a gyerekeket, akkor hisztiznek ha haza kell menni az anyjukhoz. Nem hiányzik nekik, de a gyerekeknek otthon a helye, és a családnak együtt KELL lenni. A nagysasszony így akarja, de a gyerekekkel érdemben nem foglalkozik. Már az alapvető udvariasságra sem képes velünk kapcsolatban. Nem érdekli, hogy tesómnak és a gyerekeknek hiányzunk. Számomra ő elrettentő példa minden téren.

Bocsi, nem akartam neked ugrani, de azt hittem te is ilyen vagy. :) Pedig tudom, hogy még egy ilyen lény nincs.

Szóval a pároddal beszéld ezt meg elsősorban, mert ezt nem neked kell megoldani, hanem neki.

1-es

2014. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Már próbálta finoman közölni vele, de vagy nem akarta, vagy tényleg nem vette észre, hogy mit akar tőle. Aztán kerek - perec megmondta neki, hogy nem szeretnénk, ha ilyen sűrűn jönne. Nah akkor egy hónapig nem nézett felénk, mert hogy lehet ilyet csinálni, meg biztos el akarjuk tőle tiltani a gyereket ... olyan boldog egy hónapom rég volt. Ez nagyon önzőn hangzott, tudom, de tényleg boldogok voltunk, mert tudtuk, hogy nem jön. Aztán valami bekattant neki - nem szoktam ezt használni, de erre már nem lehet mást mondani - és most megint minden egyes héten itt van, és egyáltalán nem érdekli, hogy a fiam másik szobában van velem, ő meg apával van egyben, s folyamatosan panaszkodik valamire, apa meg "ja"-val, "igen"-nel, meg "ahá"val válaszolgat. Ennyi a kommunikáció kettőjük között. Velem, meg a Fiúnkkal nincs úgymond kapcsolat, csak annyi, hogy konstatáljuk, hogy itt van már megint.
2014. márc. 8. 20:56
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Én megértem ( tudnék mesélni saját anyámékról).. Viszont, ha már párod is mondta neki, igazából mást szerintem nem tudtok tenni, mint nem engeditek be. Esetleg párod megint közli vele, így esetleg megint megsértődik, és lesz egy nyugis hónapod :)
2014. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Ja, második válaszoló voltam. Amúgy apósod is ilyen? Róla nem írtál... Anyósod egyedül van/ unatkozik/ hiányzik neki a fia,vagy csak panaszkodni akar? Barátnői, stb nincsenek? Bele is szól az életetekbe, vagy csak nyafog? Írhatok privát?
2014. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Mi megoldottuk, anyósom úgy utált (nem tudom, miért, nem is akarta elmondani) hogy mondtam egy nagy sértése után, engem ott nem lát többet... a fia pedig mondta, nekem van igazam, ő se megy, amíg anyja nem száll le a magas lóról. Aztán megszületett a kicsi, és jeleztünk neki, hogy van unokája, mi nem tiltjuk, csak nézzen magába, és jöjjön el, ha kibírja sértegetés nélkül... semmi válasz. Majd jöttek az ikrek is pár év múlva, akkor is írtunk, arra sem jött válasz, csak mindig azt hallottuk vissza ismerősöktől, hogy mi kegyetlenek, tiltjuk tőle az unokákat!!! Jöhetne, ő döntött úgy, hogy inkább szapul távolról, és a gyerekek sem ismerik, de nem gondolkodik el magán...
2014. márc. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Ezen már mi is gondolkodtunk, hogy megint közölni kéne vele, s talán megint lenne pár nyugodt hetünk :)

---

Elváltak már nagyon régen. Én már nem is ismertem a papát (sajnos közben meg is halt). Van barátnője, de nem hiszem, hogy tartaná velük a kapcsolatot. Próbált beleszólni, de talán elég határozott voltam, s azt már abbahagyta :) úgyhogy már csak "nyafogni" jár, igen.

Írhatsz nyugodtan privit.

2014. márc. 8. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!