Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet helyrehozni egy...

Hogyan lehet helyrehozni egy teljesen elrontott anyós meny viszonyt?

Figyelt kérdés
A fiam és a menyem kilenc éve vannak együtt. A menyem mindig puffogva jött hozzánk.Időről időre gyűltek mindkettőnkben a sérelmek, amit az unoka születése még elrontott. Menyem rendkívül elkényeztetett, akaratos egyes gyerek. Most is állandóan az édesanyjával van. A fiam csak az udvarukból hívhat minket fel. Az unokámat alig látom.Ha jönnek a legkisebb dolgon is ügyet csinál, és elrohannak stb. Mit tegyek?
2013. nov. 20. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Semmit. Fogadd el. Hiába akarod te javitani a kapcsolatot, ha o nem partner benne.
2013. nov. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Azért én megkérdezném a másik felet is,mit gondol a szent anyósról.
2013. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Ki mondta, hogy szent, masodik? O legalább próbálna tenni valamit.
2013. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Férfit kellett volna nevelni a fiadból. Mi az, hogy csak az udvarból hívhat fel? Fel kéne világosítani, hogy jó nagy papucs. Egy jeti lábára is nagy lenne.


Aki pedig nem partner a békülésben, azzal nem lehet mit kezdeni. Attól függetlenül, hogy ki a sértett/sértő fél. Mert konkrét példákat nem írtál, hogy mi lehet az oka a konfliktusnak.

2013. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Azt szeretném kérdezni tõled,amikor a fiad megismerkedett a menyeddel, te elfogadtad, tetszett neked? Nem kritizàltad, és ez sérelemként maradt meg benne?

Tényeket ugyanis nem irtál, hogy mégis miért "puffog" a menyed?

2013. nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Miért puffog a menyed?

Miket mondassz a fiadnak,amire a menyedre nézve sértő?

Mennyire akrsz beleszólni az unoka nevelésébe?

2013. nov. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Ültesd le mondd el neki mi az ami nyomja a csörödet.Ha problémája van nyögje ki mi az,nem mondva csinált indokokkal hisztizik.Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.Önts tiszta vizet a pohárba.csak ugy tudsz előre lépni ha tudod is mi a kinja.
2013. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Nekem egy szó ütötte meg a szememet, amit a menyedről írtál, és innentől az mondom, sehogy nem lehet helyrehozni a viszonyotokat.

Azt írtad róla, "gyerek". A fiad felesége, az unokád anyja, és szerinted "gyerek".

Meghallgatnám azért őt is, mert ha így gondolkodsz róla, könnyen lehet, hogy az elkényeztetett akaratossága annyiban nyilvánul meg, hogy nem engedte, hogy te neveld az unokádat helyette, és nem hajlandó a te stílusodban vágatni a haját...

2013. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A gyereket úgy értettem, hogy egyes gyerek, nem volt testvére, nem kellett neki alkalmazkodni senkihez.Egyáltalán nem szólunk bele a dolgaikba, mert egy félmondatnyit sem visel el. Anyagilag támogattuk, házat vettünk nekik stb.Soha nem tiltottam a fiamtól, mert egyébként a viselkedését leszámítva nincs vele semmi.Nem vagyok szent,de nálunk úgy volt, hogy a család mindig együtt volt hétvégén, férjem szülei enyémek,gyerekeim. Voltak viták, de továbbléptünk.Nem mondja a menyem, hogy mi a baja, csak duzzog. A fiamnak rágja a fülét. Ilyenen, hogy azt mondtam, hogy ne konzervet egyen mindig a gyerek, hanem főtt ételt, vagy ha jönnek elveszem a kezéből a gyereket stb. csupa bagatell.Ezt szeretném valahogy rendezni, mert az egész családnak gyomoridegessége van, ha jön. Mindenkivel ilyen, nemcsak velem. De biztos van valami megoldás. Amikor pénzt adunk nekik, aznap nagyon kedves. De már nekünk sincs mit adni.
2013. nov. 20. 13:02
 10/12 anonim válasza:
82%
Kedves kérdező! Én örülnék, ha az anyósom, akivel a gyermekem születéséig minden nagyon jó volt, ilyen gondolattal állna elő. Bevallom, én is puffogok, nem is keveset, és bár jól esne tisztázni a dolgokat, a másik fél inkább nem vesz tudomást a gondokról, s cselekszik, ahogyan neki jól esik. Higyje el, próbáltam sokféleképpen megközelíteni a dolgot, s először mindig magamban keresem a hibát, de túl sok az olyan apró dolog, amire anyósom nem is gondolhatott, hogy kellemetlen, bántó, s mégis tüskeként maradt meg bennem. Kérem ne vegye tolakodásnak, csak segítségképpen írok. Számomra a gyermekem másoknak való átadása/kézbe adása nagyon nehéz volt, s nem éreztem "bagatell"-nek. Sajnos sokan úgy gondolják, nem vagyok normális, de higyje el, nekem sok volt, s még ma is az, az anyósom túláradó, ajnározó, csöpögős szeretete, miközben másfél év után tudom, hogy ez csak másfél napig tart, mert annyival kielégíti önös igényeit, s a gyerekem igényei felett elsiklik. Tényleg ne bántódjon meg, de előfordulhat, hogy Önöknél is akad ilyen példa bőven, s Ön nem rossz szándékból jegyzi meg az ételkészítést sem, de pl. én is ragaszkodtam a minden nap frissen főzött babaételhez, ahogy édesanyám csinálta. Önnek is volt lehetősége gyermeke ellátásával kapcsolatban a meggyőződése szerinti legjobbat cselekedni, így lehet, hogy menye is igényelné ezt. Gyermekem születésekor még 1 hétig ide is költözött anyósom, mert szerettem volna, ha a férjem örül neki, de a végén én láttam el mindannyiunkat, mert minimális segítséget sem kaptam tőle, aki szintén szült már, és nem mellesleg édesanya. Mindezen példák ellenére, remélem Önnek sikerül megoldania a problémákat, kívánok hozzá kitartást :)
2013. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!