Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Dolgoznátok az anyósotoknak?

Dolgoznátok az anyósotoknak?

Figyelt kérdés

Nem a "ház körül", hanem rendesen főnök - beosztott viszonyban.


Épp két állás között vagyok, ahogy én nevezem és anyósom kitalálta, hogy "megoldja a problémámat". Átmenetileg felszabadul náluk egy hely, mert műtik az egyik beosztottját és arra gondolt, hogy helyettesítsem én (olyan fél évről lenne szó).


Teljesen belelkesült, de nekem ambivalens érzéseim vannak.


Egyrészt jó lenne, ha frissülne az önéletrajzom, a munkáltatók nem szeretik, ha hosszabb lyuk van bennük.


Másrészt tudom, hogy ez borzasztóan faramuci helyzetet teremtene. Az anyós a személyes kapcsolataiban is eléggé főnökösködő, van némi elképzelésem arról, hogy milyen lehet ténylegesen abban a pozícióban. Így is nehezen megy, hogy időnként ne mondjam meg neki a véleményem, hanem békében éljünk az ellentéteink ellenére.


Ugyanakkor ott van az is, hogy ha nem fogadom el, amit ő kínál, akkor hallgathatom, hogy én milyen egy lusta válogatós disznó vagyok, akin lehetetlen segíteni.


Ami egyébként igaz is***, nekem nem is fáj ha kimondják, de a páromnak fájni fog. Neki kell majd hallgatnia a siránkozást, hogy "még mindig nincs állása? Pedig én... Hogy lesztek így meg?". Ami csak azért rossz, mert most úgy alakult, hogy sokat kell anyóshoz járnunk. Segíteni neki.


***nincsenek szörnyű anyagi gondjaink, még gyerek sincs, így nem azon vagyok, hogy minden szart elvállaljak, hanem keresem az elfogadhatót, amiben a párom is támogat


Ti hogy döntenétek?

Hogy szerelnétek le az anyóst?


Egyébként ha ez számít: az állás sokkal alacsonyabb végzettséggel is betölthető, ugyanakkor semmilyen tapasztalatom nincs a területen.

Azaz elvileg nem okozhatna gondot, hogy ellássam a feladatokat, ugyanakkor a betanulás időszaka duplán kínosnak ígérkezik. Viszont egy semleges főnökkel bevállalnám.



2014. ápr. 5. 11:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
A családi béke miatt valószínűleg elvállalnám, és némán ki kellene bírni. Ha nemet mondasz, abból nagyon sok konfliktus lehet.
2014. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%

Ha nincs más, akkor kutya kötelességed elvállalni, és nem válogatni.

Majd ha lesz más, mész tovább, ez úgyis csak egy rövid időre szól.

2014. ápr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

Én nem értelek, attól hogy nincs anyagi gondotok még minél előbb munkát kel találni hisz hülyeség lenne ezzel felélni a tartalékot.

Elfogadnám, ma az emberek jelentős része így helyezkedik el.

2014. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs munkád, akkor vágj bele. Szerintem ha végül mégsem megy a közös munka, felmondasz korábban.

De akkor legalább megvédheted magad, h megpróbáltad, nem ment.

Az is lehet, h nem lesz semmi probléma.

2014. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Te tudod pontosan milyen anyagi helyzetben vagytok,ha minden fillér kell,akkor menj.

Én magamat és az anyósomat ismerve előbb halnék éhen,minthogy neki dolgozzak :D

2014. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Mivel csak fél évröl van szó, legalább is megpróbálnám. Ennyit akkor is ki lehet bírni, ha nem igazán jon be, viszont addig is lesz jövedelmed, meg másik helyre jelentkezéskor is jöbban néz ki, ha nem munkanélküli vagy, hanem csak állást váltasz.

Ezen kivül lesz egy újabb terület, ahol gyakorlatod van, szóval mindenképpen megéri belevágni.


Meg sok esetben egész másmilyen valaki fönökként, mint családtagként.

2014. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én bevállalnám (mondjuk az én anyósom ritka normális nő szerencsére). Fél év nem olyan hosszú idő, ennyit ki lehet bírni, főleg, ha belegondolsz:

- Lesz pénzed, nem kell felélni a tartalékokat.

- Jól jön az önéletrajzodba, ha nem üres ez az időszak.

- Megmarad a normális viszonyod az anyósoddal, később nem kell hallgatnod a gyalázkodásaid.

Szerintem most tedd félre kicsit a büszkeséged, mert csak nyerhetsz vele, ha elfogadod az állást!

2014. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy olyan pozíció, hogy egyedül a főnökkel lennék állandóan kapcsolatban, a többi beosztott más jellegű munkát végez. Nem lenne kihez fordulni, csak a főnöktől lehetne "tanulni".

Napi 8 órát lennék 1,5 méteres közelségben, minden kívánságát lesve.

Így is?

2014. ápr. 5. 11:43
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
Bevállalnám. Más helyen sem minden esetben nem főnökösködős a főnök. az sem könnyebb helyzet.
2014. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Meglep. Akiket személyesen kérdeztem rögtön azt válaszolták, hogy ritka hülye ötlet és csak rosszul jöhetek ki belőle, HA elvállalom.


Felmerült bennem egy kérdés: vajon milyen neműnek gondoltok a kérdéskiírás alapján? Számított ez a válaszadásban? Ha nem annak, hanem ellenkező neműnek hinnétek, ugyanilyen választ adtatok volna?

2014. ápr. 5. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!