Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Dolgoznátok az anyósotoknak?

Dolgoznátok az anyósotoknak?

Figyelt kérdés

Nem a "ház körül", hanem rendesen főnök - beosztott viszonyban.


Épp két állás között vagyok, ahogy én nevezem és anyósom kitalálta, hogy "megoldja a problémámat". Átmenetileg felszabadul náluk egy hely, mert műtik az egyik beosztottját és arra gondolt, hogy helyettesítsem én (olyan fél évről lenne szó).


Teljesen belelkesült, de nekem ambivalens érzéseim vannak.


Egyrészt jó lenne, ha frissülne az önéletrajzom, a munkáltatók nem szeretik, ha hosszabb lyuk van bennük.


Másrészt tudom, hogy ez borzasztóan faramuci helyzetet teremtene. Az anyós a személyes kapcsolataiban is eléggé főnökösködő, van némi elképzelésem arról, hogy milyen lehet ténylegesen abban a pozícióban. Így is nehezen megy, hogy időnként ne mondjam meg neki a véleményem, hanem békében éljünk az ellentéteink ellenére.


Ugyanakkor ott van az is, hogy ha nem fogadom el, amit ő kínál, akkor hallgathatom, hogy én milyen egy lusta válogatós disznó vagyok, akin lehetetlen segíteni.


Ami egyébként igaz is***, nekem nem is fáj ha kimondják, de a páromnak fájni fog. Neki kell majd hallgatnia a siránkozást, hogy "még mindig nincs állása? Pedig én... Hogy lesztek így meg?". Ami csak azért rossz, mert most úgy alakult, hogy sokat kell anyóshoz járnunk. Segíteni neki.


***nincsenek szörnyű anyagi gondjaink, még gyerek sincs, így nem azon vagyok, hogy minden szart elvállaljak, hanem keresem az elfogadhatót, amiben a párom is támogat


Ti hogy döntenétek?

Hogy szerelnétek le az anyóst?


Egyébként ha ez számít: az állás sokkal alacsonyabb végzettséggel is betölthető, ugyanakkor semmilyen tapasztalatom nincs a területen.

Azaz elvileg nem okozhatna gondot, hogy ellássam a feladatokat, ugyanakkor a betanulás időszaka duplán kínosnak ígérkezik. Viszont egy semleges főnökkel bevállalnám.



2014. ápr. 5. 11:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

En harom honapig a hugom kozvetlen fonoke voltam. Szo nelkul csinalta bent, amit kiadtam neki, en nem kiveteleztem vele. Otthon pedig megint testverek voltunk.

Szoval elvallalnam.

2014. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Na a testvéremnek én is szívesen lennék a főnöke. ;)

És a beosztottjaként is gond nélkül dolgoznék.

Ahogy bármelyik barátom beosztottjaként se lenne problémám.


Ez más. Mintha a fogamat húznák. Még a gondolattól is görcsbe rándul a gyomrom.

2014. ápr. 5. 12:30
 13/17 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, bármelyik nem esetében ugyanez lenne a véleményem... Tippelnék, férfi vagy? :)
2014. ápr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%
Nézd, ha már most görcsbe rándul a gyomrod a gondolattól is, akkor nem szabad elvállalni -ha nincs anyagi problémáitok. A hivatalos közegben tényleg fel lesz jogosítva arra, hogy ugráltasson. Szerintem is nagyon hülye ötlet.
2014. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az én anyukám az apai nagyanyámnak dolgozik már közel 10 éve. Ketten vannak napi 8 órában, és nagyon ritkán van konfliktus, akkor is minimális, említésre sem méltó. Persze embertől és kapcsolattól függ, de én bevállalnám.
2014. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a kapcsolatod vele és lenne-e kedved a munkához. Ha csak ideiglenes, még előnyöd is származhat vele (életrajz, tapasztalat, pénz és még talán jobban össze is rázódtok)


Én is dolgoztam az ex-anyósomnak, elmesélem:

Munkanélküli voltam, munkát kerestem, állásinterjúról állásinterjúkra jártam, már nagyon el voltam keseredve, hogy nem találok semmit.

Anyósom akkor indította be a vállalkozását, egymás között meg is beszélték (engem kihagyva), hogy majd én leszek az egyik alkalmazott. Nekem nem igazán füllött rá a fogam, szintén a rokoni kapcsolat miatt, másrészt pedig más beosztásra vágytam és persze több fizetésre.

Mielőtt kinyitott, pár nappal korábban elmentem egy interjúra, amin kissé besértődött, hogy akkor most dolgozok neki vagy nem, mert ő számít rám és döntsem el és ne ugorjak ha jön valami, stb.... de persze ő is interjúztatott, félig fel is vett valakit az én állítólagos helyemre. Sajnos nem jött be a másik állás így kénytelen voltam dolgozni neki, neki meg visszamondta egy másik csaj a munkát, mert kevesellte a fizut. Így biztosra jöttem a képbe. :/

Megbecsült, kedves volt velem, normálisan kifizetett, mindent meg tudtunk oldani (kivéve a szabadság ami sajnos szinte volt ember hiányában)

Aztán megromlott a kapcsolatom a kisfiával, és szakítottunk. Még maradtam a melóhelyen, mondván szükség van rám és szeretnek, nem folynak össze a családi dolgok... Aztán egyre kevesebbet osztott be, érdekes mód felvett mellém mást is, egyre kevesebbet dolgoztam, egyre több levonást iktatott be, nőttek az elvárások, megsokasodtak a letolások... Elegem lett, otthagytam őket.


Tehát amíg "család" voltunk, addig minden jó volt ahogy én láttam, ahogy én csináltam... később már játszotta a fölényesebb embert, ettől rosszul voltam és elmentem.

Nem bánom, nem volt nekem való munka, és a család se.

2014. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél?
2014. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!