Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetnék, hogy anyósom...

Mit tehetnék, hogy anyósom megértse nem ő a gyerekem anyja? Igazából tanácsra lenne szükségem: 5 éve élek párommal a fiunk lassan egy éves lesz. Anyósomék telkén két ház van mi lakunk a kisebbikben, tehát az övéké.

Figyelt kérdés
Anyós nem fogadta el a rezsit, mert ő ezzel támogat minket, de egyszerúen nem lehet vele beszélni, mert ő úgy gondolja mindenhez joga van. Mióta terhes lettem párom külföldön dolgozik, a mama meg azt se tudta mivel szekáljon. Nem tetszett a pici neve, hazudozott h hívta a fia és ezt meg azt mondott neki, megszültem és nem hagyott szoptatni nyugodtan mert zavar ha bent van és nem érti meg, felkeltett ha épp reggelig fent voltunk éjjel, bejönne állandóan ha nem zárnám a bejárati ajtót napközben kukkolt az ablakon keresztül, nem hagy élni sem engem sem a picit, mert csak magára gondol kb úgy gondolta én szülök és majd nála lesz a pici de nem így van mert meg se engedem hogy fogja mert beteg és nem stabil. Meg elvileg agyilag sem okés, a hátam mögött terjeszt minden baromságot, hogy a tejemtől beteg a pici ezért lisztérzékeny, túl sok dolgot veszek én és a családom a picinek ( ő 5ftot nem költött rá) nem hasonlít a gyerek az apjára stb. a fia persze védi hogy öreg, bolond, de rosszul esik hogy neki mindent lehet én meg eddig nem igazán bántottam de már elegem van belőle. Mit tehetnék? Költözni még nem tudunk.

2014. ápr. 10. 15:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%

Egyebkent meg koltozz ki a parodhoz, mi ez mar hogy egyedul van kint?


En is kulfoldon dolgozom es kint van velem a csaladom, plusz meg apam es a testverem is.

Ja, hogy igy nem ot percre lakik a munkahelytol, hanem esetleg ingazni kell kicsit messzebbrol? Hat kerem, kulfold se mennyorszag.

2014. ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

Milyen gyakran jár haza a párod? Ha pl. kéthetente, akkor az nem fair, hogy ő 2 napig nem lenne el anyudéknál, ahol ugyan közös a lakás, de nyugalom van, te meg szívj 12 napon keresztül a mamával.


Ha én a helyedben lennék, már most elkezdenék csomagolni. A fia védi, azt mondja öreg, bolond. Akkor mondd meg neki, hogy lakjon ő együtt egy öreg bolonddal, te nem akarsz. Egy próbát megérne, hogy milyen lenne anyudéknál az élet. Átmeneti állapot, azt írtad tervben van a különköltözés.


Ha meg hazajön a párod, azt a hétvégét tölthetitek a mama házában is. Akkor neki is megvan a nyugalma, meg a fennmaradó időben neked is.

2014. ápr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Kedves 17:23as válaszoló! Nagyon jó ötletet adtál, köszönöm szépen!
2014. ápr. 10. 17:36
 14/19 anonim ***** válasza:
14%

Bármennyire is szeretnék neked igazat adni nem fogok, hisz te rosszabb vagy és rosszabb leszel mint az anyósod. Az ahogy beszélsz róla, amilyen szavakat ki mersz ejteni. Huha, na meg a párod is lebolondozza.

Jobb ha tovább álltok egy albérletbe, könnyítsétek meg ennek a nőnek az életét és a pénztárcájában is több marad, így legalább tényleg nem fog 5 ftot sem adni a drága kis mennyének.

2014. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Maca3331 válasza:
51%
Szia, hát én se díjaznám azt amit a e anyósod csinál. Ha a párod oda van külföldön, addig költözz haza anyudékhoz, mikor jön haza, akkor menj vissza. Én így próbálnám meg oldani. De néha azért engedd meg az öreg csajnak, hogy megnézze a picit, mert az ő unokája is :) De ennyivel kénytelen lesz beérni. Amikor otthon van a párod, akkor is ezeket csinálja?
2014. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Először is nem írtam csúnya szavakat anyósomról a bolondon kívül amit a saját családtagjai a három gyereke és a testvérei használnak rá, ezt nem tudtam volna körül írni.. Látni szokta de egyszerűen nem veszi észre ha etetném vagy altatnám vagy csak simán szeretném csinálni a dolgom és ő már zavar..hiába mondhja nki az ember hogy sír mert már éhes, szeretném megetetni, nem esik le neki, sose zavartam el, csak nyeltem, mikor éjszakáztunk mert beteg volt vagy a fogai gyötörték a manómat nem igazán esett jól hogy 8kor veri a bejárati ajtót mert unja magát és én 6kor tudtam elaltatni a gyereket és ez sajnos rendszeres és nem érti meg, hogy majd átviszem vagy szólok ha felkeltünk. Ha itthon van párom akkor is ilyen, párom kiabálhat vele hogy miért kelt fel minket vagy miért nem hagy nyugodtan besértődik, de 10 perc múlva kezdi előről mintha mi sem történt volna. Másrészről én vásárolok be neki a mi pénzünkből, elintézem minden ügyes bajos dolgát, nem bántottam, csak egyszerűen ő semmibe vesz, ő nem tisztel mióta megszültem. Ha az csúnyának számít hogy hazudozik rólam akkor csúnyán beszélek róla, de így van...elvettem a pici fiát így maradt neki az idősebb fia és a férje akik mindketten menekülnek otthonról és mindkettő napi szinten iszik nem kicsit, én meghallgattam ha bármi baja volt, rendeztem ha beteg volt, csekkjeit befizettem bevásároltam, de mivel diploma előtt állok és anya vagyok nekem is járna annyi tisztelet mint bármelyik idegen embernek. Remélem mielőbb kiköltözünk páromhoz végleg és megoldódik minden. Köszönöm a negatív és pozitív válaszokat is!
2014. ápr. 10. 20:22
 17/19 anonim ***** válasza:
81%
Sürgősen költözz el, és álljatok a saját lábatokra. Addig, amíg Ő fizeti a rezsit, jogot formál mindenre.Arra is, hogy az életed irányítsa. Költözz el, különben bele betegszel ebbe az örökös harcba.
2014. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%

Én csak azt látom anyósom milyen szupi tanácsokat ad mostanában leendő szülőknek. Múltkor pont ettünk (volna) a konyhában amin nincs ajtó, ő meg a vendégeivel nappaliban csevegett és ecsetelte a szülés előtt álló kismamának, hogy hogyan kell megkakkantani a gyereket, ha szorulása van pár naposan. Azt hittem a belem kifordul. Mondanom se kell befejeztem a kaját ott rögtön. Persze tudom mi az illem, vendég vagyok a házába egy szót se szólok csak magamban szörnyülködök. Aztán a leendő apukának sápítozott sokadjára, hogy atyaisten belőled milyen apa lesz jééézus. És ezt egy szomszédnak csinálja. Előre félek mi lesz ha majd mi várunk gyereket....

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy van másnak is ilyen szuper anyósa. Ha teheted menj onnan. Ha anyukád szívesen lát akkor költözz oda átmenetileg, aztán felejts el visszamenni. Ha párod leordítja mikor felébreszt reggel indokolatlanul, sztem meg fogja érteni, hogy nyugalomra van szükséged. Ráadásul államvizsga előtt... én is ott vagyok és le a kalappal, hogy gyerekkel bevállalod.

2014. júl. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Javult a helyzetetek?
2014. nov. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!