Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnám a cseléd szerepe...

Hogyan tudnám a cseléd szerepemet leváltani, ha közben még jó pár évig anyóssal kell együtt élnem?

Figyelt kérdés

3,5 éve vagyok itt. Tanulok, dolgozok(ebből adok természetesen anyósnak), de csak diákmunka, nem elég semmire sem.. Párom dolgozik, de minimálbért kap, épp, hogy kijön ő is.

Anyukámhoz sajnos már nem tudok haza menni, így itt lakom, mert anyós mondta még 3,5 évvel ezelőtt, hogy lakhatok velük, szívesen lát engem.

Most már ott tartunk, hogy a lakás 90%-át én rendezem el, én főzők, mosok, takarítok mindent, egyedül a bevásárlást és a mosogatást nem én csinálom, hanem a párja, aki 25 éve nem dolgozik, mert nem neki való, így tévézni szokott csak, meg jókat enni.

Nekem időm nincsen így semmire. Szeretnék sok minden mást csinálni, anyósnak mondtam is, de ő csak azért is, mondja-mondja, még ezt is, meg azt is takarítsam le, stb.

Már nem bírom...

Hogyan állítsam le anyóst? veszekedni, vitatkozni nem akarok, már mondtam neki, hogy vannak kötelezettségeim: suli, és diákmunka, amit nem tehetek félre, mert hogy ő most kivett szabadságot (ez egy példa, de megtörtént) és MOST takarítani kell... egyébként tisztaságmániás, elsírja magát, ha morzsás az asztal, vagy üvölt, ha koszos a szőnyeg egy picikét (szöszös mondjuk).

A sulinak most lesz vége ebben az évben, de munkakeresés + míg valami normális jövedelmem lesz, míg eddig eljutok, nem tudom hány hónap/év... tehát elköltözni nem tudunk. Illetve anyós nem is engedné, mert a fia az egyetlen szeretet forrás számára, mire a párja szarik a világra, nem öleli, nem puszilja, így páromat szokta dédelgetni, ami okés, csak szerintem ők elég furcsán csinálják..


szerintetek hogyan tudok a cseléd szerepből kitöri?

szeretném, ha kicsit fontosnak érezne engem, hogy én itt családtag vagyok?! mivel ezt ő kijelentette, a család előtt, hogy az vagyok... de nem érzem, hogy az lennék, inkább ilyen bejárónőnek érzem magam...


2014. máj. 16. 11:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%

az egyetlen megoldás, ha elkoltoztok tőle a pároddal! kihasználják, azt, hogy fiatalok vagytok, és hogy pénzt kerestek... milyen szemétség ez már, hogy a diákmunkából kapott pénzed is elkéri! :(

győjtsetek pénzt, bár az az érzésem, hogy a párodat nem zavarja, hogy még az anyjával él.

2014. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

Mond meg neki,hogy nem bírod egyedül cipelni a válladon a háztartást meg a sulit meg munkát,osszátok be ki mikor mit csinál igazságosan.

Rá lehet világítani,hogy a munkanélküli párja is csinálhatna valamit...

2014. máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

úgy érzi, ez az igazságot felosztás, és ennyi.

mivel ő 5 napot dolgozik, én meg csak 3-at és nekem "csak" suli van, ami semmiség, ami mellékes, akkor igazából teljesen jogos, hogy ennyi munkát vállalok itthon.

így beszélte meg velem... nem tudtam erre sehogy érvelni... mert ő így látja, ez az ő elképzelése.

2014. máj. 16. 11:19
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
Elsősorban a pàroddal beszėld meg, hogy a jelenlegi felállás számodra nem jò és ketten együtt pròbáljatok meg anyòssal beszélni. Szerintem az lenne a legjobb megoldås ha csalådostul összeülne a kupaktanács, megbeszėlni kinek mennyi ideje van, ki mennyit dolgozik és hoz a csalådi kasszába és ez alapján kiosztani a feladatokat, hogy kinek mi lesz a reszortja a jövőben. Le kell tisztåzni azt is, hogy a saját dolgát mindenki akkor csinálja majd meg amikor ideje van rá, persze úgy, hogy az határidőre kész legyen. Īgy elkerülhető a felesleges súrlòdás és megszűnhet a "szolga" érzeted.
2014. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Akkor vagy megszokod vagy elköltözöl.Hiába nem igazságos a felosztás,anyós tulajdona...
2014. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%

Párod mit csinál a házastársban? Ő mit szól ehhez az egészhez?


Azt tudom javasolni, hogy ne legyél ott. Tanulj a könyvtárban, parkban, bárhol máshol.

2014. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Párom semmit. Szemetet se viszi le, én meg elég durva lebaszásokat kapok, ha elfelejtem... A fiát nem is kéri meg semmire, mert úgy se csinálná meg, meg hát a fiát nem fogja dolgoztatni, ő sokkal több ennél, hogy bármit is kérjen tőle.

Amúgy elszoktam menni itthonról, jön a számon kérés, a beolvasás, hogy minek megyek el, itthon a helyem.

Nem bírom már.

2014. máj. 16. 11:47
 8/26 A kérdező kommentje:
pontosabban ezeket mondja anyós: egy nőnek ez a dolga, a férfiakat hagyni kell pihenni, a nőknek dolgozni kell, és ez az élet rendje, ebbe nyugodjak bele...
2014. máj. 16. 11:48
 9/26 anonim ***** válasza:
97%
A helyedben, amint lehetőségem lenne, mindkettejüktől elbúcsúznék. Egy felnőtt férfi igenis be tud segíteni, de a párod sem igyekszik levenni a terhet a válladról. Belegondoltál, hogy a közös háztartásotokat is egyedül vinnéd? Szerintem igyekezz valahogy elköltözni, és keresni egy olyan férfit, aki nincs elveszve, ha segíteni kell kitakarítani.
2014. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
és, hogy képzeled el azt ha már ketten fogtok együtt lakni? te majd hazaérsz a munkából és az oviból elhozod a gyereket aztén takarítasz, fözöl, mosol, gyereket nevelsz a párod meg csak ül otthon?
2014. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!